Чемпіонат світу з футболу: бойкот чи ні

Чемпіонат світу з футболу: бойкот чи ні

Думки європарламентарів розділилися

Шістдесят євродепутатів закликали уряди всіх країн ЄС не відвідувати Чемпіонат світу з футболу в Росії

У відповідь на отруєння колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньки Юлії у Солсбері уряди Великобританії та Ісландії оголосили, що їхні представники не поїдуть на Чемпіонат світу з футболу 2018 року в Росії. А 20 квітня 60 євродепутатів опублікували відкритий лист, де закликали уряди всіх країн ЄС не відвідувати змагання.

Атаку в Солсбері депутати називають "найновішою сторінкою у висміюванні Володимиром Путіним наших європейських цінностей". Інші ж причини заклику - "свавільні бомбардування шкіл, лікарень та житлових кварталів у Сирії, жорстоке військове вторгнення в Україну, систематичні хакерські атаки, кампанії дезінформації, втручання у вибори, спроби ослабити та дестабілізувати ЄС".

Тому, хоча підписанти листа і погоджуються, що спорт може допомогти збудувати метафоричні мости, вони впевнені, що не можна тиснути Путінові руку на футбольному стадіоні та сприймати його гостинним господарем турніру, поки він "підриває справжні мости у Сирії" та продовжує перераховані дії.
"Наші уряди не повинні підтримувати авторитарний і антизахідний курс президента Росії. Натомість треба бойкотувати Чемпіонат світу з футболу 2018 року в Росії та виступати на підтримку захисту прав людини, демократичних цінностей та миру", - резюмують євродепутати.

Ініціювала заклик представниця Фракції зелених від Німеччини Ребекка Гармс, яка входить до делегації Європарламенту зі співпраці з Росією. Лист підписали 60 депутатів із 16 країн ЄС, які представляють п'ять різних фракцій. 

"Путін не є хорошим господарем Чемпіонату світу, поки в Сирії та Україні триває війна", - наголосила у своєму коментарі Гармс.

Євродепутат Гельмут Шольц, який відповідає серед представників німецької Лівої партії за питання, пов'язані з Росією, заклик Гармс очікувано не підтримав. Водночас він зазначив, що у відкритому листі вона правильно вказала на проблеми та конфлікти. 

"Я вважаю, що бойкот Чемпіонату світу з футболу, як і взагалі великих спортивних подій, найчастіше не приносить ефекту", - зауважив він у розмові з DW. 

Шольц переконаний, що подібні спортивні заходи "також можуть дати можливість якимось чином відновити діалог з політиками у Російській Федерації, адже ми повинні вийти зі спіралі конфронтації та мовчання".

Євродепутатка від Литви Лайма Люсія Андрікієне звернення підписала. Вона вказала на перераховані у листі діяння Путіна - в Солсбері, Україні, Сирії та інші - і так пояснила свою позицію: "Зло треба зупинити, поки не надто пізно". 

За її словами, "чітка та рішуча моральна позиція урядів демократичних країн Європи та світу" ще раз покаже неприйнятність "агресивної поведінки Кремля в Сирії та Україні".

Бойкот Олімпійських ігор 1980 року в Москві у відповідь на введення військ до Афганістану євродепутатка назвала "хорошим прикладом для повторення". 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

332

Психіатр Наталя Денисюк: У моїх пацієнтів найтовстіші медичні картки Наталя Денисюк 22 роки допомагає вінничанам долати депресивні ...

228

Потужності підпри\мства можуть щорічно забезпечувати електроенергією 150 тисяч квартир. Першу чергу унікального для України заводу із ...

208

Що зміниться з березня 2019 року У Західній Європі люди, досягаючи пенсійного віку, починають нове повноцінне життя. Їхні пенсії ...

205

Вінницький шаховий клуб "Романтик", де діє філія МДЮСШ № 6, торік переміг на юнацькому командному чемпіонаті області у Літині. Цього року ...

200

У прокуратурі заявили про 15 тисяч доларів за 0,3 га землі під забудову. Під слідством мер Мигилева-Подільського Прокуратура Вінницької ...