Маю право на працю

Маю право на працю

Цими днями директор Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля» Роман Штогрин представив проект «Нові можливості працевлаштування для людей з інвалідністю», який передбачає відпрацювання моделі надання послуги соціального супроводу людей з інвалідністю на робочому місці.

  Його мета - збільшення кількості зайнятих людей з різними формами інвалідності на відкритому ринку праці. Презентація відбулася за участі заступниці міністра соціальної політики Олександри Чуркіної.
  - Наша мета – збільшити кількість зайнятих людей з інвалідністю на відкритому ринку праці. Тому важливо відпрацьовувати нові ефективні механізми працевлаштування людей з інвалідністю задля відкриття нових можливостей для людей, які цього потребують, – підкреслила Олександра Чуркіна.
  Директор центру «Поділля» Роман Штогрин звертає увагу, що люди з інвалідністю - це невикористаний ресурс, який може конкурувати на рівних з іншими клієнтами ринку праці.
  - Застосувавши новий підхід у допомозі людей з інвалідністю у пошуку робочого місця, ми працевлаштували 15 осіб, – каже Роман Штогрин. – Але і зрозуміли, що важливо не лише знайти роботу для людини з інвалідністю, а закріпити її на новому робочому місці. У процесі виконання трудових обов’язків виникає комплекс питань, які необхідно усувати: це адаптація до колективу, медіація конфліктів на робочому місці, психологічне консультування, пристосування робочого місця тощо. Тому нині настав час для другого етапу – відпрацювати модель соціального супроводу для людей з інвалідністю при працевлаштування і створення механізмів, щоб людина залишилася працювати і стала успішною.
  Для цього до проекту залучать осіб з різними формами інвалідності – нечуючих, незрячих, людей з порушення опорно-рухового апарату та з ментальними порушеннями. Усіх їх забезпечать робочими місцями переважно у сфері надання послуги. Соціальний супровід здійснюватимуть два соціальні працівники, психолог та юрист. Вони щодня моніторитимуть ситуацію, спілкуватимуться як з працевлаштованими, так і роботодавцями, визначаючи головні проблемні моменти.
На основі цього дослідження будуть розроблені компетенції для фахівців, які займатимуться соціальним супроводом працевлаштованих осіб з різними формами інвалідності. На завершення проекту, який триватиме півроку, будуть розроблені пропозиції для внесення змін до нормативно-правової бази.
  Проект Центру реабілітації «Поділля» реалізується за підтримки Мінсоцполітики України в межах спільної Програми ПРООН, ВООЗ та МОН «Сприяння інтеграційній політиці та послуг для людей з інвалідністю в Україні».
 


Олеся ШУТКЕВИЧКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

234

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

172

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

159

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

155

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

154

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...