Від дільничного до начальника поліції

Від дільничного до начальника поліції

 

Сергій Синявський очолив Вінницький відділ поліції у лютому цього року. Після призначення кадрових перестановок не відбулось, як і кардинальних переорієнтувань у діяльності поліції Вінниці. Як пояснює сам Сергій Олександрович, у приміщенні на Пирогова,4 він пропрацював понад 10 років і систему роботи, яка нині діє, вибудовували разом з тодішніми керівниками міської поліції і заступниками. Пояснює: щоб якісь кардинальні зміни вносити, аби внести… – немає сенсу.

-У вас диплом Аграрного університету. Як прийшли у поліцію?

-У мене батько міліціонер. Він працював у державній службі охорони 25 років. Вдома бачив його рідко. Тож коли були дітьми, я ні поліцейським, ні міліціонером взагалі не мріяв стати. Для себе вирішив отримати економічну освіту. «Облік і аудит» закінчив у 2006 році, пішов до Збройних Сил, у Внутрішні війська. Для себе вирішив, що відслужити потрібно. Потім одразу влаштувався бухгалтером, працював більше року у приватній фірмі. Але відверто скажу: зрозумів, що це зовсім не моє.

- Тобто рахувати гроші ви не любите.

-(Сміється) По-перше, чужі гроші рахувати не дуже добре. По-друге, фізично ти їх навіть і не бачиш. Можливо, зараз усе простіше. А раніше в податковій стояти годинами, коли квартальні, піврічні звіти… Не витримав – вирішив різко змінити роботу. Зрозумів, що просто не хочу взагалі в економіці працювати. Прийшов, сів за стіл з батьком. І він мені нагадав, що у нашій родині родичів працюють у правоохоронних органах. Відтак подав документи у Ленінський райвідділ. А поки їх оформляли, був різноробочим, бо у 23 роки у батьків просити гроші не дуже гарно. Мене взяли на посаду дільничного інспектора. Був дільничним на Свердовському масиві.

- Не дуже спокійний район був.

- Робота відразу мені сподобалась. Я не знав, що можу бути настільки комунікабельним. Міг прийти на адресу, скликати дворовий збір, виступити як працівник поліції. І люди мене чули, дослухалися, навіть подавали свої пропозиції. І у мене пішов непоганий кар’єрний ріст. Через місяців 7-8 мені запропонували уже посаду старшого дільничного на тому самому Свердловському масиві. Через рік запропонували посаду заступника начальника дільничних, потім начальника, потім начальника дільничних по місту. І уже під час революції Гідності призначили на посаду заступника начальника ГУНП з громадської безпеки.

- У березні 2016 року під час протестів проти призначеного начальника ГУНП ви звільнились. Як вас повертали на роботу?

- Відмінили попередній наказ, який був підписаний тим керівником ГУНП. І все. Я був вдома шість днів. В якийсь день мені передзвонив начальник відділу кадрів і сказав, що потрібно повертатися на роботу. І я із задоволенням повернувся. А звільнився, бо не знайшов спільної мови з керівником ГУНП, про це тоді усі говорили. Вирішив, що мені там працювати нема як. От і все.

-З вашим призначенням, як я розумію, кадрових рішень не було?

-Тільки приємні для моїх працівників. Тому що я не прийшов з іншого підрозділу сюди і когось посунув. Я із заступника перейшов на вищу посаду – тож по кар’єрній драбині піднялися працівники, які заслуговували цього.
У кабінеті поки обживаюсь. Не думаю, що перестановка у кабінеті якось змінить роботу самого відділу.

-Нещодавно кілька працівників Лівобережного відділення стали фігурантами кримінальних проваджень.

-Вони відсторонені від виконання обов’язків на час проведення службового розслідування. Воно досі триває, іде перевірка і Лівобережного відділення. Думаю, там будуть досить жорсткі стягнення і з керівників…  По працівниках зрозуміло – там взагалі кримінальна відповідальність.
Вінницький відділ поліції – це 410 людей особового складу. Щоденно ми проводимо інструктажі. Доводимо і антикорупційне законодавство, і поведінку у побуті – адже на працівників поліції звертають увагу, де б вони не були. Це все пояснюємо… Але видно не до усіх доходить.

-Яка сьогодні кримінальна Вінниця?

-Кожен другий злочин, який сколюється повторно, скоюється людьми, які раніше потрапляли у поле зору поліції. Зараз найчастіше скоюються крадіжки. Майже у половині випадків об’єктом посягань стають мобільні телефони. На другому місці – шахрайства, з початку року тут маємо ріст. На жаль, люди досі купуються на відому схему «ваш син у поліції чи у прокуратурі». Цікаво, що значна кількість шахрайств, хоч це зайняття і «древнє» – це зняття «порчі».

-Телефонні шахраї: чи реально не тільки їх знайти, а й притягнути до відповідальності?

-Реально. Пам’ятаєте трьох бабусь, які за три доби віддали шахраям майже 150 тис. грн., а схема була «ваш син у поліції». Цих шахраїв затримано, Лівобережним відділом поліції. Дуже цікаво була проведена оперативно-розшукова робота. Утім, не можу її розголошувати, щоб не інформувати зловмисників. Поширені також шахрайства, коли людям дзвонять з тюрми і представляються працівником банку або ж і керівником безпеки банку. Минулого місяця такого злочинця виявили, йому уже оголошена підозра - сидів у Стрижавській колонії. На ньому шість фактів шахрайств. Думаю, що у Стрижавській колонії він залишиться надовше.


-Наші активісти до вас дуже прихильно ставляться. Як завойовували довіру?

-Не скажу, що усі до мене прихильно ставляться. Така робота, що усім не вгодиш. Чому є діалог? Із 2014 року я в посаді заступника по громадській безпеці. Революція, усі акції, події – я тоді вдома навіть не ночував. Були штурми адміністрації – я не соромився, що я працівник поліції, надягав форму і заходив туди, спілкувався з людьми. З деякими з них ми зараз, не скажу товариші, але гарні знайомі. Їм щось не подобається – вони кажуть мені про це. Мені щось не подобається – я до них звертаюсь. Ніколи не було такого, щоб до мене хтось прийшов, а я не вийшов, не поспілкувався і не вислухав. Чи просто мав свою єдину думку. Просто є комунікація.

-Хто з гральним бізнесом має боротися у місті?

- За 2017 рік і початок 2018-го працівниками вінницького відділу поліції було проведено понад 50 обшуків, вилучено понад 800 одиниць оргтехніки, значні суми коштів. Але… на місці зазвичай касир, його не притягнеш до кримінальної відповідальності по цій статті 203. Тож запевняю: боротьба триває, і якщо уже ми будемо заходити на гральний бізнес з обшуком (а ми будемо заходити з обшуками, відверто кажу), то вже підготуємося ґрунтовно, так, щоб з судовою перспективою. З приводу того, що активісти навідують гральний бізнес… Скоювати злочин, щоб не допустити інший злочин – це теж не вихід із ситуації.

-Але ж заяв по діях активістів не було?
-Цікаво, по основних випадках не було. Мабуть, бояться зустрічної перевірки від поліції. Бо той, хто буде писати заяву… визнає себе потерпілим у справі і власником майна у цьому бізнесі.

- З приводу підпалу хреста на «Хіміку». Знайшли уже палія?

- Ми цю подію зафіксували. Це звернення поки на стадії звернень громадян.
Коли ми виїхали на місце пригоди, усі реально для себе зрозуміли, у ДСНС взагалі сказали, що воно горіло ще, може, півроку тому, може рік…
Поліція не має стати заручником якихось конфесійних сутичок чи політичних ігор. По заяві ще проводиться перевірка. Рішення ще не прийнято.


-Справа «тяжилівського маніяка». Затриманий на Старому місті справді причетний до цієї справи?

-Це він, затриманий визнає вину. Найперше, дякуємо людям за пильність, бо випадкова людина почув розмову цього чоловіка з дівчинкою... І вже після цього його затримали.

-Ця людина осудна?

-Буде експертиза. Він у нас по 208 затриманий. Його немає на вулиці, хай ніхто не переживає. Йому уже оголошена підозра. Він вінничанин, працюючий.


-Чи усі посади у міській поліції на сьогодні заповнені? Яка зарплата поліцейського?

-У нас на 410 людей атестованих працівників особового кладу і близько 25 вакансій офіцерського і сержантського складу. Вважаю, що це невеликий відсоток вакансій. Тим більше, що закінчується навчальний рік і прийдуть курсанти з профільних вузів.
Найбільше вакансій завжди було і є у дільничних. Торік ми оголосили конкурс на три посади. І справді прийшли з навчання два хлопця і дівчина – і вже працюють дільничними. Десь у чомусь служба важка, але і перспективна. Це я усім і стверджую. Заробітна плата. Інспекторський склад – 7-8 тисяч. Дільничні – 8-9. Слідчий і працівники карного розшуку – 10-11 тисяч гривень. Зарплата начальника – майже 15 тисяч. Заступників – майже по 13. Порівняно з тією зарплатнею, що була – сьогодні досить непогано.

Досьє «Міста»
Сергій Синявський, начальник Вінницького міського відділу поліції
Дата і місце народження -  15 листопада 1983 року, село Флорине Бершадського району.
Освіта – Вінницький аграрний університет (стаціонар), Тернопільська академія «Правознавство» (заочно).
Сімейний стан – одружений, виховують 3-річну доньку. «Я одружився пізно, у 29 років».
Майновий стан – автомобіль «Аудіа». Живуть разом з батьками у приватному будинку.
Улюблена книга/фільм – фільм «Брильянтова рука». «Це навіть безсумнівно. Взагалі люблю позитивні фільми»
Улюблена страва - смажена картопля, але у виконанні матері. «Дружина не ображається вона у мене дуже гарно готує, але вона знає – якщо смажена картопля, то тільки материна»
Хобі - кулінарія. «Я сам дуже люблю готувати. Але не на плиті вдома, а на природі. Плов і шашлик – це вже елементарно. Люблю щось цікаве, наприклад, чілі кон карне. Вичитую для себе рецепти. Раз у місяць рідних балую».
Життєве гасло – «Відверто скажу, ніколи не опускаю рук і завжди іду вперед».

 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

547

Прокуратура Вінницької області до Тиврівського районного суду для розгляду скерувала обвинувальний акт відносно місцевого жителя за ...

380

З 19 по 23 червня в Україні, у т.ч. й на Вінниччині, переважатиме надзвичайна пожежна небезпека (5 класу). Про це повідомляє ГУ ДСНС України у ...

365

Міністерка освіти та науки Лілія Гриневич у Вінниці розповіла, що до 2023 року Уряд планує підвищити мінімальну зарплату педагогам до ...

359

       У Вінниці вперше представили раритети з музею Івана Франка, що в Львові      У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї ...

346

Портал "transfermarkt" оновив оціночні трансферні вартості футболістів після закінчення сезону 2018/2019 років. Ця зміна торкнулася й українських ...