"Айдарівець" заявляє, що не торгував зброєю

Вінницький апеляційний суд повернув справу на розгляд в суд першої інстанції

  Колегія суддів Вінницького апеляційного суду під головуванням Раїси Нешик задовольнила апеляційну скаргу прокурора, в якій він просив скасувати ухвалу суду першої інстанції про повернення обвинувального акта прокурору для усунення недоліків.
«Кримінальне провадження повернути до Вінницького міського суду для розгляду обвинувального акта по суті», – прозвучало в ухвалі.
Йдеться ж про справу, яка бере свій початок ще у 2016 році. Тоді було розпочате кримінальне провадження стосовно чотирьох осіб, обвинувачених у носінні, зберіганні, придбанні, збуті вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин без передбаченого законом дозволу.
  Тоді СБУ прозвітувало, що затримали торговця зброєю, що постачалась із зони АТО, а сам "торговець" близько п’яти місяців перебував у загальнодержавному розшуку.
  - Розшукуваного затримали за безпосередню причетність до постачання засобів ураження  із району проведення АТО, - повідомили у прес-групі обласного Управління СБУ. - Трьох його спільників, які налагоджували канал постачання зброї та накопичували її для подальшого збуту, контррозвідники затримали восени минулого року. Під час 14 одночасних обшуків у житлі та гаражах підозрюваних, в рамках кримінального провадження за ч.1 ст.263 Кримінального кодексу України, вилучено два автомати, близько 5 кг тротилу, 15 гранат Ф-1 та РГД-5, 10 запалів УЗРГМ, понад 1100 набоїв різного калібру.
  Також за повідомленням спецслужби, частину вибухівки тоді вилучили в павільйоні одного з вінницьких ринків.
 Спочатку права слухалася у Вінницькому міському суді, але вирок так і не був оголошений - пішла із життя головуюча суддя у цій справі Ольга Старинщук. Після повторного авторозподілу матеріали потрапили до судді Ярослава Іванченка. Дослідивши матеріали провадження, він ухвалив повернути обвинувальний акт прокурору для усунення недоліків.
  Прокурор не погодився із таким рішенням та написав апеляційну скаргу, яка й була задовільнена 12 квітня у Вінницькому апеляційному суді.
 - Справа вже півтора роки слухалася у суді, досліджено більшість доказів та майже дві третини наявних у справі матеріалів негласних слідчих розшукових дій, - заявив прокурор Андрій Кобилянський. - Заперечення сторони захисту жодного разу свої підтвердження не знаходили, і справа продовжувала розглядатися, вже навіть була визначена дата дебатів, тобто суд підходив до свого завершення.
  Прокурор вважає, що обвинувальний акт у повній мірі відповідає вимогам кримінально-процесуального кодексу.  
 На суді це заперечували лише обвинувачений "айдарівець" та його адвокат.
  - В обвинувальному акті - лише загальні фрази, він нагадує твір "Як я провів своє літо". Прошу повернути його прокуророві, хай конкретизує, від чого я маю захищатися. Хочу знати, де я звинувачуюсь, у чому, в якому році і в який час те мало відвуватися, - заявив у суді Володимир Огородник.
  Інші обвинувачені були не такі категоричні і здебільшого покладалися на думку суду.
  Заслухавши сторони процесу, колегія суддів Апеляційного суду Вінницької області ухвалила: апеляційну скаргу прокурора задовольнити. Ухвалу Вінницького міського суду щодо повернення обвинувального акту прокурору скасували, кримінальне провадження повернули для розгляду обвинувального акта по суті.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

686

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

504

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

295

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

274

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

268

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...