Два роки роботи Уряду Гройсмана і привид дочасних виборів

Два роки роботи Уряду Гройсмана і привид дочасних виборів

  Володимира Гройсмана уже зарахували у «клуб прем’єрів-довгожителів»

  19 квітня голова Уряду Володимир Гройсман зустрічався з регіональними журналістами. Такі зустрічі уже стали регулярними і традиційними для голови нинішнього Кабміну і його міністрів. Утім цього разу, була маленька особливість. Напередодні дворіччя роботи Уряду Гройсмана піднялася інформаційна хвиля можливої відставки прем’єра і ймовірності дочасних виборів.
Журналісти «Міста» вдруге присутні на зустрічах прем’єра Володимира Гройсмана з журналістами з областей. Показово, що питання від представників місцевих ЗМІ звучать різні – гострі, проблемні, звичайні, але не їдючі. Так було і цього разу. Навіть коли волинська журналістка запитала прем’єра про вибори і відставку.  
  - Та я бачу, що останні декілька тижнів і навіть місяців, ця тема піднімається час від часу, - посміхаючись відповів Володимир Гройсман. - Виглядає якось дивно, коли мова йде про позачергові вибори, коли до виборів президента залишилось менше року. До парламентських виборів залишився рік і 6 місяців. Проводити зараз позачергові вибори – чи доцільно це, не знаю.
  Володимир Гройсман уже раніше казав, що братиме участь у парламентських виборах.
  - Але питання у чому. Вибори треба проводити не позачергові, а чергові, але по новому закону про вибори. Якщо буде новий закон, чесний, у тому числі, коли буде ухвалена наша ініціатива щодо покарання за підкуп виборців, у нас є шанс після чергових виборів у 2019 році отримати зовсім нову якість виборчого процесу – і як наслідок нову якість обранців і нову якість рішень. От за це потрібно було б поборотись, - зауважив прем’єр. - З точки зору підстав. Підстав сьогодні проводити позачергові вибори немає. Парламент працює, і працює достатньо непогано з точки зору ухвалення необхідних рішень. З точки зору ініціативи виборів, її може внести президент. Те, що мені сказав президент – він вважає проведення позачергових виборів недоцільним. І, до речі, що стосується виборів взагалі. Ми ще стільки гарних речей можемо зробити за ці півтора року. Можемо увійти в цикл виборів, а можемо увійти в цикл ухвалення потрібних рішень.
Політолог Володимир Фесенко уже підмітив, що Володимир Гройсман увійшов у «клуб прем’єрів-довгожителів». Зокрема, він написав у своєму блозі на «Українській правді, що за 26 років існування незалежної української держави Кабінет міністрів очолювали 18 людей, із них тільки шестеро очолювали Кабмін понад 2 роки поспіль.
  В актив цього уряду експерти зарахували запуск ряду реформ, через непопулярність яких мало хто з політиків хотів за них братися взагалі. В тому числі, це пенсійна, медична і освітня реформи.
  В свою чергу експерт Реанімаційного пакету реформ Анатолій Ткачук найуспішнішою реформою уряду називає сферу місцевого самоврядування. «Бюджети територіальних громад виглядають здоровими», – сказав Анатолій Ткачук у коментарі для zik.ua.
  Сам Володимир Гройсман, у світлі децентралізації і отриманих місцевою владою більших фінансових повноважень, тепер говорить про більшу відповідальність місцевої влади, а також про необхідність суспільного контролю.
  - У 2014 році, до того, як ми почали робити децентралізацію, місцеві бюджети були 64 млрд грн, і власної бази дохідної не було. Що ми маємо у 2018 році? 231 мільярд. В чотири рази плюс, - каже прем’єр. - Уряд Яценюка, мій уряд – ми взяли кошти з центрального бюджету і автоматично дали їх на місцеві бюджети. От що я зробив для місцевих бюджетів: взяв 200 мільярдів і передав 200 мільярдів. Тепер питання: хлопці, а як ви їх використовуєте? Давайте поговоримо про медицину. У нас погані поліклініки? Погані. А лікарні? А операційні? А у мене питання: кому належать поліклініки і лікарні в Україні і чия це власність? Правильно. Органів місцевого самоврядування. У мене питання: а хто там має робити нормальні умови, нормальний ремонт у палатах і в операційних? Гройсман? Гройсман віддав вам 200 мільярдів. Хлопці, посадіть менше туй, а зробіть людям нормальну лікарню. Я про це говорив у Вінниці, коли ми проводили регіональний форум.
  Також прем’єр каже про зміну системи роботи з головами облдержадміністрацій і анонсує системні перевірки областей. Тут зауважує те саме: повноваження і можливості є, коштів більше, ніж достатньо.
  - Працюйте, виконуйте програму Уряду, - каже він. - Мені треба від них отримати більшу ступінь відповідальності за стан справ у регіоні.

Тягар боргів
Однією з голових проблем прем’єр називає зовнішні борги.
- Із 2007 по 2010 рік уряд взяв 26 млрд. доларів запозичень, при тому, що Україна сильнішою не стала. Уряд 10-14 років, до 2014 року, взяли ще понад 20 мільярдів. Тобто сумарний борг на сьогодні понад 65 млр доларів, які лежать на плечах українців і української економіки, і з яким нам з вами потрібно боротися, - каже Володимир Гройсман. - Ми маємо рухатись в напрямку розвитку української економіки і залучення інвестицій. Такі плани є, і ми знаємо, що робити. І заробляти кошти, щоб і обслуговувати борг і віддавати ці борги. Це перша позиція, яка намічена.

 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

113

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

72

Школа вінницького гіда незабаром запрацює у Вінниці. Вона має на меті підвищення кваліфікації екскурсоводів та формування нових ...

72

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

69

У Вінниці у понеділок водій просто зніс трамвайну зупинку біля ТЦ Plaza (колишній ТЦ "ШОК"). ДТП сталася 15 липня о 21.40 на вулиці Келецькій. ...

66

Слідство обіцяє викриття ще цілої низки схем митниці Правоохоронці 15 липня затримали начальника митного поста "Вінниця-Центральний" ...