П'ять ідей для Вінниці

П'ять ідей для Вінниці

Напрацювання проекту "майстерня міських проривів"

Вінниці 1 серпня відбулася презентація результатів утілення проектів навчальної програми управлінського розвитку "Майстерня міських проривів". Представники ініціативних команд розказали про стан і результати реалізації своїх ідей та як вони трансформувалися під час навчальної сесії, яка була реалізована в рамках проекту "Інтегрований розвиток міста Вінниця" за підтримки німецької урядової компанії GIZ. 

Хаб "Місто змістів"

- Усе почалося з опитування громадських організацій, - каже координаторка проекту Вікторія Турчак. 

За її словами, нині виділено три напрямки діяльності хабу діалог влади та громади, розвиток потенціалу громади через тренінги та освітні заходи і врешті - це лабораторія ідей та проектів.
Із моменту відкриття хабу у січні 2018 року його відвідали понад 5 тисяч людей, організовано зверх 160 заходів, які об'єднали у дискусіях більше 60 громадських організацій. Серед питань, які обговорювалися у рамках "Міста змістів": культура, освіта, урбаністика, розвиток демократії, інтегрований розвиток міста та ін.
- Минулого тижня зроблено ще один важливий крок у рамках розвитку хабу - створено "Мережу організацій громадянського суспільства", обрано її координаційну раду, яка надалі і займатиметься розвитком проекту, - говорить Вікторія Турчак. 

Розвиток велоінфраструктури

Координатор проекту Андрій Сорокін розказав про поточний стан і перспективи розвитку велоінфраструктури Вінниці за підтримки Швейцарського бюро співробітництва в Україні. 

- У рамках проекту заплановано встановлення в усіх мікрорайонах міста 19 критих велопарковок на 10 паркомісць кожна та сімнадцять велопарковок просто неба, - повідомив активіст. 

За словами Андрія Сорокіна, незабаром у Вінниці запрацює муніципальний велопрокат. 

- Ми вважаємо, що велопрокат стане повноцінною частиною громадського транспорту Вінниці, - каже він. - А допоможе у цьому створення велошколи, де бажаючі можуть безкоштовно навчитися їздити на велосипеді, або покращити свої навички, вивчити правила дорожнього руху та дізнатися про основи обслуговування велосипеда. Повноцінно вона запрацює з наступного року.

"City4Business"

Подбала "Майстерня міських проривів" і про підприємців. Новий веб-ресурс для вінницьких підприємців "City4Business" запрацює вже цього року. Він сконцентрує всю актуальну інформацію та зручні сервіси для цієї категорії вінничан у одному місці. При цьому у перспективі буде масштабований й на інші регіони.

- Найскладнішим було підготувати рекомендації для розробки сайту, оскільки ми отримували багато конструктивних пропозицій, які хотілося врахувати, - каже координаторка проекту Анастасія Островерхова. 
а її словами, он-лайн ресурс міститиме інформацію, що спростить процес відкриття нового бізнесу. Заплановано й створення мобільного додатка, який зробить використання "City4Business" ще простішим.

Програма "FlyUp"

Головним завданням навчальної програми "FlyUp" є формування позитивного сприйняття учнями робітничих професій.

- Аналіз ринку праці Вінниці показав, що 60% вакансій - це саме робітничі професії, а 52% безробітних мають вищу освіту, - каже координаторка проекту Оксана Яценко. - І це насправді не вінницька, а загальноукраїнська тенденція. Підприємствам у країні не вистачає кваліфікованих працівників робітних професій, а наші діти не бажають отримувати такі спеціальності. 

Команда проекту організувала низку лекцій для школярів 9-х класів, знайомлячи їх із особливостями набуття робітничих професій. А для батьків підготували інформаційні буклети.

- Тепер запускаємо профорієнтаційні табори, готуємось долучитись до розробки програми професійно-технічної освіти міста, - каже Оксана Яценко.

"Два дні у Вінниці"

Мобільний додаток "Вільна мапа" - теж вже цілком реалізований проект, хоча постійно вдосконалюється. 
Додаток на платформі Android команда проекту презентувала наприкінці весни, він розроблявся зусиллями фахівців "Центру історії Вінниці" та ІТ-компанії "Appgress". 

- У Вінниці надто багато цікавинок, щоб витрачати на екскурсію лише день, - каже координаторка проекту Олеся Коваль. 

Для цього ентузіасти постійно вдосконалюють мобільний додаток. Наприклад, опція "Розмова з пам'ятником" дозволяє користувачам почути відповіді від самих… міських пам'яток. QR-коди вже встановлені на пам'ятники Григорію Артинову, Тарасу Шевченку, Євгенії Прунмаєр, Симону Петлюрі та пам'ятник мешканцям старої Єрусалимки, що розташований біля кав'ярні "Пан Заваркін і син".

"Вінниця - найбільш мобілізоване місто"

- Ми провели багато часу у Вінниці, спілкувалися з вінничанами, - говорить екс-міністр та співзасновник Майстерні стратегій Proryv.in.ua Павло Шеремета. - На кожному етапі впровадження проектів залучали найкращих спеціалістів. Вінниця - це найбільш мобілізоване місто, тут працює одна з найпрофесійніших команд. 

 

 

 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1032

Дорожньо-транспортна пригода за участі велосипедиста та автомобіля « Fiat Scudo» сталась 5 листопада у Бершаді. У результаті аварії ...

468

Увечері п’ятого листопада камери ситуаційного центру відеоспостереження Ситуаційного центру зафіксували ДТП із потерпілими на ...

390

Вагому суму в 454,8 мільйонів гривень перерахували платники податків області на модернізацію та реформування української армії впродовж ...

379

Кандидат технічних наук, доцент кафедри електроніки та наносистем Вінницького національного технічного університету Олена Жагловська...

379

Вінницький відділ поліції ГУНП у Вінницькій області встановлює особу невідомого чоловіка, тіло якого знайшли на платформі ...