Волонтерів з вінницького благодійного фонду затримали в Івано-Франківську

Волонтерів з вінницького благодійного фонду затримали в Івано-Франківську

"Горе-волонтьори"виявили бажання розчистити від снігу Меморіальний сквер "в 6 пар рук, які крали ваші гроші"


  Молодиків із посвідченнями благодійного фонду, який має вінницьку "прописку", затримали уніч на 21 березня в Івано-Франківську. Про цю "детективну історію з наркотою, людськими пожертвами і дефективним кінцем" розповів на своїй сторінці у ФБ голова Івано-Франківської обласної спілки учасників АТО Андрій Долик (Східний Вовк). Пан Андрій пояснив "Місту", що з поліцією у них домовленість: якщо ті стикаються будь з чим, пов'язаним з АТО, одразу телефонують йому, як голові спілки, або його заступнику. Тож…
  "Десь біля опівночі до нас подзвонили, що в місті накрили наркопритон, при вилученні доказів знайшли печатку і документи на ГОСПІТАЛЬЄРІВ! Для мене, як представника медичного батальйону Госпітальєри Української добровольчої армії, будь-які згадки про мій рідний батальйон у такому контексті неприпустимі, тому за пару хвилин я був на місці. Отож, що сталося. В одному зі спальних районів міста сусіди викликали поліцію зі скаргами на гучну музику і шум у квартирі. Першим прийшов участковий. Йому нагло відповіли щось на кшталт "ви мусора погані, а ми волонтьори!", тикали в ніс посвідчення і розв'язно пояснювали, хто є хто в цьому світі. Зрозумівши, що тут нечисто і таким щирим російським язиком образи лилися, що участковий викликав наряд поліції. Ось тут найцікавіше - в орендованій квартирі була абсолютна "маліна": бульбулятори, дорожки з наркотою (пізніше виявилося, амфетамін), алкоголь, двоє молодиків з Донецьaка, трійко наших франківських і, як вишенька на торті - двоє п'яних дівчат, - написав Андрій Долик на своїй сторінці у ФБ. -  А тепер детектив - донецькі "волонтьори" мають документи від благодійного фонду "Госпітальєри Поділля", зареєстрованого в м.Вінниця. Хата орендована на фонд. На основі довіреності двоє осіб з Донецької області є вповноваженими "бути представниками фонду по всій Україні для здійснення публічного збору пожертв, отримувати майно та гроші". Довіреність видана у листопаді 2016 року, і сам "головний" поняття не має, скільки коштів зібрано. Хлопці, бажаючи виглядати законопослушними, щиро розповідали, як вони "деребанять" пожертви... "З тисячі лишаєм собі по 600, як коли, або всю. То наша зарплата і мотиваційні доходи". До слова, керівник фонду, по телефону сказав, що ні при чім, вони самі. З компанією проведено роз'яснювальні та виховні роботи. За законом таке шахрайство у нас не карається".
  У прес-службі Івано-Франківського поліції повідомили, що розпочате кримінальне провадження - за ст.309. А от щодо "одкровень" у привласненні пожертв, то це не є першочерговим предметом розслідування.
Що за загадковий фонд
  Медичний батальйон "Госпітальєри" діє на фронті з 2014 року. Андрій Долик каже, що особисто він тільки 2 березня повернувся по ротації. А от Благодійний фонд "Госпітальєри Поділля" до діючого медбатальйону жодного відношення не має. У цієї благодійної організації три засновники: Дмитро Кравченко, Руслан Кривулько і Андрій Бахрін. І 30-річний Андрій Бахрін - якраз серед затриманих у Франківську.
  Знайти керівника  організації Дмитра Кравченка, підпис якого був на посвідченнях і довіреності, виявилось нелегко. Зрештою, знайшли.
- Усі документи, які у них були, підроблені, окрім довіреності. Довіреність я виписував. Там було усього два хлопці, які працювали у Вінниці ще у 2016 році. Вони цю довіреність викрали з офісу і оце з нею поїхали, - запевнив Дмитро Кравченко. - Я хочу поспілкуватись з цими хлопцями. Вони по телефону мені казали, що ніяких грошей не збирали, просто у них були документи. Загалом, негарна ситуація. Пляма впала і на мене, і на фонд.
  За словами Дмитра Кравченка, фонд "Госпітальєри Поділля" створював ще самооборонівець Віктор Пілманіс, який загинув у 2016 році. Після цього і самообороною, і фондом займався він. І тільки він, як президент фонду,  має юридичне право підпису.
  У бесіді з'ясувалось, що двоє з "волонтьорів", що відзначилися, планували повернутися у Вінницю. Мали взятися допомагати онколікарні.
Дмитро Кравченко каже, що діяльність фонду призупинена. Крім трьох засновників, з фондом працювали ці два волонтери, один з яких Андрій Бахрін.
Чи буде заява у поліцію?
  У відділі комунікації поліції Вінниччини кажуть, що розслідування по цьому "волонтерському випадку" почнеться тоді, коли до поліції буде подана заява. Те саме кажуть і юристи: має бути звернення від людини, яка вважає, що постраждала від шахрайських дій. І якщо підписи підроблені, а довіреність вкрадена, як стверджує керівник фонду, то він і є тим постраждалим, котрий має звернутися до поліції.
  - Я сказав хлопцям з Івано-Франківська: хай відкривають на них там кримінальну справу, направляють цю справу на нашого  слідчого, і тут у поліцію мене викличуть, я напишу, що документи підроблені, - каже Дмитро Кравченко
  В Івано-Франківську свою думку керівнику вінницького фонду озвучили одразу по затриманню людей, які мали посвідчення з його підписом.
  - Я йому казав: Дмитре, якщо ти зранку пишеш заяву до поліції, то все гарно. Якщо ні - то я на 100% вважаю, що ти і в темі, і в долі. Тим більше, що довіреність чинна до 2019-го, - розповідає Андрій Долик "Місту".
І додає, що уже після затримання тих "волонтьорів" у Франківську з'ясували, що вони "відзначились" ще у Корецькому і Коломийському районах, і там теж є кримінальні провадження.
Щодо Франківська, то молодики виявили непереборне бажання прибрати від снігу Меморіальний сквер. "В 6 пар рук, які крали ваші гроші", - написав Андрій Долик у фейсбук.

Хотіли повернутися у Вінницю
У бесіді з'ясувалось, що двоє з "волонтьорів", що відзначилися у Франківську, планували повернутися у Вінницю.
- Десь місяць тому ми спілкувались.a Вони захотіли повернутися працювати, з онколікарнею уже був готовий договір, просто треба було поставити печатки з їхнього і з нашого боку, - розповідає керівник фонду Дмитро Кравченко.

 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1023

Дорожньо-транспортна пригода за участі велосипедиста та автомобіля « Fiat Scudo» сталась 5 листопада у Бершаді. У результаті аварії ...

463

Увечері п’ятого листопада камери ситуаційного центру відеоспостереження Ситуаційного центру зафіксували ДТП із потерпілими на ...

383

Вагому суму в 454,8 мільйонів гривень перерахували платники податків області на модернізацію та реформування української армії впродовж ...

374

Вінницький відділ поліції ГУНП у Вінницькій області встановлює особу невідомого чоловіка, тіло якого знайшли на платформі ...

372

Кандидат технічних наук, доцент кафедри електроніки та наносистем Вінницького національного технічного університету Олена Жагловська...