Вижив дивом

Вижив дивом

У Хмільнику блискавка убила двох чоловіків, які від грози сховалися в альтанці

У Хмільнику 28 липня під час грози блискавка убила двох чоловіків, їній товариш вижив. Мільйони вольт розрядилися біля альтанки, в якій місцеві сховались від непогоди.
Олександру Воробйову пощастило вижити. Від дощу він сховався під деревом, кроків за десять до колег. Ті кликали його в альтанку, але Олександр пішов - чекав дружину, вона була у магазині. Останнє, що пам'ятає - гучний вибух. Розряд блискавки відкинув його на кілька метрів. 

- Я почув потужний удар. Ударило у ноги. Самої блискавки не бачив. Піднявся. Наче нічого. Трішки ліва рука, ну як затерпла… і ліве око сильно пекло. Наче хтось грілкою грів. Зайшов до магазину, говорю: треба йти хлопців звати, - розповідає Олександр.

На допомогу кинулась директорка магазину Людмила Цюрпита. Але рятувати чоловіків було пізно. Як вони сиділи в альтанці - так і заклякли. 

- Обоє були уже без руху. Одяг був поплавлений, - розповідає пані Людмила. - Видно було, що один був уже з відкритими очима… "Швидка" сказала, що допомогти їм уже було неможливо, казали, що і волосся було поплавлене, і внутрішні органи згоріли.

Жінка розповідає, що на магазині була відеокамера. Тож хотіли потім подивитися, куди ж влучила та блискавка. Але камери згоріли.

- …все погоріло, вибило інтернет, і сигналізація на верхньому поверсі сама спрацювала, - каже пані Людмила. 

Олександра шпиталізували до реанімації. Лікарі кажуть: вижив чоловік дивом. 

- Електрострум найперше діє на головний мозок і на серце. Тому що серце має провідну систему. І ось з мозком на цей момент все нормально, - розповідає Ігор Мудь, анестезіолог районної лікарні Хмільника. - Чоловік свідомість не втрачав. А от серце, може бути, постраждало.

Колегам Олександра Воробйова було 38 і 25 років. Без батька залишились діти. 
Рятувальники учергове нагадують, що під час грози під деревами ховатися не слід. Не можна розмовляти по мобільному телефону. У містах не можна шукати прихистку на зупинках. Ховатися від грози потрібно у приміщеннях. 
- У житловий будинок, іншу споруду, у магазин якийсь. Обов'язково там закриваються вікна, двері, щоб не було протягу. Оскільки протяг притягує кулеподібну блискавку, - пояснює Сергій Роздорожнюк, начальник караулу 9-ї пожежно-рятувальної частини Хмільника. 
Під наглядом лікарів Олександр Воробйов мав бути 72 години, аби пересвідчитися, що з серцем все нормально. Сам Олександр каже, що після того, як його випишуть, піде у церкву. 
Жартує, 28 червня стане його другим днем народження. Каже, його щось наче втримало, аби не зайти у ту альтанку. 


Олександр СметовКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

212

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

188

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

181

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

178

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

170

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...