14 громад навчили розвиватися по-європейськи

Днями у Вінниці відбувся завершальний захід проекту «Належне управління територіальних громад: досвід стратегічного планування країн Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства», який реалізовує «Єврорегіон «Дністер» за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду та Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.

  У рамках проекту відбувся цикл тренінгів для представників 28 громад Вінницької області та Республіки Молдова, створений посібник методичних рекомендацій щодо розробки стратегій розвитку громад, учасники їздили знайомитися з досвідом країн Вишеградської четвірки до Польщі, Угорщині, Чехії та Словаччини. Врешті експерти обрали представників 14-ти пілотних громад для подальшої участі у проекті.
- Протягом січня-лютого експерти та організатори проекту відвідали територіальні громади, які є учасниками проекту, - каже координатор проекту Анастасія Ланова. Десять стратегій громад перебувають на стадії громадських обговорень, а чотири вже затверджені рішеннями місцевих сесій.
  Підсумки проекту були озвучені на Міжнародній конференцій «Належне управління територіальних громад: досвід стратегічного планування країн В4 для країн Східного партнерства», яка відбулася у Вінниці 27 лютого. На захід завітали гості з Молдови, Угорщини, Польщі, Чехії, Словаччини. Майже двісті учасників конференції мали змогу почути представників пілотних громад з України та Молдови, які презентували свій досвід розробки стратегії розвитку громад.
- Думки мешканців дізнавалися шляхом анкетування, анкети підготували для кожного господарства, - каже голова правління громадської організації «Право Молоді» з Якушенець Марія Лисецька.
- Ми також зрозуміли, що без залучення експертів та вивчення думки населення не зможемо досягти ефекту, - додав заступник Немирівського голови Олександр Хіхлач.
- Стратегію розробили на три роки. І перше питання, яке у нас виникло під час написання стратегії - це чи вистачить нам коштів. Врахувавши це, скоротили кількість цілей та час реалізації, - згадує сільський голова Городківки, що у Крижопільському районі, Олександр Гаврилюк.
Завершилась конференція візитом у Якушинецьку об’єднану територіальну громаду, де учасники ознайомилися з реальними напрацюваннями місцевої стратегії.
 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

338

Понад 500 людей за день реєструють адміністратори у "Вінниця-картсервісі" У Вінниці уже з цієї осені з муніципального транспорту зникне ...

227

У поліції почали службове розслідування, поліцейського поки відсторонили від посади Близько сьомої години ранку 17 березня на ...

190

Коли борг  за газ  при виході з опалювального сезону  перевищить 340 грн, субсидія призупиняється, кажуть у "Вінницягаз Збуті" Оскільки ...

180

Водойму забруднюють мешканці приватного сектора і зливова каналізація Вишенське озеро – одне з улюблених місць відпочинку вінничан. ...

180

Двох підозрюваних затримали у Києві, третього ще шукають У Вінниці 18 березня у міському суді обрали міру запобіжного заходу 31-річному ...