У Вінницькому зоопарку - супер-вольєри для ведмедів

У Вінницькому зоопарку -  супер-вольєри для ведмедів

Відкриття помешкань для "косолапої" родини заплановано на 19 травня

Вартість об'єкта складає 11 мільйонів гривень

Модернізовані клітки із броньованим склом і великим басейном, багатоступенева система очищення води, підземний барліг, автономна вентиляція, окрема кімната для породіллі - таких зручностей у вінницьких ведмедів ще не було. 19 травня у вінницькому зоопарку відкриють надсучасні вольєри для родин гімалайських і бурих ведмедів. 

- Один вольєр буде для гімалайських ведмедів, другий - для бурих, і третій - для молодняка, - пояснює директор Подільського зоопарку Євген Ткачик. - Будівництвом займається вінницька фірма "Актив-Строй". 90% коштів фінансує Державний фонд розвитку і 10% - місцевий бюджет. Я не знаю, чи є щось подібне в Україні, цей проект унікальний.

На цьому плани на розвиток Подільського зоопарку не завершуються. Нещодавно він виграв грант на суму 11 млн 700 тис. грн. Ці кошти надходитимуть з Євросоюзу. Їх спрямують на створення нової вхідної групи, проект називатиметься "Центр сімейного дозвілля".

- Ми маємо збудувати двоповерхову споруду з касами на першому поверсі, туалетами, з кімнатами для матері і дитини, для медичного персоналу, навчальним класом на 50 місць і дитячим кафетерієм. На другому поверсі розташується адміністрація зоопарку, будуть там і номери для постояльців, які приїздять з інших міст. Також у комплексі діятиме резиденція Діда Мороза, - каже директор. - На все це нам дають  один рік. Розпочнемо роботи, як тільки надійдуть кошти на рахунки. Будівельна організація обиратиметься за конкурсом. 

Також цього року відвідувачі познайомляться з новими мешканцями зоопарку. Серед них - самець мавпи породи браза. Аби сирійський "хлопчина" не нудьгував, до осені йому мають привезти подругу. В оновлені вольєри заселять сурікатів, нутрій, гігантських 70-кілограмових черепах, які прибудуть з Єгипту.

Будується вольєр із декораціями і струмком для єнотів-полоскунів. 

У найближчих планах - облаштування помешкання для мініатюрних мавпочок-мармазеток, які потребують особливих умов: високої вологості й парникового ефекту. Між іншим, кожній із самок цієї породи необхідна увага аж восьми кавалерів. Цих мавпочок Вінниці подарували з Варшави. Мріють у зоопарку також про зебр - їх теж планують завести у найближчому майбутньому.

Нещодавні поповнення потомством відбулися у родинах баранів, муфлонів, диких кабанів, очікується приплід у самки бізона, віслюків і антилоп, папуг, які витримують морози у -30ОС. 

Із майже 200 тварин, які мешкають у вінницькому зоопарку, особливих улюбленців Євген Ткачик не виділяє. Каже, кожен для нього особливий. 

- Я б усім їм в один день покращив умови проживання, але фінансів на все не вистачає. Ми завжди радо запрошуємо спонсорів, які бажають внести благодійну допомогу. На жаль, відгукуються люди не активно, - констатує директор.
 

Така кількість тварин щодня потребує великих обсягів харчів. Та попри все, за словами директора, жодна з них голодною не буває. У зоопарку навпаки є проблема переїдання, до якої, не задумуючись, докладають рук відвідувачі. 

- Люди часто мешканцям зоопарку приносять білий хліб, цукерки, шоколад, навіть жувальні гумки і газовану воду - це все небезпечно. Звірі потім хворіють, у них підвищується рівень цукру у крові, артеріальний тиск, виникає ожиріння. Як ветлікар скажу, що 10% часу тварина має жити голодною, тоді у неї добре функціонує імунна система. Навіть при повних годівницях звірі все одно бігтимуть до відвідувачів, - пояснює Євген Ткачик. - Я не можу заборонити відвідувачам годувати тварин, але корми мають бути низькокалорійними, наприклад, буряк, капуста, морква, яблука. 

Подільський зоопарк відкритий щодня з 9.00 до 19.00

 


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

332

Психіатр Наталя Денисюк: У моїх пацієнтів найтовстіші медичні картки Наталя Денисюк 22 роки допомагає вінничанам долати депресивні ...

228

Потужності підпри\мства можуть щорічно забезпечувати електроенергією 150 тисяч квартир. Першу чергу унікального для України заводу із ...

208

Що зміниться з березня 2019 року У Західній Європі люди, досягаючи пенсійного віку, починають нове повноцінне життя. Їхні пенсії ...

205

Вінницький шаховий клуб "Романтик", де діє філія МДЮСШ № 6, торік переміг на юнацькому командному чемпіонаті області у Літині. Цього року ...

200

У прокуратурі заявили про 15 тисяч доларів за 0,3 га землі під забудову. Під слідством мер Мигилева-Подільського Прокуратура Вінницької ...