Закон для "євроблях"

Закон для

Чи є шанс на розв'язання проблеми

Урегулювати питання щодо надмірної кількості автівок на єврономерах в Україні пропонують за рахунок зменшення акцизного податку на авто, скасування екологічного обмеження на розмитнення щодо стандарту "євро-5" та посилення контролю, зокрема через збільшення штрафів. 
Акцизний податок з авто пропонують розраховувати за формулою:
Сума акцизного податку = базова ставка * коефіцієнт двигуна * коефіцієнт віку.
Базові ставки пропонують такі: для авто з бензиновим двигуном - 50 євро, для авто на дизелі - 75 євро.
Коефіцієнт двигуна розраховується так: об'єм двигуна ділиться на 1000.
Коефіцієнт віку - це кількість повних календарних років віку авта.
Також пропонують ввести обмеження на ввезення авто без грошового забезпечення. Зокрема, в режимі тимчасового ввезення нерезидент зможе ввезти лише одне авто.
Наступні транспортні засоби можуть бути ввезені під гарантії. Наприклад, якщо фінансова установа візьме на себе зобов'язання сплатити всі митні платежі, якщо автівку не вивезуть згідно із законом.
Посилюється відповідальність у разі порушення митних правил.
Штраф у розмірі 34 000 гривень отримує людина, яка ввезла автомобіль в режимі транзиту або тимчасового ввезення, за те, що передала авто у володіння, користування або розпорядження іншим особам, використовувала авто для цілей підприємницької діяльності або отримання доходів (для роботи в таксі, наприклад), за розкомплектування авто.
Порушником є і особа, яка отримає таке авто у користування або використовуватиме таку машину для підприємницької діяльності. За це перший штраф - 8,5 тисячі гривень, за повторне порушення - 170 тисяч гривень із можливістю позбавити права керування на рік та оплатним вилученням авто за кошт порушника.
За несвоєчасне вивезення транзитного авто пропонують стягувати штрафи в залежності від кількості днів прострочення аж до можливості конфіскації транспортного засобу.
Реалізація має спиратися на автоматизовану систему обміну інформацією про авто, яка вноситься на митниці під час ввезення авто і має передаватися підрозділам органу доходів і зборів, Державній прикордонній службі, Національній поліції.

"Ця система вже існує, але немає на законодавчому рівні дозволів про те, що цією єдиною інформаційною системою можуть користуватися митники, прикордонники, Нацполіція. Адже інформація, яка перебуває в митних органах, є конфіденційною і комерційною, вона захищена. І для того, аби була ця єдина інформаційна система, треба було прописати таку можливість на законодавчому рівні", - пояснює Голова комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Практично ця система є, над її створенням працюють уже протягом останніх 7 місяців. Адміністратором буде митна служба, але вносити інформацію матимуть можливість і в прикордонній службі, і в Нацполіції.

Коментарі експертів:

Голова громадської організації "АвтоЄвроСила" Олег Ярошевич:

- Стоїть питання про регулювання, яке має бути відповідальним. Наша організація не захищає навіть своїх при умові, що ця людина їде п'яною або скоїла ДТП. Якщо не буде методу покарання, то не буде і порядку на дорогах.

Фінансовий експерт Олександр Охріменко:

- Зрозуміло, що "євробляхи" - це погано. По-перше, втрачає держбюджет. По-друге, різко зросла кількість дуже старих і вбитих автомобілів. Це і проблема екології, і проблема безпеки.

Автоексперт Олег Омельницький:

- Позитив у тому, що зменшиться акцизний податок. Доступ до українського ринку отримають не тільки автівки "євро-5". Посилять контроль за переміщенням і використанням транспортних засобів на єврономерах. Негатив у тому, що ми одною рукою вводимо санкції і намагаємось приєднатися до ЄС шляхом введення екологічних стандартів, а іншою рукою відкриємо ширше двері для неекологічних авто і шкоди вітчизняному автопрому.

"Місто" запитало у вінничан: "Легалізація євроблях: чи ефективні штрафи?"

 

Олександр Тимофійович, пенсіонер:

- Є термін, коли власник має розтаможити номера. Але ці штрафи не діють.

Аміна, студентка:

- Думаю, ні. Може, ті люди, які приганяють авто із-за кордону, не думають про наслідки. Вони дешевше платять за такі авто, їм дешевше заплатити штраф.

Дмитро, студент:

- У певній мірі, так. Це змушує їх до більшої відповідальності.

Юрій, студент:

- Так, є така інформація, що здебільшого в ДТП з'являються саме такі автомобілі. Їх легко придбати і легко збути. Тому штрафи їх притягують до більшої відповідальності.

Олександр, військовий пенсіонер:

- Ні, тому що багато зацікавлених є у цій справі.

 
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

529

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

398

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

203

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

203

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

191

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...