Університет для пенсіонерів відкрили у Вінниці

Микола Бондаренко – студент університету, йому 55 років, він електрик. В Університет для пенсіонерів його привело бажання освоїти комп’ютер.
— Я раніше комп’ютер бачив тільки один раз – у командира полку, — каже чоловік. Тепер Микола Олексійович бажає подорожувати безмежними просторами Інтернету.
Микола Бондаренко – один з 20-ти перших слухачів Університету „3-й” вік, якій нещодавно відкрився у Вінниці. Зараховуються туди тільки пенсіонери: і ті, що досягли певного віку, і ті, що отримують пенсію по інвалідності.
Університет „3-й вік” створений на базі Центру асоціальної адаптації звільнених військовослужбовців. Як розповів директор центру Юрій Московчук, ідея відкрити навчальний заклад для пенсіонерів з’явилась тоді, коли 75-річний колишній військовий попросив навчити його користуватися мережею Інтернет.
— Хочу знати, які сторінки відвідує мій онук, — прокоментував дідусь своє бажання.
Юрій Московчук говорить, що пенсіонери не мають бажання закриватися вдома і старіти далі, а бажають спілкуватися, отримувати нові знання, йти в ногу із сучасним життям.
Факультет інформаційних технологій – один із трьох в Університеті. Там вчать пенсіонерів користуватися Інтернет-мережею, працювати у програмах Word I Exel та спілкуватися он-лайн. Юрій Московчук жартує, що всі студенти в обов’язковому порядку реєструються у соціальних мережах, таких як „Однокласники”, ISQ та Skipe.
Ще два університетських факультети — соціально-правовий та історико-краєзнавчий. На соціально-правовому вчать оформляти документи та відстоювати свої права. Історико-краєзнавчий – факультет для тих, хто бажає урізноманітнити своє дозвілля. Тут, крім всього іншого, вчитимуть студентів фотографувати. У планах відкрити ще й оздоровчий факультет.
Перші 36 занять в Університеті „3-й вік” – безкоштовні, це так званий меценатський курс. Повний курс навчання — 96 зустрічей. Коштує таке навчання для літніх студентів – 160 грн. А от по завершенню свого університету, як усім студентам, пенсіонерам видаються сертифікати.


Таїса ОлійникКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

80

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

73

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

69

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

67

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B ...

65

13 жовтня у Крижопільському районі 23-річний чоловік на сільському кладовищі пошкодив 7 пам'ятників. Про те, що пошкоджені пам'ятники і ...