Жданівській ОТГ - понад рік. Які зміни у громаді

Жданівська об’єднана територіальна громада, що у Хмільницькому районі Вінниччини, утворилась у грудні 2016 року. До її складу увійшли 5 населених пунктів і 4341 жителів. 
Як і інші ОТГ, Жданівська отримала більше повноважень і надходжень до місцевого бюджету. Тож у громаді взялись реалізувати проекти в сфері інфраструктури, освіти, культури, безпеки та благоустрою. Зараз шукають інвестора для цегельного підприємства, яке вже декілька років як законсервоване.

- У 2017 році у нас вже не було до кого апелювати і у кого просити допомоги, ми мали самі вирішувати свої проблеми. За перший рік існування об’єднаної громади нам довелось багато вчитись, багато провести організаційних заходів. Після передачі повноважень та прав передалось ще більше відповідальності, - розповідає голова Жданівської ОТГ Станіслава Ядвіжина. - У липні 2017 року в громаді запрацював перший на Вінниччині центр безпеки громадян. У центрі функціонують пожежна частина та підрозділ поліції. Підрозділ укомплектовано технікою та професійним обладнанням. У нас є 2 пожежних автомобілі, працює 11 працівників пожежної охорони, дільничний інспектор, який забезпечений службовим автомобілем. Мешканці отримують послуги у двох діючих амбулаторіях та двох фельдшерських пунктах.

Географічним центром ОГТ стало село Качанівка. Тут створили власний центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). Тут надають послуги пенсійного фонду, центру зайнятості, фонду соціального страхування та забезпечення, земельних відносин, архітектури, окремі нотаріальні послуги та інші.

- Через ЦНАП Жданівської ОТГ сьогодні надається 36 адмінпослуг, і поступово їх кількість буде збільшуватись, - зазначає керівник Центру надання адміністративних послуг Вадим Чулаєвський. - Людина звертається в ЦНАП, і не має  контакту з посадовою особою. Ми передаємо документи до відповідних органів і отримуємо у встановлений термін. Жданівська сільська рада у 2018 році стала кандидатом на участь у програмі U-LЕАD з Європою щодо модернізації ЦНАПу, який відбудеться у травні. 

Наразі у комунальній власності Жданівської ОТГ – три школи. У самій Жданівці – 199 учнів, у Качанівці – 152, у селі Семки - 30 учнів. Учнів навчають програмуванню із використанням роботів. У Жданівській школі на вихідних навчаються і дорослі. Опановують комп’ютери.

- У кожному класі є Інтернет. Триває підготовка школи до Нової української школи. Минулого року ми посіли 25 місце в рейтингу шкіл Вінницької області по складанню ЗНО, а районі - 2 після школи-гімназії Хмільника, - ділиться успіхами директорка Жданівської школи І-ІІІ ступенів Наталя Лучицька. - Дорослі приходять щосуботи на 9 годину. Навчання безкоштовне, найстаршому учню - 50 років. Вчитель проводить з ними заняття: як користуватись скайпом, соціальними мережами, як знайти інформацію. У багатьох онуки за межами області і країни, а вдома мають комп’ютери. 

Зі Жданівською ОТГ тривалий час співпрацює Асоціація міст України. За словами виконавчого директора Вінницького регіонального відділення Владислава Філатова, триває робота щодо приєднання Жданівської ОТГ до Асоціації. 
 

 

 

 


Микола ГАНДЗЮККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1014

«Надійшла інформація від мешканців Калинівки, що горить склад з порохом!!! За словами очевидців, почали евакуйовувати найближчі села», ...

441

Могилів-Подільська місцева прокуратура Вінницької області встановила факт наявності заборгованості зі сплати орендної плати, який має...

378

9 вересня під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ігоря Івасюка відбулась оперативна нарада щодо резонансної ...

340

Мер Бару оголосив голодування, бо сесія міськради провалила голосування, не підтримавши грантовий проєкт Чотири питання щодо ...

298

З 30 серпня по 9 вересня було викрадено три велосипеди Nextbike (пошкоджені велосипеди - то окрема тема), по всім випадкам відкриті кримінальні...