МХП робить ставку на молодь

МХП робить ставку на молодь

Нові технології вимагають нових фахівців

Навіть найпотужніша компанія не зможе надовго залишатись лідером на ринку, якщо не докладає зусиль і коштів для розвитку та навчання своїх співробітників. 

В агроіндустріальному холдингу МХП давно зрозуміли, що постійне вдосконалення технологій має супроводжуватись не менш постійним зростанням професійної компетенції та рівня задоволення своєю роботою усього без виключення персоналу. А працюючих тут чимало. Український агрохолдинг забезпечує робочими місцями понад 28 тисяч осіб по всій країні.

Люди — це капітал

Відтік населення, у тому числі перспективних і талановитих молодих спеціалістів, — серйозна проблема сучасної України. Тільки Польща протягом останніх років прийняла понад 1,8 мільйона українців. В основному це працездатні молоді люди до 35 років. 

В таких умовах провідні українські компанії починають глибоко розуміти той факт, що за будь-яким успішним бізнесом стоять реальні люди, і саме вони є його головним капіталом. 

Нове покоління вже не готове постійно працювати на одному місці. У нього є можливість вчитися та працювати за кордоном. Це позначається і на прийомі на роботу талановитих молодих фахівців. Завдання номер один — знайти й утримати таких працівників. Наприклад, 30% фахівців у сфері продажів працюють в середньому 2,5 місяця, після чого йдуть у іншу компанію. У численних IT-компаніях фахівцям платять майже однакові зарплати, то ж людина з високою вірогідністю вибере ту фірму, де просто... смачніша кава. І це абсолютно реальний приклад!

Для роботодавців дедалі очевиднішим є той факт, що необхідно ретельніше вибудовувати корпоративну культуру, створювати по-справжньому комфортні умови для персоналу, дотримуватись work-life балансу. 

Коли співробітник приходить на роботу, він повинен відчувати дружню атмосферу. Якщо раніше переважав авторитаризм, і багато підприємців дозволяли часом неадекватне ставлення до персоналу, нині такий стиль управління відійшов у минуле. Натомість популярним кейсом стає ставка на щиру залученість фахівця у життя компанії.

В умовах конкуренції та надвисокої швидкості отримання нової інформації постійно посилюється і тренд на навчання і розвиток персоналу. Справжнє мистецтво — вибудувати таку культуру спілкування та комунікацій, щоб людині хотілося вранці прокидатися та приходити на роботу.

І, схоже, що секретом такого мистецтва володіють саме у МХП. 

Старт з МХП

Компанія-лідер агропромислового виробництва України, формуючи штат своїх працівників, в першу чергу робить ставку на молодих спеціалістів, які прагнуть постійного вдосконалення. 

На 30 підприємствах Групи МХП, що працюють у різних куточках України, можливість реалізувати себе має кожен, хто отримав сільськогосподарську або технічну спеціальність: від агронома і механіка до ветеринара і технолога, від економіста і бухгалтера до інженера з автоматизованих систем керування виробництвом і енергетика.

Один із багатьох успішних кейсів компанії, який створює умови для максимально якісного старту, розвитку та залучення персоналу — програма «МХП СТАРТ».  Учасниками цього проекту можуть стати студенти всіх спеціальностей аграрних та технічних вишів України. Їм пропонують відвідати виробничі потужності холдингу, попрактикуватись на найсучаснішому обладнанні, пройти стажування та стати професіоналом своєї справи. Таким чином майбутнім ветеринарам, лікарям, механікам, технологам, агрономам, зоотехнікам наочно демонструють, що їх професії дійсно цікаві та перспективні.

- Успішність та лідерські позиції на агропромисловому ринку України компанія МХП вибудовувала протягом 20 років. Запорука нашого успіху — в стратегічному капіталі: в МХП завжди і на всіх рівнях цінували професіоналізм — від топ-менеджменту до стажерів та молодих спеціалістів, — каже Ксенія Прожогіна, директор департаменту управління персоналом та комунікацій МХП. — Ми робимо величезну ставку на молодих фахівців і всіма силами розвіюємо міфи про агросектор як щось застаріле. Дуже добре, що останніми роками студенти почали краще розуміти, що зусилля, вкладені у власний розвиток — це інвестиції в самого себе. Молодь усвідомлює, що особиста ефективність — запорука успіху, і це хороший, правильний тренд.

Працюючи на результат

Маємо визнати, гідними умовами праці зараз нікого не здивуєш, їх пропонує більшість великих компаній. Тому вимогливий здобувач роботи має можливість обирати на ринку серед кращих із кращих: стабільних, результативних, прогресивних з точки зору технологій і умов праці. 

МХП не перший рік впроваджує європейські стандарти і давно залишив позаду всіх конкурентів і за умовами праці, і за рівнем заробітних плат, і за численними перевагами продуманої системи заохочення. Привабливим фактором є також розвинена корпоративна культура, перспективи кар'єрного росту тощо.

Іншими словами, коли люди розуміють, до чого прагнути та готові усі разом працювати на результат, успіх забезпечений. Доведено МХП.

 

 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

333

Психіатр Наталя Денисюк: У моїх пацієнтів найтовстіші медичні картки Наталя Денисюк 22 роки допомагає вінничанам долати депресивні ...

228

Потужності підпри\мства можуть щорічно забезпечувати електроенергією 150 тисяч квартир. Першу чергу унікального для України заводу із ...

208

Що зміниться з березня 2019 року У Західній Європі люди, досягаючи пенсійного віку, починають нове повноцінне життя. Їхні пенсії ...

205

Вінницький шаховий клуб "Романтик", де діє філія МДЮСШ № 6, торік переміг на юнацькому командному чемпіонаті області у Літині. Цього року ...

200

У прокуратурі заявили про 15 тисяч доларів за 0,3 га землі під забудову. Під слідством мер Мигилева-Подільського Прокуратура Вінницької ...