Скандальна історія

Скандальна історія

Патрульному закидають "платне" повернення забутих документів

Повідомлення у Фейсбук активіста Володимира Черкаса спричинило справжню бурю спершу у соцмережі, а потім і у реальному житті. Назва промовиста - "Платні послуги патрульних". Якщо коротко і без емоцій, то йдеться про те, що за повернуті студенту документи вінницький патрульний начебто зажадав гроші, і був дуже наполегливий. Розголосу ця ситуація набула ще й тому, що звинувачення прозвучали на адресу не рядових патрульних, а керівництва роти. Думки тих, хто прочитав це повідомлення, розділились: хтось напустився на патрульних, хтось назвав це наклепом, хтось засумнівався, а "чи був хлопчик"… "Місто" поспілкувалось з усіма дійовими особами цієї скандальної історії.
Власником забутих у дворі по вул.Янгеля документів виявився Сергій (прізвище не вказуємо. - Авт.), курсант, майбутній працівник правоохоронних органів. У телефонній розмові він підтвердив, що така історія справді була: він забув документи, їх привезли патрульні. Сергій уточнює, що хотів за це віддячити, бо люди зробили йому добро, приїхали на власному авто. Каже: спершу запропонував 50 гривень. 

- Він (патрульний. - Авт.) каже: я на бензин більше витратив, - розповідає Сергій і додає, що подзвонив до батька за порадою. І той порадив дати гривень 200.

- А вони починають казати: ні, мовляв, мало. Починають казати, що якби я, мовляв, забув документи, то вже б як мінімум тисячу ніс. Я розумів, що розмова йде до грошей, що хочуть просто гроші збити, - каже Сергій.

Коли історія набула розголосу, батько хлопця знову отримав дзвінок. Цього разу від заступника керівника Управління патрульної поліції Вінниці. 

- "А вам не здається, що це син хотів на вас наваритися", щоб я сину переслав 1000 гривень? Кажу: ні, ви що! - переповідає ту розмову Ігор Дмитрович, батько хлопця. І пояснює уже "Місту". - Я не міг це все бачити, бо я перебуваю у Луганській області (у зоні АТО. - Авт.). Але я цю ситуацію пережив у телефонному режимі, тому що син мені дзвонив і зі мною радився: от вимагають, просять, в такому плані. Вони ж сьогодні взагалі говорять, що мій син п'яний був, ледь на ногах стояв…

За словами Ігоря Дмитровича, він має 27 років служби у правоохоронних органах, і хто був цей патрульний, з'ясував уже за своїми зв'язками. Також додає, що у червні матиме відпустку і збирається навідатися до УПП. 

- З їхнім керівництвом я поспілкувався по телефону. Вони мене запросили. Я сказав: обов'язково, приїду, а чого мені ховатися? Якщо я не прийду, мене неправильно зрозуміють. Виходить, що це все брехня? Тобто ми запах зіпсували і сховалися? Раз так - тоді маємо відстоювати свою правоту, - каже чоловік.


Патрульний, який відвозив забуті документи - Юрій Осадчук, т.в.о.командира третьої роти. Розмови про гроші він пояснює "особистою неприязню" активіста до себе.

- Не знаю, з яких мотивів. Може, десь по службі стикались. Але офіційних якихось скарг в управління до цього з його боку в мій бік по службі не було ніяких. Може, я десь перейшов дорогу, не знаю, - каже Юрій Осадчук.

Патрульний розповідає, що документи, серед яких було посвідчення курсанта, знайшла зранку двірничка. Вона і повідомила у поліцію. Юрій Осадчук запевняє, що документи відвіз хлопцю особисто і додому лише тому, аби у того не було проблем і вони не потрапили у чужі руки, бо це документ суворої звітності. Каже, те, що хлопець так спокійно поставився до втрати посвідчення, його здивувало. 

- Трішки його пожурив, мені здається, він трішки образився. Але з моєї сторони - це нормально. Оскільки я більш дорослий, і щоб у нього не було таких випадків надалі, - розповідає Юрій Осадчук. - Він запропонував якісь кошти, витягнув з кишені. Потім запропонував якийсь там алкоголь. Я кажу: нічого мені не потрібно від вас. Він попросив мій номер телефону. На цьому все закінчилось, я поїхав по своїх справах.

У патрульній поліції Вінниці свого підлеглого захищають і звинувачення відкидають. Підтверджують, що з батьком хлопця розмовляли. Утім говорять зовсім про інше. 

- У ході розмови з тим же батьком з'ясувалося, що цієї ситуації не було - так як написано у Фейсбук. Батько не заперечив, що син втратив посвідчення. Але батько повідомив, що син до нього не звертався, що в нього вимагають гроші чи ще щось, - каже заступник начальника УПП Віталій Ященко.


Щодо службової перевірки, запевняють, що почати її не можуть, бо жодного офіційного звернення до них не було. Як тільки надійде - обіцяють зробити усе відповідно до закону. 

- Також ми повідомимо керівництво навчального закладу про те, що був випадок, що курсант загубив службове посвідчення, особистий жетон працівника поліції та посвідчення водія, аби з ним було проведено профілактично-виховну роботу. Оскільки курсант уже є працівником поліції з моменту вступу в навчальний заклад системи МВС, - каже заступник начальника УПП Вінниці Олександр Гаркавюк.

Поки ця ситуація отримала розвиток лише в інформпросторі. Звинувачення не доведені, але і не спростовані. Між тим в історії почали з'являтися суперечливі подробиці, а значить, додалося і питань… без відповіді.

 

Чи потрібен поліграф?

Як тільки історія з вимаганням грошей отримала розголос, у патрульній поліції заявили, що працівник, на чию адресу лунають звинувачення, готовий пройти поліграф. Про поліграф каже й друга сторона конфлікту:

- Мені їхній один діяч подзвонив і каже, мовляв, твій син збрехав. Я кажу: давай на поліграф поведемо мого сина і твого патрульного. І на поліграфі випливе, хто говорить правду, а хто ні. Той відповідає: та це ніякої юридичної сили немає. Ну то навіщо ви кажете, що мій син бреше! 

 

 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

138

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

126

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

125

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

125

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...

124

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...