Якісна картинка і більше каналів

Якісна картинка і більше каналів

Україна відмовляється від аналогового телебачення

Київ і Кіровоградська область 1 серпня  перейшли на цифрове мовлення, інші регіони України почнуть відключати із 31 серпня. Про це йдеться в повідомленні Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, інформує Ukr.Media.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2018 року №509 внесені зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України" щодо строків використання аналогової технології телевізійного мовлення в ніч з 31 липня на 1 серпня вимкнули аналоговий сигнал 13 телеканалів у Києві і 14 телеканалів у Кіровоградській області.
Йдеться про: "1+1", "Інтер", ICTV, "Новий канал", "Україна", СТБ, ТЕТ, НТН, М1, 5 канал, К1 і "Прямий". Ці телеканали зможуть вести мовлення в ефірі, використовуючи свою цифрову ліцензію.
Із 1 вересня аналогове мовлення припиниться по всій Україні. Винятком стануть телеканал "UA: Перший", місцеві канали, аналогові канали на території проведення бойових дій і в деяких прикордонних районах. Перехід на цифрове телебачення - це одна з вимог Женевського меморандуму, який Україна підписала ще у грудні 2006 року.
Аналогове мовлення створює перешкоди для цифрових станцій, навіть сусідніх країн.
До того ж аналоговий сигнал заважає повноцінному запуску швидкісного мобільного 4G-інтернету в Україні. Цифрове телебачення - це більш сучасна технологія, яка має такі переваги, як висока якість зображення і звуку, стабільний сигнал, можливість приймати більше каналів.
За різними оцінками, зона покриття цифровим сигналом в Україні становить 80-85% населення. Одним областям пощастило більше, наприклад, в Чернігівській області цифрове покриття становить майже 100%. Іншим - трохи менше: у Сумській області покрита цифровим сигналом 95%, у Запорізькій, Львівській та Рівненській областях - близько 85%, у Вінницькій, Житомирській і Волинській - приблизно 80%. Жителі маленьких сіл, які ловлять телевізійний сигнал на кімнатну або виносну антени, після відключення аналогового мовлення, можуть залишитися взагалі без ТБ-сигналу. Зараз у список українських населених пунктів, де можуть виникнути труднощі з прийомом цифрового ефірного сигналу, входить близько 300 сіл.
Що ж робити мешканцям тих 15-20% територій, які ще не покриті цифровим сигналом? Їм поки що доведеться як альтернативу використовувати супутникове мовлення. Підключати його доведеться виключно за свій рахунок.
Нагадаємо, що аналоговий сигнал безперервний і набагато більш вразливий, ніж цифровий. При перешкодах сигналу це призводить до гіршої якості зображення і звуку. Цифровий сигнал, на відміну від аналогового, дозволяє передати більше сотні телеканалів. Крім цього, є можливість підключення каналів в HD-якості (high definition).

Коментарі експертів:

Член Нацради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський:

- У Києві та Кіровоградській області вже повністю припинено аналогове мовлення: відключено всі загальнонаціональні телеканали, залишилося тільки Суспільне мовлення та декілька місцевих каналів, які не мають цифрової ліцензії. 

Гендиректор держоператора аналогового телебачення Петро Семерей:

- Із точки зору технічної і з точки зору телеглядачів, вважаю, що сьогодні покриття України цифровим телебаченням є недостатнім. За моїми даними, 60-65% населення охоплене цифровим сигналом, не більше. Тобто кілька мільйонів домогосподарств залишаться зовсім без ефірного телебачення.

Голова Нацради з питань телебачення та радіомовлення Юрій Артеменко:

- 1 вересня аналогове телебачення буде вимкнене на всій території України, окрім місцевих каналів у зоні ООС, на кордоні з РФ. Каналам, які не мають цифрової ліцензії, шукатимемо відповідні частоти, аби вони змогли залишитися в ефірі.

"Місто" запитало у вінничан: "Чи шкодуватимете про втрату аналогового телебачення? Чому?"

Ніна Василівна, пенсіонерка:

- Так, звичайно. Тому що потрібні зайві витрати, а пенсія мінімальна. За що мені зараз купити його? 

Андрій, військовий:

- Я не користуюсь ні аналоговим телебаченням, ні цифровим. Телевізор взагалі не дивлюсь. 

Олексій, пенсіонер:

- Цифрове поки що в поганій якості. Якби воно було добре, то я б не шкодував. 

Артем, підприємець:

- Давно дивлюсь кабельне. Якби я жив десь у селі, як мої дідусь і бабуся, шкодував би за аналоговим, бо там усе пропадає. 

Тетяна, юристка:

- Абсолютно не шкодую. Тому що я не дивлюсь телевізор принципово, всі новини є в інтернеті. 

 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

114

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

72

Школа вінницького гіда незабаром запрацює у Вінниці. Вона має на меті підвищення кваліфікації екскурсоводів та формування нових ...

72

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

69

У Вінниці у понеділок водій просто зніс трамвайну зупинку біля ТЦ Plaza (колишній ТЦ "ШОК"). ДТП сталася 15 липня о 21.40 на вулиці Келецькій. ...

66

Слідство обіцяє викриття ще цілої низки схем митниці Правоохоронці 15 липня затримали начальника митного поста "Вінниця-Центральний" ...