"Турнір чемпіонів" у Вінниці

Із 28 квітня по 1 травня Вінницька ФМГ №17 приймала традиційну Всеукраїнську комплексну олімпіаду "Турнір чемпіонів". Участь в олімпіаді взяли 19 команд шкіл, ліцеїв та гімназій з Харкова, Одеси, Дніпра, Києва, Черкас, Запоріжжя, Вінниці та інших міст. Загалом змагалися понад 200 учасників.

За словами ініціатора й організатора олімпіади, народного вчителя України Юрія Пасіхова, "Турнір чемпіонів" унікальний хоча б тим, що школярі та ліцеїсти змагаються одночасно із трьох предметів - фізики, математики й інформатики. До того ж, "Турнір чемпіонів" - єдина в Україні олімпіада, після якої діти отримують назад свої зошити з виконаними завданнями, аби переконатись в об'єктивності рішень журі.

- Журі цьогоріч констатувало серйозний прогрес рівня конкурсних завдань. Можливо, він був навіть дещо заскладним для учасників. Але так само ми можемо констатувати й високий рівень знань школярів, які приїхали на олімпіаду, - говорить Юрій Пасіхов.

За традицією, ювілейний "Турнір чемпіонів" оголосив відкритим голова опікунської ради олімпіади, народний депутат Олександр Домбровський. Під його патронатом "Турнір чемпіонів" проходить уже 25-й рік поспіль.

Постійно підтримують проведення у Вінниці "Турніру чемпіонів" обласна та міська влада. Кажуть, олімпіада стала своєрідною візитівкою міста. За словами директорки міського департаменту освіти Оксани Яценко, турнір - це концентрація дитячого інтелекту.

Переможців як у командному, так і особистому заліках визначали серед юніорів і в "старшій лізі". Усі вони отримали цінні подарунки від організаторів та спонсорів олімпіади, яких з кожним роком стає все більше.

- У теоретичному турі завдання були цілком під силу нам усім, але я там допустив трішки помилок. Важчим був експериментальний тур, - ділиться враженнями 10-класник Харківського фізико-математичного ліцею №27 Кирило Ковальчук.

В особистій першості старшої ліги юнак виборов друге місце з фізики.

Цьогоріч перше місце у комплексному заліку олімпіади виборола команда Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету ім.Шевченка. "Срібло" - у Харківського навчально-виховного комплексу № 45 "Академічна гімназія", третє місце здобула команда № 2 Київського природничо-наукового ліцею № 145.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

310

Мера облили кров'ю , а одного із депутатів вивезли до лісу Два кримінальних провадження розпочали у поліції через інциденти, які сталися...

264

Практично кожен рано чи пізно стикається у своєму житті з проблемою як краще передати майно своїм родичам. Для вирішення цієї проблеми ...

192

Поліція розшукує 44-річного жителя Хмільника, який ногами добивав поліцейського. Уже встановлені особи ще трьох хмільничан. Усім ...

189

Про ознаки катування і нелюдське поводження з одним із в'язнів у вінницькій тюрмі повідомила у понеділок прес-служба Генеральної ...

180

Більше відповідальності, менше корупції В Україні набули чинності нові правила паркування та система покарань за їхнє порушення. Вони ...