Щоб покращити стан води витрачаємо десятки мільйонів, а коштів на подолання цієї проблеми все одно недостатньо

Розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької облради 22 березня відбулося на базі «Вінницяоблводоканалу».

  Представники профільних департаментів облдержадміністрації, голови райрад та райадміністрацій, міські та селищні голови обговорювали стан забезпечення населення області якісною питною водою та хід виконання Обласної програми «Питна вода» на 2008-2020 роки.
  - По цій програмі лише у минулому році реалізовано вісім проектів - чотири у Барському районі, три - у Муровано-Куриловецькому, один у Тиврівському районі. З обласного бюджету на поворотній основі на ці проекти виділялось 4 млн грн, - каже директор департаменту ЖКГ, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації Сергій Волков.
  Він додає, що програма триває, і місцеві органи самоврядування можуть брати кредити під 6% річних на три роки через Вінницький обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву на побудову водогонів та свердловин.
  - Вперше за шість років відновлено фінансування Всеукраїнської програми "Питна вода", яка попередньо передбачає виділення для Вінницької області майже 10 млн грн, - каже директор департаменту. - Ще 10 млн грн на поворотній основі виділяє обласний бюджет відповідно до такої ж обласної програми. Триває прийом документів для проведення конкурсу, де відберуть проекти, які отримають фінансування.
  Проблеми із належним водопостачання відчувають нині мешканці значної кількості територіальних громад області, особливо у сільській місцевості.
  - В зв'язку зі зниженням грунтових вод знижується і рівень води, і її якість, - визнає Сергій Волков.  
  Про минулорічні незадовільні відгуки мешканців самого обласного центру щодо води нагадав і депутат облради, голова постійної комісії облради з питань ЖКГ, енергоефективності та енергозбереження Андрій Ковальов.
  - Ми чітко знаємо, що ситуація зі скаргами вінничан щодо води, яку вони отримують зі своїх кранів, повториться і цього року, і в 2019-ому, і в 2020-ому... А все тому, що ресурсів на подолання цієї проблеми недостатньо, - каже Андрій Ковальов. - Маємо визначити загальний кошторис і пріоритетні напрямки фінансування. Бо якщо будемо надалі розпорошувати ці й так невеличкі ресурси, питання покращення стану води так і залишиться невирішеним.
  На думку учасників координаційної ради нині постає необхідність впровадження новітніх, енергозберігаючих технології по доведенню якості питної води та стічних вод до європейський стандартів. А допомогу тут можуть надати закордонні інвестиції.
  - Нагадаю, що 15 березня відбулася нарада за участю керівництва області та Швейцарського проекту підтримки децентралізації в Україні, - каже  заступник голови Вінницького обласного фонду сприяння інвестиціям та будівництву Анатолій Рибак. -       Підписаний меморандум про взаєморозуміння та співробітництво. Це дуже перспективний для області проект, де наш фонд виступить як фінансовий оператор.

 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1023

Дорожньо-транспортна пригода за участі велосипедиста та автомобіля « Fiat Scudo» сталась 5 листопада у Бершаді. У результаті аварії ...

463

Увечері п’ятого листопада камери ситуаційного центру відеоспостереження Ситуаційного центру зафіксували ДТП із потерпілими на ...

383

Вагому суму в 454,8 мільйонів гривень перерахували платники податків області на модернізацію та реформування української армії впродовж ...

374

Вінницький відділ поліції ГУНП у Вінницькій області встановлює особу невідомого чоловіка, тіло якого знайшли на платформі ...

372

Кандидат технічних наук, доцент кафедри електроніки та наносистем Вінницького національного технічного університету Олена Жагловська...