Зміни у призначенні субсидій

Зміни у призначенні субсидій

Боржникам за комунальні послуги можуть відмовити у призначенні субсидії

Минулого опалювального сезону 55, 32% вінничан скористалися субсидією. Цього року близько 7000 вінничан уже звернулися за призначенням цієї пільги на неопалювальний сезон. Утім, кількість тих, хто отримує субсидії, може суттєво зменшитися. Про зміни у призначенні - розмова із начальницею відділу контролю за правильністю призначення, перерахунку і виплати адресних державних соціальних допомог і пенсій департаменту соціальної політики міськради Вікторією Корсун.

- Минув місяць, як відбулися зміни у призначенні субсидій. Скільки вінничан уже звернулися до Прозорих офісів за перерахуванням?

- Як тільки ми дізналися про зміни до Постанови Кабінету Міністрів, розпочали видачу талонів попереднього запису. У Прозорих офісах уже видано понад 27 025 талонів. Звернулися до Прозорого офісу та подали заяви і декларації 6662 домогосподарства.

Наразі триває призначення субсидій.

- Чи можна назвати цифри: скільки вінничан отримає субсидію на наступний опалювальний сезон?

- Враховуючи те, що відбулося дуже багато змін до постанови, зробити навіть приблизний статистичний аналіз дуже важко. Це можна буде сказити у жовтні-грудні 2018 року.

- Які зміни у призначенні субсидій відбулися?

- 27 квітня затверджено зміни до порядку призначення житлових субсидій. Постанова набрала чинності із 1 травня цього року. Цими змінами передбачено, щоб субсидією користувалися саме незахищені верстви населення, які самостійно не можуть платити за житлово-комунальні послуги.

- Хто не зможе скористатися державною пільгою?

- Із травня субсидією не можуть користуватися ті громадяни, які проживають у будинку, загальна площа якого перевищує 200 кв.м та у квартирі площею понад 120 кв.м. Винятками є будинки сімейного типу, прийомні сім'ї, а також сім'ї, в яких не менше року проживає троє і більше дітей. Не зможуть скористатися субсидією громадяни, якщо в складі їхнього домогосподарства або у членів сім'ї у володінні є транспорт, з дати випуску якого минуло менше 5-ти років. Якщо брати 2018 рік, то це транспортний засіб, який випущений після 01.05.2013 року. Не матимуть права на субсидію ті, у кого відсутні доходи, або якщо вони мають середньомісячний дохід менший мінімальної заробітної плати, або вони не сплачують єдиний соціальний внесок протягом трьох місяців за період врахування доходів для призначення субсидії. Раніше, якщо громадянин рік перед місяцем звернення здійснив плату послуги на суму, що перевищує 50 тис. грн, права на субсидію він не мав. Це коло осіб розширено, тепер не тільки купівля або оплата послуги на суму 50 тис. грн рахується, а й набуття права власності - це може бути спадщина, договір дарування. Знову повертаємося до обов'язкової сплати частки платежу. Останні три роки ми відійшли від цієї норми, і громадяни сплачували вартість житлово-комунальних послуг за мінусом розміру призначеної субсидії. З першого травня тим, кому призначать субсидію, у повідомленні буде відображатися обов'язкова частка платежу, яка має сплачуватися щомісячно. Якщо ми отримаємо інформацію, що є заборгованість із оплати цієї частки платежу, громадянин не матиме права на призначення субсидії на наступний сезон.

- А якщо є заборгованість у оплати комунальних послуг, можна розраховувати на субсидію?

- Ті громадяни, які мають прострочену понад 2 місяці заборгованість, яка перевищує суму 340 грн, не можуть претендувати на субсидію. Утім, якщо вони заборгованість гасять у травні-червні, то набувають права на субсидію з початку такого сезону.

- Ці зміни у законодавстві є справедливими?

- Як на мене, то вони справедливі, оскільки було багато зловживань і користувалися субсидією ті, хто цього не потребував. Зазначу, що в минулому опалювальному періоді субсидією користувалися 73 024 господарства, це 55,32% від усіх домогосподарств Вінниці. Цією постановою хочуть встановити справедливість, щоб дійсно адресною допомогою користувалися незахищені верстви населення.

- За перерахунком субсидій усім варто звертатися?

- Постановою передбачено, що кожного сезону будуть звертатися за призначенням субсидії внутрішньо переміщені особи, особи, члени сім'ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства, особи, які винаймають житло, і ті, хто зареєстрований у житловому приміщенні, але фактично у ньому не проживають. Решті категорій субсидія буде перераховуватися автоматично. Із травня 2018 року змінено форми заяви і декларації, а також у декларації має бути зазначена наявність відповідного транспортного засобу, потрібно вказати своїх членів сім'ї, яких раніше не вказували, вказати свій сімейний стан. Тому ми просимо усіх мешканців міста Вінниці, хто бажає отримати субсидію, особисто звернутися у Прозорий офіс і подати нову заяву та декларацію.

- Що буде із невикористаною субсидією?

- Невикористана субсидія повертається до Держбюджету. Минулого року отримували кошти за невикористану субсидію по індивідуальному газовому та електричному опаленню. Цього року це також планується, і вже до 1 червня організації надавачів послуг з індивідуального газового опалення та електроопалення подавали списки осіб, які мають на особових рахунках невикористану субсидію. Із 1 липня до 1 вересня громадяни, які мають право на виплату готівки, будуть звертатися до Прозорих офісів і подавати заяву і рахунок з банківської установи, на який буде перераховано цю готівку.


Інна МАРТКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

334

Психіатр Наталя Денисюк: У моїх пацієнтів найтовстіші медичні картки Наталя Денисюк 22 роки допомагає вінничанам долати депресивні ...

228

Потужності підпри\мства можуть щорічно забезпечувати електроенергією 150 тисяч квартир. Першу чергу унікального для України заводу із ...

208

Що зміниться з березня 2019 року У Західній Європі люди, досягаючи пенсійного віку, починають нове повноцінне життя. Їхні пенсії ...

205

Вінницький шаховий клуб "Романтик", де діє філія МДЮСШ № 6, торік переміг на юнацькому командному чемпіонаті області у Літині. Цього року ...

200

У прокуратурі заявили про 15 тисяч доларів за 0,3 га землі під забудову. Під слідством мер Мигилева-Подільського Прокуратура Вінницької ...