Вінничани створюють власне лобі

А що ти зробив для Вінниччини? Про це тепер будуть запитувати деяких знакових фігур українського політикуму. Більше того, вони мають відповісти – адже за власною згодою увійшли до складу Стратегічної ради розвитку Вінницької області, ініційованої губернатором Олександром Домбровським.
Подібне об’єднання можливостей та інтересів заради розвитку регіону в Україні створено вперше. До складу Стратегічної ради Вінниччини увійшли як ключові особи міністерств та секретаріату Президента, так і люди, які мають вплив на ухвалення тих чи інших державних рішень. Спільне – те, що всі вони мають стосунок до Вінниці.
— Запросили не просто людей з посадами, — пояснює губернатор. – Це люди, які беруть активну участь у вирішенні проблем області. В які проекти це може вилитись? З міністром закордонних справ ми обговорювали таку позицію, що кожна поїздка міністра і кожне рішення МЗС повинно мати регіональне наповнення. Йде переговорний процес між Україною і, наприклад, Росією. А де інтереси регіону? Адже що таке держава? Це регіони, це реальна економіка.
За словами Олександра Домбровського, в нинішніх умовах жодна область не може затвердити програму розвитку навіть на п’ять років, адже умови і правила гри постійно змінюються. І правили гри визначаються аж ніяк не в областях. Тож об’єдання можливостей впливових людей – може стати додатковим імпульсом для розвитку області.
Одне з випробувань сьогодення Вінниччина поки витримує стійко. Мова про консолідацію зусиль міської та обласної влади. Це безумовний плюс для області і його відзначили усі члени Стратегічної ради. Та й навряд чи таке об’єднання організувалось взагалі, якби владна „трійка” Вінниччини гралася у лебедя, рака і щуку.
— У Вінницькій області показова ситуація, як консолідовано працювати на благо свого регіону та держави, — зазначила Марина Ставнійчук, заступник глави секретаріату Президента. – Місцева ініціатива, яка покликана стати державною, вже реалізована на Вінниччині. І слава Богу, ми всі до цього причетні.
На першому засіданні Стратегічної ради Вінницький міський голова Володимир Гройсман відзначив, що сама рада – це „об’єднання не „проти” когось, а „за”: за стратегічні рішення, за готовність розділити відповідальність.
— Робота буде в плані напрацювання рішень, які потрібні не тільки вінницькому регіону, а й іншим регіонам країни, — сказав Володимир Гройсман. — Думаю, що в кожному регіоні є свій потенціал, який можливо використовувати на національному рівні. Це питання серйозних глобальних реформ, спираючись на досвід регіонального управління. Вважаю, що такий діалог регіонів і центру по базових питаннях є основою діяльності Cтратегічної ради.
Поки до складу Стратегічної ради не увійшло жодного депутата. Але рада — не закрита структура і до неї може увійти кожен, хто готовий підставити плече задля розвитку Вінниччини.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

525

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

391

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

200

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

198

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

188

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...