Цирк і протест

Цирк і протест

В екоінспекції пообіцяли, що найближчим часом у цирку проведуть перевірку

Пересувні цирки для Вінниці - не дивина. Але вперше вінничани протестували перед гастролерами. 5 серпня кілька десятків активістів зібралися на акцію біля ТЦ "Плаза-парк" (колишній "Шок"), де неподалік розмістився Будапештський цирк. За словами активістів, мета акції, а її організували ГО зоозахисна ініціатива UAnimals, привернути увагу вінничан до жорстокості у цирку і заборонити шапіто з тваринами на локальному рівні. 

- Маленька дитина з дитинства бачить, яке ставлення до тварин. Тварини, яких тут побачите, стикаються із злом, насиллям та садизмом, - звернулась до гостей цирку учасниця акції Дана Томашевич. - Хіба слон може з доброї волі робити трюки? Чи справді лев, цар звірів, буде стрибати через вогненне кільце, бо йому подобається? Це все зі страху, страху, що їх поб`ють. 

Ще 1 серпня на сайті e-dem.in.ua Вікторія Довгань зареєструвала петицію із вимогою до міськради заборонити розміщення пересувних цирків із тваринами у місті. Станом на 6 серпня її підписала 451 людина при необхідних 350. Тож петицію мають розглянути.

- Менше ніж за добу петиція про заборону цирку з тваринами набрала необхідну кількість голосів. Коли буде ця петиція розглянута, я хочу, щоб ми всі разом навідались в нашу міську раду і, можливо, почули коментар керівника нашого міста стосовно цієї ситуації, - заявив співорганізатор акції Денис Котов.

Поки тривав протест, біля каси цирку шикувались черги. Деякі відвідувачі зупинялись, аби дізнатись вимоги активістів - і поспішали на виставу.

- Прийшла до цирку із дочкою. Моя подруга із дітьми тут була раніше, їм дуже сподобалось. Чи жорстоко поводяться із тваринами? Ті, які я бачу, гарно доглянуті і їхній стан, якщо дивитись візуально, чудовий, - ділиться думками вінничанка Наталя. - А коли їсти креветки, рибу, молочні продукти - теж можна стверджувати, що це жорстоке поводження із тваринами?

Представники адміністрації цирку до протестувальників не виходили. Коли "Місто" звернулось до них за коментарем - надали. В адміністрації Будапештського цирку запевнили, що всі документи, дозволи у належному стані. Сказали, що стан тварин, їхній раціон та догляд можуть оцінити не лише гості цирку, а кожен, чий маршрут пролягає біля ТЦ "Plaza" по вулиці Келецькій - пояснивши, що тварин не тримають у закритих приміщеннях.

- У нас у Вінниці відбулось 12 вистав, кожна із них - на півтори тисячі глядачів. Я думаю, для тих, хто побував, більше сподобалось, чим ні. Тварини у відкритому вигляді, ми їх не ховаємо. Кожен житель Вінниці і не тільки може подивитись, в якому вони стані, як їх годують. У цирку ліцензія країни Європейського Союзу, - розповів представник адміністрації цирку Андрій (прізвище він не назвав. - Авт.). - Ми подали документи у міську раду. Якби не було дозвільних документів, повірте, ніхто би не став. Відповідають нормативам і екологія, і держпромнагляд, у нас є свідоцтво про реєстрацію, ветеринарні книжки і паспорти на тварин. 

За словами представника адміністрації цирку, ветерани АТО, сироти, інваліди безкоштовно вже отримали 220 квитків на циркові вистави

. - Сьогодні 30 атовців, ви бачили, пройшли дві хвилини назад. Всього плануємо безкоштовно надати близько 300 квитків, - каже представник адміністрації.

 Про те, що у Будапештського цирку є усі необхідні документи, "Місто" запевнили у міськраді, держпродспоживслужбі та екологічній інспекції.

- Із цього цирку подали запит і отримали дозвіл від департаменту культури, його узгодили із керівництвом міста, - проінформувала заступниця директора департаменту культури міськради Ольга Дернова.
- Проводили огляд тварин Будапештського цирку у Вінниці 24 липня. Ми проводимо огляд, спостерігаємо, чи тварина активна, як споживає їжу, її участь у дресируванні, - повідомив директор державної лікарні ветеринарної медицини Юрій Ковальчук. - Документ про переміщення (звідки тварина вибула), ветеринарно-санітарні паспорти, щеплення - все перевірили. Вони відповідають стандартам. Відповідно до супровідних документів попереднє місце реєстрації тварин - міська ветеринарна лікарня Житомира. 

У відділі державного екологічного нагляду тваринного світу та біоресурсів обласної екологічної інспекції уточнили, що закон України забороняє пересувні звіринці, коли у них виявлено факт жорстокого поводження. 

- Будапештський цирк пройшов огляд, у тому числі і ветеринарною службою, дозвіл на розміщення у Вінниці отримав. Ми знаємо, що на вихідних пройшла акція під цирком проти жорстокого поводження із тваринами і найближчим часом проведемо перевірку, - запевнили "Місто" у відділі державного екологічного нагляду тваринного світу і біоресурсів екоінспекції. (Щоправда, службовець відмовився називати прізвище та ім’я. - Авт.)

До речі, у Житомирі, як повідомляли місцеві видання, під час гастролей цирку також відбулась акція протесту. Швидко зібрала голоси і аналогічна петиція, зареєстрована 11 липня на сайті Житомирської міської ради. Перевіряла у Житомирі цирк і екоінспекція - оштрафували за неналежне утримання гіпопотама. 

 


Микола ГАНДЗЮККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1037

Дорожньо-транспортна пригода за участі велосипедиста та автомобіля « Fiat Scudo» сталась 5 листопада у Бершаді. У результаті аварії ...

470

Увечері п’ятого листопада камери ситуаційного центру відеоспостереження Ситуаційного центру зафіксували ДТП із потерпілими на ...

392

Вагому суму в 454,8 мільйонів гривень перерахували платники податків області на модернізацію та реформування української армії впродовж ...

382

Кандидат технічних наук, доцент кафедри електроніки та наносистем Вінницького національного технічного університету Олена Жагловська...

380

Вінницький відділ поліції ГУНП у Вінницькій області встановлює особу невідомого чоловіка, тіло якого знайшли на платформі ...