Чемпіонат світу з футболу: бойкот чи ні

Чемпіонат світу з футболу: бойкот чи ні

Думки європарламентарів розділилися

Шістдесят євродепутатів закликали уряди всіх країн ЄС не відвідувати Чемпіонат світу з футболу в Росії

У відповідь на отруєння колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньки Юлії у Солсбері уряди Великобританії та Ісландії оголосили, що їхні представники не поїдуть на Чемпіонат світу з футболу 2018 року в Росії. А 20 квітня 60 євродепутатів опублікували відкритий лист, де закликали уряди всіх країн ЄС не відвідувати змагання.

Атаку в Солсбері депутати називають "найновішою сторінкою у висміюванні Володимиром Путіним наших європейських цінностей". Інші ж причини заклику - "свавільні бомбардування шкіл, лікарень та житлових кварталів у Сирії, жорстоке військове вторгнення в Україну, систематичні хакерські атаки, кампанії дезінформації, втручання у вибори, спроби ослабити та дестабілізувати ЄС".

Тому, хоча підписанти листа і погоджуються, що спорт може допомогти збудувати метафоричні мости, вони впевнені, що не можна тиснути Путінові руку на футбольному стадіоні та сприймати його гостинним господарем турніру, поки він "підриває справжні мости у Сирії" та продовжує перераховані дії.
"Наші уряди не повинні підтримувати авторитарний і антизахідний курс президента Росії. Натомість треба бойкотувати Чемпіонат світу з футболу 2018 року в Росії та виступати на підтримку захисту прав людини, демократичних цінностей та миру", - резюмують євродепутати.

Ініціювала заклик представниця Фракції зелених від Німеччини Ребекка Гармс, яка входить до делегації Європарламенту зі співпраці з Росією. Лист підписали 60 депутатів із 16 країн ЄС, які представляють п'ять різних фракцій. 

"Путін не є хорошим господарем Чемпіонату світу, поки в Сирії та Україні триває війна", - наголосила у своєму коментарі Гармс.

Євродепутат Гельмут Шольц, який відповідає серед представників німецької Лівої партії за питання, пов'язані з Росією, заклик Гармс очікувано не підтримав. Водночас він зазначив, що у відкритому листі вона правильно вказала на проблеми та конфлікти. 

"Я вважаю, що бойкот Чемпіонату світу з футболу, як і взагалі великих спортивних подій, найчастіше не приносить ефекту", - зауважив він у розмові з DW. 

Шольц переконаний, що подібні спортивні заходи "також можуть дати можливість якимось чином відновити діалог з політиками у Російській Федерації, адже ми повинні вийти зі спіралі конфронтації та мовчання".

Євродепутатка від Литви Лайма Люсія Андрікієне звернення підписала. Вона вказала на перераховані у листі діяння Путіна - в Солсбері, Україні, Сирії та інші - і так пояснила свою позицію: "Зло треба зупинити, поки не надто пізно". 

За її словами, "чітка та рішуча моральна позиція урядів демократичних країн Європи та світу" ще раз покаже неприйнятність "агресивної поведінки Кремля в Сирії та Україні".

Бойкот Олімпійських ігор 1980 року в Москві у відповідь на введення військ до Афганістану євродепутатка назвала "хорошим прикладом для повторення". 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

103

Під час навчань "Чисте небо" розбився літак.  "Близько 17.00 16 жовтня в районі села Уланів, між населеними пунктами Бердичів та Хмільник, ...

93

Спорткомплекс уже огороджують парканом, роботи почнуть з ремонту даху Минулого тижня почались підготовчі роботи до великої ...

67

За день на благодійному фестивалі для Івасика Бедрія вінничани зібрали 194 тис. грн. Вінниця - місто чуйних людей, небайдужих до чужої ...

63

У Вінниці автомобілісти влаштували акції проти високих цін на пальне 11 жовтня з 9.00 до 10.00 представники вінницького осередку ГО «Авто ...

60

Переваги логістичним компаніям для прискорення перевезень вантажу Корупційний механізм отримання неправомірної вигоди посадовцями ...