Замах на маму, або Віддалений ефект війни…

Злочини, за які Вінницький міський суд нинішнього літа засудив Маркіяна Золотоніського (анкетні дані змінено) до позбавлення волі, наш негерой скоїв ще 2014-го та 2015-го. Щоправда, за цей період він устиг зв'язати своє прізвище з таким кримінальним правопорушенням, яке відносять до найважчих.
Та про все по порядку.
Золотоніського мобілізували на військову службу в серпні 2014 року. Маркіян прослужив до 25 листопада і відчув: надокучило. Відпочити захотілось. Тоді сержант роти вогневої підтримки самовільно покинув свою військову частину в Новограді-Волинському на півтора тижня, з'явившись назад тільки 6 грудня.
Далі вів себе нібито дисципліновано: разом з підрозділом побував із лютого по квітень 2015-го у зоні АТО, брав участь у бойових діях, потім вернувся назад до Новограда-Волинського. 29 травня Золотоніський був направлений на обстеження до військово-медичного центру у Вінниці, куди мав прибути 30 травня. А от приїхав до Вінниці він тільки 12 червня, самовільно влаштувавши собі ще одну відпустку.
Ясна річ, військова прокуратура розпочала за обома фактами кримінальне провадження, в якому, правда, довелося зробити перерву.
Маркіян відслужив своє і звільнився, повернувся додому, на рідну Черкащину. Але, як згодом розповідав на суді, "в зоні проведення АТО він отримав психологічний стрес, після чого почав зловживати спиртним" (цитата з вироку).
Якщо на те пішло, то в зоні АТО багато військовиків пережили стрес, але це ж не означає, що всі вони повинні "сісти на стакан". А тим паче - робити те, що зробив Золотоніський. Вони зобов'язані себе контролювати і, врешті-решт, при потребі звертатись за психологічною підтримкою.
12 червня 2016 року його мати отримала пенсію і дала 600 гривень, щоб Маркіян сходив до магазину й купив продуктів. Зрозуміло, що до їжі він прикупив ще й спиртного, яке потім випивав разом з батьками. Міцна настоянка пробудила в молодикові агресію, і він став присікуватись до співрозмовників. Батько відразу зміркував, що може бути непереливки, тому тихцем ушився з дому й подзвонив другому сину, що Маркіян знов "буянить".
Мати нікуди не тікала. Навіть подумати не могла, що тепер вона опиниться на вістрі синової атаки. Довго не роздумуючи і прагнучи дати вихід агресії, Золотоніський узяв до рук сокиру. Як зазначається у вироку Чорнобаївського районного суду від травня минулого року, син завдав матері "декілька ударів сокирою по голові, шиї та нижніх кінцівках, після чого, тримаючи сокиру в руках, кинув у сторону потерпілої". Потім пішов до літньої кухні і спокійно ліг спати.
На щастя, мати залишилась жива. Її врятували лікарі, яких викликав другий син.
Маркіяна Чорнобаївський райсуд відправили до колонії на вісім років. Вирок Вінницького міськсуду за злочини, пов'язані з військовою службою, був куди м'якшим: за сукупністю всього три роки ув'язнення.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

204

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

148

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

133

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

132

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

123

Школа вінницького гіда незабаром запрацює у Вінниці. Вона має на меті підвищення кваліфікації екскурсоводів та формування нових ...