Смерті на фронті

Смерті на фронті

Захищаючи Україну, загинули двоє жителів Вінницької області

25 травня у Луці-Мелешківській в останню дорогу провели 23-річного Богдана Коломійця, який служив снайпером 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила. Він загинув 22 травня близько 22.00 під Зайцевим, неподалік Горлівки.

- Він багато читав, особливо цікавився історією. Кілька разів їздив на олімпіади і повертався з перемогою, був чотириразовим призером в області з історії України. Мав два улюблених предмета - історію і фізику, остання перемогла при виборі професії, - пригадує класний керівник Богдана, вчителька історії Луко-Мелешківської школи Світлана Прибега.

Після школи Богдан вступив до Вінницького технічного університету на факультет інфокомунікацій, радіоелектроніки та наносистем. Отримав диплом бакалавра і фах радіотехніка. Викладачі його кликали до магістратури, але він обрав захист України.

- Ще у 2014 році прагнув піти добровольцем, але сльози матері втримали його вдома і він повернувся до навчання. Коли приніс диплом про завершення політеху, батьки вже не змогли вплинути на його рішення. Підписав контракт зі ЗСУ восени 2016 року і після "учебки" пішов на війну. Служив у мотопіхоті, був командиром бойової машини залпового вогню БМ-21 "Град", а останній рік - командиром 2-го відділення снайперів взводу снайперів у 24-ій бригаді. 5 червня збирався на підвищення кваліфікації. Мав мрію стати офіцером, а як закінчиться війна - освоїти програмування, - розповідає родич загиблого героя Олег Волков. 

Той бій, у якому загинув Богдан, був запеклим - обстріли велися з трьох напрямків. Богдан отримав осколкові проникаючі поранення, несумісні із життям. Залишились горювати батьки, старша сестра, дідусь із бабусею. 
Коли верстався номер, стало відомо, що від поранень на фронті помер 22-річний Ярослав Дашкевич (народився 5 жовтня 1995 р.) родом із села Синарна Оратівського району. Він також служив у 24-ій окремій мотопіхотній бригаді. 
За зведеннями штабу ООС, увечері 26 травня, близько 20 години, бронегрупа об'єднаних сил на БМП, яка патрулювала район між опорними пунктами на Горлівському напрямку, потрапила в засідку. Після короткого вогневого зіткнення, за підтримки вогнем із сусідніх опорних пунктів, диверсійно-розвідувальну групу окупантів було знищено. Один боєць загинув на місці. Ярослав помер у лікарні наступного дня, 27 травня. 
Це вже третя втрата Вінниччини за останній місяць. 1 травня повідомили про загибель 19-річного Олександра Микитюка з Хмільницького району. 


Олександра МАКОВЕЦЬКАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

510

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

356

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

217

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

215

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...

210

Гучну заяву сьогодні у Києві зробили представники Вінницької обласної громадської організації "Батьківщина молода". Вони закликали ...