"Турнір чемпіонів" у Вінниці

Із 28 квітня по 1 травня Вінницька ФМГ №17 приймала традиційну Всеукраїнську комплексну олімпіаду "Турнір чемпіонів". Участь в олімпіаді взяли 19 команд шкіл, ліцеїв та гімназій з Харкова, Одеси, Дніпра, Києва, Черкас, Запоріжжя, Вінниці та інших міст. Загалом змагалися понад 200 учасників.

За словами ініціатора й організатора олімпіади, народного вчителя України Юрія Пасіхова, "Турнір чемпіонів" унікальний хоча б тим, що школярі та ліцеїсти змагаються одночасно із трьох предметів - фізики, математики й інформатики. До того ж, "Турнір чемпіонів" - єдина в Україні олімпіада, після якої діти отримують назад свої зошити з виконаними завданнями, аби переконатись в об'єктивності рішень журі.

- Журі цьогоріч констатувало серйозний прогрес рівня конкурсних завдань. Можливо, він був навіть дещо заскладним для учасників. Але так само ми можемо констатувати й високий рівень знань школярів, які приїхали на олімпіаду, - говорить Юрій Пасіхов.

За традицією, ювілейний "Турнір чемпіонів" оголосив відкритим голова опікунської ради олімпіади, народний депутат Олександр Домбровський. Під його патронатом "Турнір чемпіонів" проходить уже 25-й рік поспіль.

Постійно підтримують проведення у Вінниці "Турніру чемпіонів" обласна та міська влада. Кажуть, олімпіада стала своєрідною візитівкою міста. За словами директорки міського департаменту освіти Оксани Яценко, турнір - це концентрація дитячого інтелекту.

Переможців як у командному, так і особистому заліках визначали серед юніорів і в "старшій лізі". Усі вони отримали цінні подарунки від організаторів та спонсорів олімпіади, яких з кожним роком стає все більше.

- У теоретичному турі завдання були цілком під силу нам усім, але я там допустив трішки помилок. Важчим був експериментальний тур, - ділиться враженнями 10-класник Харківського фізико-математичного ліцею №27 Кирило Ковальчук.

В особистій першості старшої ліги юнак виборов друге місце з фізики.

Цьогоріч перше місце у комплексному заліку олімпіади виборола команда Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету ім.Шевченка. "Срібло" - у Харківського навчально-виховного комплексу № 45 "Академічна гімназія", третє місце здобула команда № 2 Київського природничо-наукового ліцею № 145.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

546

Прокуратура Вінницької області до Тиврівського районного суду для розгляду скерувала обвинувальний акт відносно місцевого жителя за ...

379

З 19 по 23 червня в Україні, у т.ч. й на Вінниччині, переважатиме надзвичайна пожежна небезпека (5 класу). Про це повідомляє ГУ ДСНС України у ...

364

Міністерка освіти та науки Лілія Гриневич у Вінниці розповіла, що до 2023 року Уряд планує підвищити мінімальну зарплату педагогам до ...

358

       У Вінниці вперше представили раритети з музею Івана Франка, що в Львові      У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї ...

345

Портал "transfermarkt" оновив оціночні трансферні вартості футболістів після закінчення сезону 2018/2019 років. Ця зміна торкнулася й українських ...