Аварій найбільше - у четвер і п'ятницю

Аварій найбільше - у четвер і п'ятницю

Україні не вистачає бази системних порушників серед водіїв, кажуть перевізники

Попри резонансні ДТП, які щотижня показують у новинах, у Вінницькій області аварій стало менше. 

- Із 1 січня у Вінницькій області зафіксовано 1527 ДТП, в яких загинули 46 людей і 402 отримали травми. Торік за аналогічний період у ДТП загинули 79 осіб, 644 - травмовано, - наводить цифри начальник відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції у Вінницькій області Анатолій Самусь.

За його словами, аварії з потерпілими виникають найчастіше через зіткнення авто - 62%. Великою проблемою залишаються наїзди на пішоходів - як у невстановлених місцях для переходу, так і на "зебрах". 
На думку Анатолія Самуся, аварійності мають запобігти нові норми при проектуванні шляхової мережі, які набули чинності з вересня. Так, ширина смуги у населених пунктах зменшується з 3, 50 м до 3 м. У Вінниці для безпеки руху пішоходів світлофори магістральних вулиць з травня перевели у цілодобовий режим роботи. Це стосується Хмельницького і Немирівського шосе, вулиць Київська, Пирогова, Келецька. 
Начальник розшуку та опрацювання матеріалів ДТП Дмитро Сивак називає найчастіші причини ДТП: порушення правил маневрування, перевищення швидкості, недотримання дистанції, порушення правил переїзду перехресть.

- Найчастіше аварії фіксуються по четвергах і п'ятницях, після третьої години дня, - каже він.

За словами голови Спілки пасажирських перевізників України Ірини Шпильової, аварійність на дорогах могло б знизити державне регулювання. 

- Наприклад, є водій, який уже має ряд порушень, але він продовжує їздити. Його треба забирати з траси, але цього ніхто не може зробити. Законодавство не дає можливості фіксувати порушення, вести їхню базу. У Європі вже пройшли усе це, усунувши від водіння людей з високим ступенем ризику, - пояснює представниця перевізників. 

У патрульній поліції продовжують нагадувати про перевезення водіями автобусів більшої за встановлену кількість людей, стоячих пасажирів. Також було зафіксовано 20 випадків перевезення пасажирів автобусами, які не пройшли техобслуговування. Загалом до адміністративної відповідальності за це притягнуто 13 посадових осіб.
Острівці безпеки, освітлення переходів і небезпечних ділянок доріг, кільцеві розв'язки для зниження швидкості - усе це додаткові заходи безпеки. Першочергові - це усвідомлення усіма учасниками дорожнього руху того, що на першому місці завжди безпека, яка залежить від дотримання правил. Адже втрачене життя не поверне ніхто. 


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

201

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

144

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

128

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

125

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

120

Школа вінницького гіда незабаром запрацює у Вінниці. Вона має на меті підвищення кваліфікації екскурсоводів та формування нових ...