У Вінницькому зоопарку - супер-вольєри для ведмедів

У Вінницькому зоопарку -  супер-вольєри для ведмедів

Відкриття помешкань для "косолапої" родини заплановано на 19 травня

Вартість об'єкта складає 11 мільйонів гривень

Модернізовані клітки із броньованим склом і великим басейном, багатоступенева система очищення води, підземний барліг, автономна вентиляція, окрема кімната для породіллі - таких зручностей у вінницьких ведмедів ще не було. 19 травня у вінницькому зоопарку відкриють надсучасні вольєри для родин гімалайських і бурих ведмедів. 

- Один вольєр буде для гімалайських ведмедів, другий - для бурих, і третій - для молодняка, - пояснює директор Подільського зоопарку Євген Ткачик. - Будівництвом займається вінницька фірма "Актив-Строй". 90% коштів фінансує Державний фонд розвитку і 10% - місцевий бюджет. Я не знаю, чи є щось подібне в Україні, цей проект унікальний.

На цьому плани на розвиток Подільського зоопарку не завершуються. Нещодавно він виграв грант на суму 11 млн 700 тис. грн. Ці кошти надходитимуть з Євросоюзу. Їх спрямують на створення нової вхідної групи, проект називатиметься "Центр сімейного дозвілля".

- Ми маємо збудувати двоповерхову споруду з касами на першому поверсі, туалетами, з кімнатами для матері і дитини, для медичного персоналу, навчальним класом на 50 місць і дитячим кафетерієм. На другому поверсі розташується адміністрація зоопарку, будуть там і номери для постояльців, які приїздять з інших міст. Також у комплексі діятиме резиденція Діда Мороза, - каже директор. - На все це нам дають  один рік. Розпочнемо роботи, як тільки надійдуть кошти на рахунки. Будівельна організація обиратиметься за конкурсом. 

Також цього року відвідувачі познайомляться з новими мешканцями зоопарку. Серед них - самець мавпи породи браза. Аби сирійський "хлопчина" не нудьгував, до осені йому мають привезти подругу. В оновлені вольєри заселять сурікатів, нутрій, гігантських 70-кілограмових черепах, які прибудуть з Єгипту.

Будується вольєр із декораціями і струмком для єнотів-полоскунів. 

У найближчих планах - облаштування помешкання для мініатюрних мавпочок-мармазеток, які потребують особливих умов: високої вологості й парникового ефекту. Між іншим, кожній із самок цієї породи необхідна увага аж восьми кавалерів. Цих мавпочок Вінниці подарували з Варшави. Мріють у зоопарку також про зебр - їх теж планують завести у найближчому майбутньому.

Нещодавні поповнення потомством відбулися у родинах баранів, муфлонів, диких кабанів, очікується приплід у самки бізона, віслюків і антилоп, папуг, які витримують морози у -30ОС. 

Із майже 200 тварин, які мешкають у вінницькому зоопарку, особливих улюбленців Євген Ткачик не виділяє. Каже, кожен для нього особливий. 

- Я б усім їм в один день покращив умови проживання, але фінансів на все не вистачає. Ми завжди радо запрошуємо спонсорів, які бажають внести благодійну допомогу. На жаль, відгукуються люди не активно, - констатує директор.
 

Така кількість тварин щодня потребує великих обсягів харчів. Та попри все, за словами директора, жодна з них голодною не буває. У зоопарку навпаки є проблема переїдання, до якої, не задумуючись, докладають рук відвідувачі. 

- Люди часто мешканцям зоопарку приносять білий хліб, цукерки, шоколад, навіть жувальні гумки і газовану воду - це все небезпечно. Звірі потім хворіють, у них підвищується рівень цукру у крові, артеріальний тиск, виникає ожиріння. Як ветлікар скажу, що 10% часу тварина має жити голодною, тоді у неї добре функціонує імунна система. Навіть при повних годівницях звірі все одно бігтимуть до відвідувачів, - пояснює Євген Ткачик. - Я не можу заборонити відвідувачам годувати тварин, але корми мають бути низькокалорійними, наприклад, буряк, капуста, морква, яблука. 

Подільський зоопарк відкритий щодня з 9.00 до 19.00

 


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

103

Під час навчань "Чисте небо" розбився літак.  "Близько 17.00 16 жовтня в районі села Уланів, між населеними пунктами Бердичів та Хмільник, ...

93

Спорткомплекс уже огороджують парканом, роботи почнуть з ремонту даху Минулого тижня почались підготовчі роботи до великої ...

67

За день на благодійному фестивалі для Івасика Бедрія вінничани зібрали 194 тис. грн. Вінниця - місто чуйних людей, небайдужих до чужої ...

63

У Вінниці автомобілісти влаштували акції проти високих цін на пальне 11 жовтня з 9.00 до 10.00 представники вінницького осередку ГО «Авто ...

60

Переваги логістичним компаніям для прискорення перевезень вантажу Корупційний механізм отримання неправомірної вигоди посадовцями ...