Вінницькі активісти просять спростити доступ до коштів

У мерії кажуть, що й самі не проти вдосконалити процедуру конкурсу грантів для громадських організацій

  Представники Вінницької міськради разом з активістами 28 лютого обговорили перспективи можливих змін, які вдосконалять процедуру міського конкурсу грантів для громадських організацій. Публічну консультацію з цього питання, до якої залучилось понад двадцять вінницьких представників громадських організацій, організував “Центр UA”.
- Із 2012 року громадські організації на конкурсній основі змагаються за фінансування соціально-культурних проектів у Вінниці в рамках цього грантового конкурсу, - нагадала координаторка “Центр UA” у Вінницькій області Олена Данілова. - Але активну участь молодих громадських організацій стримує ряд бар'єрів. Зокрема, до участі в конкурсі допускаються лише організації, що існують вже не менше двох років. Вони повинні мати досвід роботи з казначейством та гарантувати 25% власного внеску в проект.
  За її словами, для багатьох молодих організацій такі перешкоди фактично не переборні, хоча вони й мають дуже цікаві ідеї для розвитку міського простору.
- До нас часто звертаються місцеві активісти, які вже готові реалізовувати власні проекти, але ще не мають певного статусу, чи досвіду роботи з грантовими коштами, з проханням від імені нашої організації подати заявку до міськради на реалізацію того чи іншого проекту, - говорить голова правління "Гармонії" Раїса Панасюк. - І ми надаємо підтримку, погоджуємось на те, щоб ці проекти реалізовувались від нашого імені.
Втім, такий шлях не завжди є ідеальним, оскільки передбачає певну маніпуляцію.
  - Недоліком такого підходу є те, що молоді організації так і не набувають позитивної історії самостійного досвіду реалізації своїх проектів і на майбутнє не підвищують свій статус у очах грантодавців, - каже керуюча ГО «ВІСЬ» Світлана Дубина.
Учасники висловили надію на те, що влада міста здатна змінити процедуру конкурсу таким чином, щоб зробити її лояльнішою для нових учасників.
В свою чергу представники міськради пояснили, що чинне положення “Про конкурс грантів для інститутів громадянського суспільства” регулюється певною постановою Кабміну.
- Вона має рекомендаційний характер, але там є й такі пункти, які змушують у цьому сумніватись. Тому ми вже направили листи до профільних Міністерств, щоб з'ясувати наскільки вільно можемо запроваджувати новий порядок проведення конкурсу, - пояснив директор департаменту правової політики та якості Вінницької міськради Роман Бочевар.
  Водночас він запевнив, що міськрада готова брати участь у напрацюванні змін до конкурсу, наголошуючи на тому, що новий порядок його проведення можна забезпечити вже з 2019 року.
- Ми готові підтримати будь-які напрацьовані ініціативи, головне, щоб вони не суперечили діючому законодавству, - каже Роман Бочевар. - Щойно з'ясуємо, що ми вільні змінювати положення конкурсу, зменшимо і обмеження на час існування організацій, які допускаються до конкурсу і навіть частку їхнього внеску до суми проекту.
  Єдине обмеження, яке, на його думку, має залишитись незмінним - досвід роботи громадської організації з казначейством.
- Адже мова йде про виділення бюджетних коштів, це не можна робити безконтрольно, - говорить чиновник.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

222

Одні "організовували" проституток, другі - продавали інформацію   Двома гучними затриманнями ознаменувався минулий тиждень у Вінниці. І...

220

В Україні запускають " Електронну систему охорони здоров`я "   Міністерство охорони здоров'я скасовує застарілі форми паперової ...

84

Первый поход? Выбирайте правильную палатку, по сезону и количеству мест.   Туристические палатки для любых походов – летние, зимние, ...

83

Пацієнти можуть обрати сімейного лікаря не за місцем реєстрації і змінювати його     Укладати декларації із сімейними лікарями ...

82

Останній етап міжнародного тендеру на постачання обладнання автоматизованої системи збору оплати за проїзд у громадському транспорті ...