У Жмеринці "звільнили" мера

Тепер жмеринчани за це хочуть відправити у відставку депутатів

Жителі Жмеринки розпочали збір підписів для відкликання депутатів Жмеринської міської ради 7-го скликання за народною ініціативою. 
До такої акції мешканці вдались після того, як 22 травня під час позачергової сесії Жмеринської міськради депутати більшістю голосів достроково припинили повноваження Жмеринського міського голови Анатолія Кушніра. Підстави для цього рішення сформульовані так: "враховуючи, що міським головою не забезпечується здійснення наданих йому повноважень". 
За таке рішення шляхом таємного голосування проголосували 26 міських обранців із 32-х. У відставку депутати відправили також першого заступника міського голови Жмеринки Олександра Фурмана. 
Депутатське рішення передбачає, що до виборів обов'язки міського голови виконуватиме секретар міськради Юрій Світлак.
У свою чергу Анатолій Кушнір обіцяє оскаржити це рішення у суді.

- Не розуміючись на законодавчій базі, секретар міськради вирішив скликати позачергову сесію, - розповів "Місту" телефоном Анатолій Кушнір. - У мою присутність видав відповідне розпорядження, зібрав депутатів, хоча не мав юридичного права цього робити. Це не відставка, це фізичне відсторонення. Ці люди заволоділи документацією, написали мені у трудовій книжці "звільнений" і почали царювати. Фактично це незаконне захоплення влади. Депутати голосували за мою відставку з двох причин: частина була залякана, а інші не дотримувалися мого принципу - чиновник на роботу має ходити із зашитими кишенями.

Відсторонений мер підтвердив, що громада Жмеринки вже провела мітинг на його підтримку, а нині активно збирає підписи за відкликання депутатів, які голосували за його відставку. 
Анатолій Кушнір заперечив, що якось причетний до координації дій цих активістів.

- Просто це настільки щирі люди, що я їх не можу зрадити, - пояснив він свою присутність на мітингу, де його підтримували жмеринчани. - Мені кажуть, що готові мітингувати за мене хоч щоденно, але я прошу не робити цього. Нині нам важливіше довести справедливість у суді.


За словами Анатолія Кушніра, він уже подав позов до Вінницького окружного адміністративного суду. Позов прийняли, хоча справа до розгляду ще не призначена.

- Хочу звернутися до тих 26 депутатів, які пішли проти волі громади, які зрадили виборців, ви повинні самі скласти свої повноваження. Напишіть заяви та йдіть з миром і ніколи більше не заважайте розвиватись нашій громаді, - звертається до депутатів відсторонений голова.

Нагадаємо, у грудні 2017 року в Жмеринці перший заступник міського голови Олександр Фурман (той самий, якого відправили у відставку разом із мером. - Авт.) ударив місцеву депутатку-укропівку Ольгу Пащук. Жінка впала на підлогу та зомліла. На місце інциденту однопартійці викликали "швидку" та поліцію.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

147

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

137

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

135

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

135

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

131

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...