38 інклюзивних ресурсних центрів відкриють на Вінниччині

38 інклюзивних ресурсних центрів відкриють на Вінниччині

21 квітня дружина президента Марина Порошенко та урядова уповноважена з прав людей із інвалідністю Раїса Панасюк відвідали Вінниччину.

  Метою робочого візиту стало впровадження в області проекту інклюзивної освіти. Він започаткований Благодійним Фондом Петра Порошенка спільно із Міністерством освіти і науки України. Так, в області планується відкрити 38 інклюзивних ресурсних центри. Зокрема цього року - 23.
 - У Вінницькій області, ми підрахували, проживає 282 тис. діточок від 2 до 17 років. За обстеженнями, майже 16 тисяч дітей мають особливі освітні потреби. Це велика кількість дітей, до яких потрібно мати особливий підхід, - зазначив під час зустрічі голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій. - Завдяки вашій підтримці ми отримали перших 4 млн грн.
  Марина Порошенко передала для Вінниччини проекти нового освітнього простору. Задля впровадження реформи інклюзивної освіти керівник облдержадміністрації та дружина президента провели нараду з керівниками райцентрів та громад.
  - На сьогодні у Вінницькій області в інклюзивних школах навчаються 255 дітей з особливими освітніми потребами. Так, кількість інклюзивних шкіл у Вінницькій області збільшилася, утім, на жаль, це тільки 2% дітей, які потребують інклюзивної освіти. Я перебуваю під великим враженням від Жмеринського центру. Відчуваю, що в таких закладах діти почуватимуть себе щасливими і будуть мати позитивний настрій, - розповіла Марина Порошенко. - Тому фонд Порошенка розробив проекти з реформування приміщень, шкільних бібліотек в медіатеку. Ресурсна кімната – це інтерактивний простір, в якому діти зможуть займатися індивідуально і в малих групах. А також проводити своє дозвілля, допомагати один одному.  
  У рамках проекту також стартує підготовка вчителів та помічників вчителя, які супроводжують дитину від 2 до 18 років.
  Урядова уповноважена з прав людей з інвалідністю Раїса Панасюк пригадала, що хотіла навчатись у звичайній школі, але змушена була це робити у спеціалізованому закладі.
  - Я сама із села, тому рада що такі опорні центри школи будуть наближені до дітей, - каже Раїса Панасюк. - І діти, незалежно, де вони проживають, можуть навчатися серед всіх. Я хочу, щоб ці центри були абсолютно доступними. Тому що у інших областях є школи-центри, але вони недоступні. Сподіваюся, що ми з вами це зробимо.
  Цього ж дня Марина Порошенко, Валерій Коровій та голови районів і громад підписали меморандум про створення мережі Інклюзивно-ресурсних центрів на Вінниччині.
 


Микола ГАНДЗЮККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

209

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

154

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

141

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

136

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

125

Школа вінницького гіда незабаром запрацює у Вінниці. Вона має на меті підвищення кваліфікації екскурсоводів та формування нових ...