Роман Безсмертний у Вінниці розповів, чому потрібно змінювати Конституцію і як планує будити еліту

Роман Безсмертний у Вінниці розповів, чому потрібно змінювати Конституцію і як планує будити еліту

Після Львову, Харкова і Одеси з розмовою про те, якою має бути Україна завтра і у перспективі, Роман Безсмертний 9 серпня приїхав до Вінниці. Це місто для нього не чуже – з Вінниччини дружина політика Тетяна Мокріді, вона свого часу працювала на вінницькому телебаченні. Сам Роман Петрович називає себе жартома «вінницьким зятем». Визнає, що йому ріже слух, коли його трішки передчасно (бо навіть кампанія офіційно ще не стартувала) уже називають «кандидатом у президенти». Чому не реагує? Пояснює: заради того, щоб не втрачати час, бо треба говорити про важливі речі і по суті.

«Діагноз очевидний - розрив між суспільством і державою. У цій канаві, у цьому розриві опинилася людина»

- Яке завдання ми ставили перед собою, коли розпочинали цей тур? Багато хто із українських політиків, в тому числі Безсмертний, має своє бачення і відповіді на питання: якою ми хочемо бачити Україну у найближчому майбутньому, у перспективі і т.д, - каже Роман Безсмертний. - Діагноз на сьогодні очевидний. І ця тенденція в Україні зберігається уже кілька років - розрив між суспільством і державою. У цій канаві, у цьому розриві опинилась людина. По суті людина займається самовиживанням, а державні інститути існують заради самозбереження. І в цьому ключова проблема. Щоб її подолати, є чи не єдиний спосіб – це перезаснувати державу.  Але для того, щоб цей процес реалізувати, треба визначити ключову цінність. На цю цінність і потрібно зорієнтувати – модель держави, державні інститути і т.д. Ведучи цю розмову, я пропоную свої відповіді на ключові питання – такі як війна, корупція, злидні, безпека, економіка. Ми ці питання і будемо обговорювати з вінничанами. Завдання не просто виробити авторський підхід. Завдання – як можна ближче сформувати цей підхід до суспільного замовлення.

«Моє завдання – зініціювати діалог представників еліти між собою»

Традиційно і будь-якому суспільстві відповіді на такі питання формує еліта. А з нею наразі в Україні, констатує Роман Безсмертний, проблема. І одна з цілей у кожній поїздці – розбудити еліту. Політик планує це робити через діалог.

- Це те середовище, яке як відкритий нерв. З ним можна працювати, як казав класик, тільки ласкою і переконанням, - характеризує еліту Роман Безсмертний. - Найважливіше що зараз? Зініціювати їх діалог між собою. Коли ми прибули в Одесу, то поряд зі мною на сцені сиділи двоє – український поет-класик і рухівець та доктор філософії і спеціаліст в Конституційному праві. Вони між собою вели дискусію. Моя задача - показати, що у різноманітті і є багатство та сила України.

На дискусії у Вінниці, яка відбудеться 10 серпня, говорити про майбутнє України разом з Романом Безсмертним будуть перший посол України в Росії Володимир Крижанівський і відома викладачка вінницького педуніверситету, доктор історичних наук Ольга Коляструк.

«Треба чітко розуміти: роздвоєність виконавчої влади країну паралізує»

Роман Безсмертний уже заявив, що братиме участь у майбутніх президентський виборах. І один з кроків, які пропонує Україні і українцям – це перезавантаження держави.

- Перший крок – нам потрібний Конституційний акт, який би чітко виписав дорогу до 3 років, що ми маємо робити. Що у цьому Конституційному акті треба виписати? Тимчасова система управління державою, яка б сконцентрувала виконавчу владу чи в уряді, чи у президента. Але це треба абсолютно чітко розуміти: роздвоєність виконавчої влади країну паралізує, - пояснює Безсмертний пропоновані зміни. Друге – надати абсолютно чіткі права і збільшити ці права місцевому самоврядуванню. Далі – означити межу прийняття Конституції, коли вона має бути ухвалена. І зрозуміло, що розробити саму Конституцію.

І хоч Роман Безсмертний є розробником нинішньої Конституції України, він каже: вона не погана, але в останні рази її змінювали у такий незаконний спосіб, що наш основний закон виглядає як «зґвалтована дівчина в українському селі».

- Якщо на сьогодні знайдеться людина, яка подасть у Конституційний суд прохання роз’яснити, чи є у нас Конституція, боюсь, що відповідь буде, що у нас немає Конституції. І я цього найбільш остерігаюсь, - пояснює він.

Відкрито про спонсорів

Роман Безсмертний називає тих, хто фінансує його заходи: Мачук, Козаченко, Шкляр, Микола Козловський, одеський бізнесмен. Пояснює, усі ці люди представляють середній бізнес, представників великого – немає.

- У мене на Фейсбук-сторінці вивішений увесь список тих, хто фінансує усі заходи, в яких я беру участь. Можете спокійно переглянути. Я буду його увесь час оприлюднювати. Останнім, хто долучився до цієї справи – це Щербак Євген, він родом з Кропивницького, - каже політик.

Роман Безсмертний пояснює, що для нього принципово – аби ті люди, які його підтримують фінансово, не приховували себе.

- Люди уже маючи попередню історію, побоюються назвати себе. Для мене не проблема, щоб знайти ресурс. Проблема у тому, щоб люди погодились це озвучити. Для мене це принципово. Вважаю, що з цього і потрібно починати – бо це і є політика, коли зрозуміло, хто працює зі мною, з ким я йду поруч.

 

 

 

 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1032

Дорожньо-транспортна пригода за участі велосипедиста та автомобіля « Fiat Scudo» сталась 5 листопада у Бершаді. У результаті аварії ...

468

Увечері п’ятого листопада камери ситуаційного центру відеоспостереження Ситуаційного центру зафіксували ДТП із потерпілими на ...

390

Вагому суму в 454,8 мільйонів гривень перерахували платники податків області на модернізацію та реформування української армії впродовж ...

379

Кандидат технічних наук, доцент кафедри електроніки та наносистем Вінницького національного технічного університету Олена Жагловська...

379

Вінницький відділ поліції ГУНП у Вінницькій області встановлює особу невідомого чоловіка, тіло якого знайшли на платформі ...