П'ять ідей для Вінниці

П'ять ідей для Вінниці

Напрацювання проекту "майстерня міських проривів"

Вінниці 1 серпня відбулася презентація результатів утілення проектів навчальної програми управлінського розвитку "Майстерня міських проривів". Представники ініціативних команд розказали про стан і результати реалізації своїх ідей та як вони трансформувалися під час навчальної сесії, яка була реалізована в рамках проекту "Інтегрований розвиток міста Вінниця" за підтримки німецької урядової компанії GIZ. 

Хаб "Місто змістів"

- Усе почалося з опитування громадських організацій, - каже координаторка проекту Вікторія Турчак. 

За її словами, нині виділено три напрямки діяльності хабу діалог влади та громади, розвиток потенціалу громади через тренінги та освітні заходи і врешті - це лабораторія ідей та проектів.
Із моменту відкриття хабу у січні 2018 року його відвідали понад 5 тисяч людей, організовано зверх 160 заходів, які об'єднали у дискусіях більше 60 громадських організацій. Серед питань, які обговорювалися у рамках "Міста змістів": культура, освіта, урбаністика, розвиток демократії, інтегрований розвиток міста та ін.
- Минулого тижня зроблено ще один важливий крок у рамках розвитку хабу - створено "Мережу організацій громадянського суспільства", обрано її координаційну раду, яка надалі і займатиметься розвитком проекту, - говорить Вікторія Турчак. 

Розвиток велоінфраструктури

Координатор проекту Андрій Сорокін розказав про поточний стан і перспективи розвитку велоінфраструктури Вінниці за підтримки Швейцарського бюро співробітництва в Україні. 

- У рамках проекту заплановано встановлення в усіх мікрорайонах міста 19 критих велопарковок на 10 паркомісць кожна та сімнадцять велопарковок просто неба, - повідомив активіст. 

За словами Андрія Сорокіна, незабаром у Вінниці запрацює муніципальний велопрокат. 

- Ми вважаємо, що велопрокат стане повноцінною частиною громадського транспорту Вінниці, - каже він. - А допоможе у цьому створення велошколи, де бажаючі можуть безкоштовно навчитися їздити на велосипеді, або покращити свої навички, вивчити правила дорожнього руху та дізнатися про основи обслуговування велосипеда. Повноцінно вона запрацює з наступного року.

"City4Business"

Подбала "Майстерня міських проривів" і про підприємців. Новий веб-ресурс для вінницьких підприємців "City4Business" запрацює вже цього року. Він сконцентрує всю актуальну інформацію та зручні сервіси для цієї категорії вінничан у одному місці. При цьому у перспективі буде масштабований й на інші регіони.

- Найскладнішим було підготувати рекомендації для розробки сайту, оскільки ми отримували багато конструктивних пропозицій, які хотілося врахувати, - каже координаторка проекту Анастасія Островерхова. 
а її словами, он-лайн ресурс міститиме інформацію, що спростить процес відкриття нового бізнесу. Заплановано й створення мобільного додатка, який зробить використання "City4Business" ще простішим.

Програма "FlyUp"

Головним завданням навчальної програми "FlyUp" є формування позитивного сприйняття учнями робітничих професій.

- Аналіз ринку праці Вінниці показав, що 60% вакансій - це саме робітничі професії, а 52% безробітних мають вищу освіту, - каже координаторка проекту Оксана Яценко. - І це насправді не вінницька, а загальноукраїнська тенденція. Підприємствам у країні не вистачає кваліфікованих працівників робітних професій, а наші діти не бажають отримувати такі спеціальності. 

Команда проекту організувала низку лекцій для школярів 9-х класів, знайомлячи їх із особливостями набуття робітничих професій. А для батьків підготували інформаційні буклети.

- Тепер запускаємо профорієнтаційні табори, готуємось долучитись до розробки програми професійно-технічної освіти міста, - каже Оксана Яценко.

"Два дні у Вінниці"

Мобільний додаток "Вільна мапа" - теж вже цілком реалізований проект, хоча постійно вдосконалюється. 
Додаток на платформі Android команда проекту презентувала наприкінці весни, він розроблявся зусиллями фахівців "Центру історії Вінниці" та ІТ-компанії "Appgress". 

- У Вінниці надто багато цікавинок, щоб витрачати на екскурсію лише день, - каже координаторка проекту Олеся Коваль. 

Для цього ентузіасти постійно вдосконалюють мобільний додаток. Наприклад, опція "Розмова з пам'ятником" дозволяє користувачам почути відповіді від самих… міських пам'яток. QR-коди вже встановлені на пам'ятники Григорію Артинову, Тарасу Шевченку, Євгенії Прунмаєр, Симону Петлюрі та пам'ятник мешканцям старої Єрусалимки, що розташований біля кав'ярні "Пан Заваркін і син".

"Вінниця - найбільш мобілізоване місто"

- Ми провели багато часу у Вінниці, спілкувалися з вінничанами, - говорить екс-міністр та співзасновник Майстерні стратегій Proryv.in.ua Павло Шеремета. - На кожному етапі впровадження проектів залучали найкращих спеціалістів. Вінниця - це найбільш мобілізоване місто, тут працює одна з найпрофесійніших команд. 

 

 

 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

913

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

117

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

109

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

103

У с. Мигія (Миколаївської обл.) відбувся чемпіонат України з веслувального слалому серед юніорів. Вихованці міської дитячо-юнацької ...

101

У смт Літин 20 серпня під час виконання земляних робіт у результаті обвалу грунту загинув 46-річний робітник. Обставини трагедії ...