Скандальна історія

Скандальна історія

Патрульному закидають "платне" повернення забутих документів

Повідомлення у Фейсбук активіста Володимира Черкаса спричинило справжню бурю спершу у соцмережі, а потім і у реальному житті. Назва промовиста - "Платні послуги патрульних". Якщо коротко і без емоцій, то йдеться про те, що за повернуті студенту документи вінницький патрульний начебто зажадав гроші, і був дуже наполегливий. Розголосу ця ситуація набула ще й тому, що звинувачення прозвучали на адресу не рядових патрульних, а керівництва роти. Думки тих, хто прочитав це повідомлення, розділились: хтось напустився на патрульних, хтось назвав це наклепом, хтось засумнівався, а "чи був хлопчик"… "Місто" поспілкувалось з усіма дійовими особами цієї скандальної історії.
Власником забутих у дворі по вул.Янгеля документів виявився Сергій (прізвище не вказуємо. - Авт.), курсант, майбутній працівник правоохоронних органів. У телефонній розмові він підтвердив, що така історія справді була: він забув документи, їх привезли патрульні. Сергій уточнює, що хотів за це віддячити, бо люди зробили йому добро, приїхали на власному авто. Каже: спершу запропонував 50 гривень. 

- Він (патрульний. - Авт.) каже: я на бензин більше витратив, - розповідає Сергій і додає, що подзвонив до батька за порадою. І той порадив дати гривень 200.

- А вони починають казати: ні, мовляв, мало. Починають казати, що якби я, мовляв, забув документи, то вже б як мінімум тисячу ніс. Я розумів, що розмова йде до грошей, що хочуть просто гроші збити, - каже Сергій.

Коли історія набула розголосу, батько хлопця знову отримав дзвінок. Цього разу від заступника керівника Управління патрульної поліції Вінниці. 

- "А вам не здається, що це син хотів на вас наваритися", щоб я сину переслав 1000 гривень? Кажу: ні, ви що! - переповідає ту розмову Ігор Дмитрович, батько хлопця. І пояснює уже "Місту". - Я не міг це все бачити, бо я перебуваю у Луганській області (у зоні АТО. - Авт.). Але я цю ситуацію пережив у телефонному режимі, тому що син мені дзвонив і зі мною радився: от вимагають, просять, в такому плані. Вони ж сьогодні взагалі говорять, що мій син п'яний був, ледь на ногах стояв…

За словами Ігоря Дмитровича, він має 27 років служби у правоохоронних органах, і хто був цей патрульний, з'ясував уже за своїми зв'язками. Також додає, що у червні матиме відпустку і збирається навідатися до УПП. 

- З їхнім керівництвом я поспілкувався по телефону. Вони мене запросили. Я сказав: обов'язково, приїду, а чого мені ховатися? Якщо я не прийду, мене неправильно зрозуміють. Виходить, що це все брехня? Тобто ми запах зіпсували і сховалися? Раз так - тоді маємо відстоювати свою правоту, - каже чоловік.


Патрульний, який відвозив забуті документи - Юрій Осадчук, т.в.о.командира третьої роти. Розмови про гроші він пояснює "особистою неприязню" активіста до себе.

- Не знаю, з яких мотивів. Може, десь по службі стикались. Але офіційних якихось скарг в управління до цього з його боку в мій бік по службі не було ніяких. Може, я десь перейшов дорогу, не знаю, - каже Юрій Осадчук.

Патрульний розповідає, що документи, серед яких було посвідчення курсанта, знайшла зранку двірничка. Вона і повідомила у поліцію. Юрій Осадчук запевняє, що документи відвіз хлопцю особисто і додому лише тому, аби у того не було проблем і вони не потрапили у чужі руки, бо це документ суворої звітності. Каже, те, що хлопець так спокійно поставився до втрати посвідчення, його здивувало. 

- Трішки його пожурив, мені здається, він трішки образився. Але з моєї сторони - це нормально. Оскільки я більш дорослий, і щоб у нього не було таких випадків надалі, - розповідає Юрій Осадчук. - Він запропонував якісь кошти, витягнув з кишені. Потім запропонував якийсь там алкоголь. Я кажу: нічого мені не потрібно від вас. Він попросив мій номер телефону. На цьому все закінчилось, я поїхав по своїх справах.

У патрульній поліції Вінниці свого підлеглого захищають і звинувачення відкидають. Підтверджують, що з батьком хлопця розмовляли. Утім говорять зовсім про інше. 

- У ході розмови з тим же батьком з'ясувалося, що цієї ситуації не було - так як написано у Фейсбук. Батько не заперечив, що син втратив посвідчення. Але батько повідомив, що син до нього не звертався, що в нього вимагають гроші чи ще щось, - каже заступник начальника УПП Віталій Ященко.


Щодо службової перевірки, запевняють, що почати її не можуть, бо жодного офіційного звернення до них не було. Як тільки надійде - обіцяють зробити усе відповідно до закону. 

- Також ми повідомимо керівництво навчального закладу про те, що був випадок, що курсант загубив службове посвідчення, особистий жетон працівника поліції та посвідчення водія, аби з ним було проведено профілактично-виховну роботу. Оскільки курсант уже є працівником поліції з моменту вступу в навчальний заклад системи МВС, - каже заступник начальника УПП Вінниці Олександр Гаркавюк.

Поки ця ситуація отримала розвиток лише в інформпросторі. Звинувачення не доведені, але і не спростовані. Між тим в історії почали з'являтися суперечливі подробиці, а значить, додалося і питань… без відповіді.

 

Чи потрібен поліграф?

Як тільки історія з вимаганням грошей отримала розголос, у патрульній поліції заявили, що працівник, на чию адресу лунають звинувачення, готовий пройти поліграф. Про поліграф каже й друга сторона конфлікту:

- Мені їхній один діяч подзвонив і каже, мовляв, твій син збрехав. Я кажу: давай на поліграф поведемо мого сина і твого патрульного. І на поліграфі випливе, хто говорить правду, а хто ні. Той відповідає: та це ніякої юридичної сили немає. Ну то навіщо ви кажете, що мій син бреше! 

 

 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1014

«Надійшла інформація від мешканців Калинівки, що горить склад з порохом!!! За словами очевидців, почали евакуйовувати найближчі села», ...

441

Могилів-Подільська місцева прокуратура Вінницької області встановила факт наявності заборгованості зі сплати орендної плати, який має...

378

9 вересня під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ігоря Івасюка відбулась оперативна нарада щодо резонансної ...

340

Мер Бару оголосив голодування, бо сесія міськради провалила голосування, не підтримавши грантовий проєкт Чотири питання щодо ...

298

З 30 серпня по 9 вересня було викрадено три велосипеди Nextbike (пошкоджені велосипеди - то окрема тема), по всім випадкам відкриті кримінальні...