Вінничани створюють власне лобі

А що ти зробив для Вінниччини? Про це тепер будуть запитувати деяких знакових фігур українського політикуму. Більше того, вони мають відповісти – адже за власною згодою увійшли до складу Стратегічної ради розвитку Вінницької області, ініційованої губернатором Олександром Домбровським.
Подібне об’єднання можливостей та інтересів заради розвитку регіону в Україні створено вперше. До складу Стратегічної ради Вінниччини увійшли як ключові особи міністерств та секретаріату Президента, так і люди, які мають вплив на ухвалення тих чи інших державних рішень. Спільне – те, що всі вони мають стосунок до Вінниці.
— Запросили не просто людей з посадами, — пояснює губернатор. – Це люди, які беруть активну участь у вирішенні проблем області. В які проекти це може вилитись? З міністром закордонних справ ми обговорювали таку позицію, що кожна поїздка міністра і кожне рішення МЗС повинно мати регіональне наповнення. Йде переговорний процес між Україною і, наприклад, Росією. А де інтереси регіону? Адже що таке держава? Це регіони, це реальна економіка.
За словами Олександра Домбровського, в нинішніх умовах жодна область не може затвердити програму розвитку навіть на п’ять років, адже умови і правила гри постійно змінюються. І правили гри визначаються аж ніяк не в областях. Тож об’єдання можливостей впливових людей – може стати додатковим імпульсом для розвитку області.
Одне з випробувань сьогодення Вінниччина поки витримує стійко. Мова про консолідацію зусиль міської та обласної влади. Це безумовний плюс для області і його відзначили усі члени Стратегічної ради. Та й навряд чи таке об’єднання організувалось взагалі, якби владна „трійка” Вінниччини гралася у лебедя, рака і щуку.
— У Вінницькій області показова ситуація, як консолідовано працювати на благо свого регіону та держави, — зазначила Марина Ставнійчук, заступник глави секретаріату Президента. – Місцева ініціатива, яка покликана стати державною, вже реалізована на Вінниччині. І слава Богу, ми всі до цього причетні.
На першому засіданні Стратегічної ради Вінницький міський голова Володимир Гройсман відзначив, що сама рада – це „об’єднання не „проти” когось, а „за”: за стратегічні рішення, за готовність розділити відповідальність.
— Робота буде в плані напрацювання рішень, які потрібні не тільки вінницькому регіону, а й іншим регіонам країни, — сказав Володимир Гройсман. — Думаю, що в кожному регіоні є свій потенціал, який можливо використовувати на національному рівні. Це питання серйозних глобальних реформ, спираючись на досвід регіонального управління. Вважаю, що такий діалог регіонів і центру по базових питаннях є основою діяльності Cтратегічної ради.
Поки до складу Стратегічної ради не увійшло жодного депутата. Але рада — не закрита структура і до неї може увійти кожен, хто готовий підставити плече задля розвитку Вінниччини.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

234

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

172

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

164

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

155

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

154

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...