Аварій найбільше - у четвер і п'ятницю

Аварій найбільше - у четвер і п'ятницю

Україні не вистачає бази системних порушників серед водіїв, кажуть перевізники

Попри резонансні ДТП, які щотижня показують у новинах, у Вінницькій області аварій стало менше. 

- Із 1 січня у Вінницькій області зафіксовано 1527 ДТП, в яких загинули 46 людей і 402 отримали травми. Торік за аналогічний період у ДТП загинули 79 осіб, 644 - травмовано, - наводить цифри начальник відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції у Вінницькій області Анатолій Самусь.

За його словами, аварії з потерпілими виникають найчастіше через зіткнення авто - 62%. Великою проблемою залишаються наїзди на пішоходів - як у невстановлених місцях для переходу, так і на "зебрах". 
На думку Анатолія Самуся, аварійності мають запобігти нові норми при проектуванні шляхової мережі, які набули чинності з вересня. Так, ширина смуги у населених пунктах зменшується з 3, 50 м до 3 м. У Вінниці для безпеки руху пішоходів світлофори магістральних вулиць з травня перевели у цілодобовий режим роботи. Це стосується Хмельницького і Немирівського шосе, вулиць Київська, Пирогова, Келецька. 
Начальник розшуку та опрацювання матеріалів ДТП Дмитро Сивак називає найчастіші причини ДТП: порушення правил маневрування, перевищення швидкості, недотримання дистанції, порушення правил переїзду перехресть.

- Найчастіше аварії фіксуються по четвергах і п'ятницях, після третьої години дня, - каже він.

За словами голови Спілки пасажирських перевізників України Ірини Шпильової, аварійність на дорогах могло б знизити державне регулювання. 

- Наприклад, є водій, який уже має ряд порушень, але він продовжує їздити. Його треба забирати з траси, але цього ніхто не може зробити. Законодавство не дає можливості фіксувати порушення, вести їхню базу. У Європі вже пройшли усе це, усунувши від водіння людей з високим ступенем ризику, - пояснює представниця перевізників. 

У патрульній поліції продовжують нагадувати про перевезення водіями автобусів більшої за встановлену кількість людей, стоячих пасажирів. Також було зафіксовано 20 випадків перевезення пасажирів автобусами, які не пройшли техобслуговування. Загалом до адміністративної відповідальності за це притягнуто 13 посадових осіб.
Острівці безпеки, освітлення переходів і небезпечних ділянок доріг, кільцеві розв'язки для зниження швидкості - усе це додаткові заходи безпеки. Першочергові - це усвідомлення усіма учасниками дорожнього руху того, що на першому місці завжди безпека, яка залежить від дотримання правил. Адже втрачене життя не поверне ніхто. 


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

326

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

196

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

147

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

145

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

135

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...