Тарифи на воду

Тарифи на воду

Холодна вода може подорожчати на 100% - до 23,76 грн за кубічний метр

27 липня у приміщенні Вінницького водоканалу відбулось публічне обговорення про збільшення тарифів на водопостачання і водовідведення. Тема актуальна, зважаючи на загальну вартість тарифів на комунальні послуги і стан води у Вінниці. Так, останнім часом вінничани у соцмережах постійно викладають фото різного кольору рідини, яка періодично тече з кранів. Утім на ці обговорення прийшли лише 15 містян. 
Згідно із попередніми розрахунками підприємства, тариф на водопостачання має збільшитися на 100%.

- На сьогодні діють тарифи, які затверджені 2016 року. Відтоді електроенергія збільшилась на 21%. Ціни на паливно-мастильні матеріали - майже вдвічі. Вартість хлору закладено на 21 тисячу за тонну, а зараз вона вже становить 48 тисяч без транспортування. У нас критична ситуація із працівниками робітничих професій, практично всі професії є вакантними, - проінформував начальник відділу фінансово-економічної роботи "Вінницяводоканалу" Денис Прилипко. - Згідно із проектом, тариф на водопостачання+водовідведення у 2019 році становитиме 23, 76 грн за кубічний метр.

Присутніх цікавило питання покращення якості води. Лише один із учасників слухання зізнався, що п`є воду з крана і назвав її "смачною". Усі інші розповіли, що для споживання беруть воду з колонок або купують. 

- За інформацією вашого сайту близько 20 показників води із 48 на межі допустимих нормативів! Це запах, кольоровість, каламутність. Наша вода на сьогодні коштує 40 євроцентів, у Мілані теж 40 євроцентів, але в Мілані воду п`ють з крана, - обурювався Володимир Бурий, який назвався старшим по будинку по вулиці Стрілецькій.

До речі, вартість тарифів на воду в інших країнах і містах вінничани знають з інформаційного листка, який щороку надсилає той же Водоканал споживачам.

- У вінничан з крана йде чорна брудна вода, а ви їм кажете про підвищення тарифів. Коли у людей з`явиться доброякісна питна вода, після цього і про підняття ціни можна говорити, - зробив своє зауваження голова комісії по ЖКГ Вінницької обласної ради Андрій Ковальов. - Ми зараз говоримо про питну воду? Питна вода - це вода, в якій бактеріологічні, органолептичні показники перебувають у межах норм питного водопостачання. Це відсутність неприємного запаху, смаку і кольору. Що ми маємо в кранах міста Вінниці?

Про претензії до якості води присутні на обговоренні говорили майже дві години. Представники водоканалу виправдовувались, киваючи на старі мережі і наполягали - якість у межах норми. 
Між іншим, поліпшення якості води навіть після підняття тарифів представники Водоканалу не обіцяли. Мовляв, мережі водопостачання застарілі, вони на балансі місцевого самоврядування, тому "Вінницяводоканал" не проводить їхню реконструкцію. 
Учасники обговорення проголосували за проведення повторного громадського обговорення щодо збільшення тарифів за участю представників місцевих органів влади та Антимонопольного комітету. Тарифи планують збільшити у 2019-му році. 

 


Микола ГАНДЗЮККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

349

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

328

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

287

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

280

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

276

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...