У Вінниці на Соборній відкрили музей моделей транспорту

 

Понад 5000 міні-моделей, різних міні-копії легкових, вантажних автомобілів, спецтехніки, мототранспорту, громадського транспорту, військової та авіатехніки,  кораблів і навіть військової техніки, виготовленої із пластиліну відтепер можна подивитися у новому вінницькому музеї моделей транспорту. Це єдиний музей в Україні, де зібрано в експозиції найбільшу колекцію транспорту. І цей музей уже внесли до Книги Рекордів України.

У перший день роботи у музеї був справжній аншлаг. Десятки вінничан прийшли подивитися на зібрану колекцію. Колекціонер та засновник музею Олександр Вдовиченко розповів, що збирав свою колекцію понад 40 років.

- Колекція моя починалася із 1973 року, коли ще навчався у другому класі і купив перший колекційний автомобіль за один карбованець - «Фіат 125» Донецької фабрики іграшок. Це не просто музей, а музей-клуб вінницьких колекціонерів, який нещодавно був нами створений. Члени клубу надали свої найбільш цінні моделі до музею. Також тут існуватиме унікальна бібліотека, яка має понад 3000 примірників книг та журналів. Створений спеціальний клас, де проводитимемо навчання з дітьми та студентами, - каже директор Вінницького музею моделей транспорту Олександр Вдовиченко.

Під час офіційного відкриття музею Олександр Вдовиченко вручив міському голові Сергію  Моргунову квиток члена клубу колекціонерів міста під №1. Каже, завдяки підтримці міської ради знайшлося і приміщення для музею, допомогли його також облаштувати.

Мер Вінниці Сергій Моргунов зазначив, що музей - це «родзинка», яка доповнює усю ту палітру місць, де вінничани і гості нашого міста могли б гарно провести час. А також зазначив, що він також колекціонує мін-автомобілі.

- Це моє хобі з дитинства. Моя власна колекція нараховувала 170 моделей, наразі залишилося 45. Пам’ятаю, як з друзями очікували замовлення моделей у 80-х роках, не завжди всі автомобілі приходили, або ж чекали півроку. Я більше орієнтуюся на автомобілях 30-40 років, це унікальні авто, які майже збиралися вручну, - розповів  мер Вінниці.

У музеї моделей транспорту зібрана бібліотека з історії розвитку транспорту. Для учнів та студентів профільних навчальних закладів тут проводитимуть лекції та практичні заняття. Представники Вінницького клубу колекціонерів моделей транспорту влаштовуватимуть тут майстер-класи з автомоделювання.  Щороку на базі музею відбуватиметься Всеукраїнський з’їзд колекціонерів моделей транспорту.

Музей працюватиме щоденно з 12:00 до 21:00. Вартість квитка становитиме 10 гривень для школярів, студентів та пенсіонерів та 20 гривень для дорослих.


Інна МАРТКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

546

Прокуратура Вінницької області до Тиврівського районного суду для розгляду скерувала обвинувальний акт відносно місцевого жителя за ...

378

З 19 по 23 червня в Україні, у т.ч. й на Вінниччині, переважатиме надзвичайна пожежна небезпека (5 класу). Про це повідомляє ГУ ДСНС України у ...

364

Міністерка освіти та науки Лілія Гриневич у Вінниці розповіла, що до 2023 року Уряд планує підвищити мінімальну зарплату педагогам до ...

358

       У Вінниці вперше представили раритети з музею Івана Франка, що в Львові      У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї ...

345

Портал "transfermarkt" оновив оціночні трансферні вартості футболістів після закінчення сезону 2018/2019 років. Ця зміна торкнулася й українських ...