Підсумки роботи Ради

Підсумки роботи Ради

Від Антикорупційного суду до популізму

З лютого по липень 2018 року депутати Верховної Ради України розглянули більше сотні питань та ухвалили десятки важливих для країни рішень: від створення Антикорупційного суду до закону про нацбезпеку. Втім, проколів у депутатській діяльності теж вистачало.

ТОП здобутків

Створення Вищого антикорупційного суду є одним із ключових зобов'язань України перед міжнародними партнерами, а також заключною ланкою у системі антикорупційних органів у країні. Врахувавши рекомендації Венеціанської комісії та розглянувши понад дві тисячі правок, 7 червня парламент ухвалив відповідний закон. 
21 червня Рада ухвалила президентський законопроект "Про національну безпеку України". Закон передбачає реформування сектору нацбезпеки і оборони відповідно до стандартів НАТО. 
Наприкінці квітня Україна звернулася до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням про надання автокефалії Православній Церкві в Україні. Як вимагає процедура, звернення підписали ієрархи українських церков, зокрема Київський патріарх Філарет та Глава Автокефальної церкви Макарій. Його підтримала і Верховна Рада. "За" проголосували 268 народних депутатів із 334, зареєстрованих у сесійній залі.
А 19 червня Рада поширила пільги учасників Антитерористичної операції на учасників Операції об'єднаних сил. 

Кількість і якість

У порівнянні із попередніми сесіями кількість законопроектів дещо зросла - рекордні 6, 7 тис. проектів законів та 5 тис. постанов. Попри рекордну кількість законопроектів лише 12% із них стають законами.
"Під час восьмої сесії було зареєстровано кілька десятків законопроектів, які можна віднести до категорії передвиборчого популізму. Зокрема, з'явилося відразу шість законопроектів, спрямованих на забезпечення інтересів пенсіонерів. Наприклад, один законопроект пропонує вдвічі підвищити пенсії для сільських жителів, інший - спрямувати кошти від конфіскації товарів на митниці на підвищення пенсій. Але, за висновками експертного управління Ради та Мінфіну, подібні ініціативи часто є нереалістичними", - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Прогульники

Комітет виборців України проаналізував відвідування пленарних засідань Верховної Ради. Найнижчі показники у депутатів "Волі народу", "Відродження" та "Опозиційного блоку". За даними письмової реєстрації в середньому 37% депутатів групи "Воля народу" були відсутні з невідомих причин на пленарних засіданнях. Це ж стосується 34% депутатів "Відродження" та 31% депутатів від "Опозиційного блоку".

Коментарі експертів:

Голова Комітету виборців України Олексій Кошель:

- Чим ближчими є вибори 2019 року, тим більшою є загроза, що політики забудуть про реальну роботу і зосередяться на передвиборчому популізмі. Під час роботи восьмої сесії ми зафіксували зростання кількості законодавчого спаму. 

Аналітик КВУ Денис Рибачок:

- Під час роботи восьмої сесії збереглися традиційні проблеми в роботі парламенту. Виборці мали б врахувати сумлінність роботи депутатів під час їхньої оцінки на наступних виборах до Ради.

Директорка Фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна:

- Наші закордонні партнери високо оцінили поступ реформ, відзначивши однак, що варто би пришвидшити їхнє просування. Українські експерти значно критичніше оцінюють реформи, оцінивши останній реформаторський рік на 2,73 бала за п'ятибальною шкалою. Але найкритичнішим є населення. Понад 54% громадян України не бачать жодної успішної реформи.

"Місто" запитало у вінничан: "Яку оцінку ви б поставили роботі депутатів Верховної Ради?"

Володимир, автор книг про здорове життя:

- Трійку би поставив. Рівень життя поганий, а депутати нічого не роблять. 

Валентина, пенсіонерка:

- Погано працюють. Минулого місяця ліків придбала майже на 1000 грн. А пенсії які? 

Наталія, викладачка:

- Не можу поки поставити об`єктивно оцінку, бо знаю лише те, що показують нам публічно.

Олександр, інженер:

- Ставлю депутатам 0 балів. Тому що не використовують можливостей і ресурсів держави для розвитку. 

В`ячеслав, будівельник:

- Політикою не цікавлюсь, але поставив би середню оцінку. Є як позитивні, так і негативні сторони.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

515

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

454

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

410

Вінницьку школу №10 утеплять, тут також замінять вікна і двері на енергозберігаючі. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук міський ...

388

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...

378

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...