Місяць в АТО працював лікар Ігор Марценюк

Місяць в АТО працював лікар Ігор Марценюк

Набутий досвід так вразив медика, що він змінив спеціалізацію

  Добровольцем у зону АТО поїхав лікар-дерматолог лікарні ім.Пирогова Ігор Марценюк. За роботою Першого добровольчого мобільного шпиталю під керівництвом Олександра Гагаєва він стежив в Інтернеті.
- Написав їм, і у січні цього року з медиками з інших міст поїхали у Донецьку область, - розповідає Ігор Марценюк. - На роботі оформив відрядження із збереженням місця і зарплатні.
У селі Богданівка Ігор потрапив у бригаду медичної евакуації - мав надавати екстрену допомогу пораненим, яких привозили із поля бою. На щастя, обстановка у січні була більш-менш спокійна, можливо, свою роль відіграли і свята. До найближчої точки перестрілки від місця дислокації медиків було 1, 6 км, постріли чулися добре, а вночі вони нараховували по шість "сепарських" дронів.
  - Ситуація радикально відрізняється від тієї, що ми бачимо з новин. Війна, хлопці гинуть, утім сумлінно служать далеко не всі, - розповідає медик про побачене. - Командири, бувало, скаржились, що до війська нерідко приходять люди не з найкращих переконань. Буває, йдуть грошей заробити, а хтось - від закону втекти. Але такі не всі, є справжні воїни. Щоправда, існує думка, що саме у горезвісних котлах було винищено найбільше наших патріотів.
Про пропускний пункт між т.з "ДНР" і Україною Ігор каже: звичайна "таможня", ходять люди з торбами, колони вантажівок в обидва боки їздять. Місцеві розповідають, що раніше за годину на роботу добиралися, а тепер через "коридор" з пересадками може і 14 годин набратися.
  Дорогою у потягу вінницький медик слухав воєнні історії. Особливо вразила розповідь провідниць.
- Коли на початку військових дій потяги ще не йшли в обхід ворожої території, зникало багато наших хлопців. На вокзалах вишукували всіх, хто схожий на військових, вимагали документи, відводили у бік - і все. Провідниці ж на зупинках закривали наших хлопців у себе в купе, щоб їх не знайшли… Минуло два роки, і один такий солдат зустрів у потягу свою рятівницю, дякував безмежно, - переповідає Ігор.
Ще одна історія - від військового водія, на якому уже півтора року числиться поламаний автомобіль. Ремонту не підлягає, але й лишити водій авто не може, бо не списують - тож тягає за собою скрізь, куди б не поїхали.
- Це армія, і це реалії, - посміхається лікар.
  Після своєї поїздки у зону АТО Ігор Марценюк вирішив змінити спеціалізацію з дерматолога на лікаря ЛФК. Тепер працюватиме у лікарні відновного лікування в селі Печера Тульчинського району. Там якраз займаються реабілітацією людей, які постраждали під час бойових дій.


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

195

У Вінниці підбили підсумки ІІ Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник / The best artist 2018».  Дев’ять днів художники із семи країн ...

195

Триденний літературний фестиваль «Острів Європа», присвячений «камерним» літературам, малим мовам та локальним текстам, зібрав у ...

166

Маніпуляцією назвали чиновники заяви деяких перевізників про відміну із 1 липня пільгового проїзду Рішення монетизувати пільги на ...

151

Депутати відклали голосування по призначенню на наступну сесію у липні Під час сесії Вінницької облради, яка відбулася 15 червня, ...

148

Купили земснаряд у Херсоні, він може піднімати мул із глибини семи метрів Із 7 червня триває очистка дна Південного Бугу від мулу і ...