Не виплатили страховки навіть депутату облради

Не виплатили страховки навіть депутату облради

Страхуючи своє майно, розраховуємо, що нам, у разі чого, відшкодують збитки. Принаймні так обіцяють при укладенні угод, коли платимо ми. Що може бути після цього, розповів депутат Вінницької обласної Ради Юрій Яремчук, який вже півроку не може отримати компенсації від страховиків.
У березні Яремчук на своїй «Хонді» потрапив у аварію. Був спокійним, бо взяте у кредит авто відразу ж застрахував на «повне КАСКО» у компанії «Страхові традиції». Але у компанії йому відповів лише голос електронного секретаря.
— Виявилось, що я не можу викликати на місце ДТП страхового агента, можу лише залишити повідомлення на автовідповідач, — розповів Юрій Яремчук. — Зате, якщо телефонуєш на номер щодо вкладення страховки, то відразу відовідає живий оператор. Так до мене ніхто й не приїхав, хоча я залишав не одне повідомлення. Подав до суду, який задовольнив мій позов. Проте представники компанії, яка має відшкодувати мені 50 тисяч гривень по страховці, на контакт досі не вийшла. Врешті я дізнався, що компанія на межі краху. Тому я принципово не сплачую з березня за автокредит банку «Надра», бо саме банк рекомендував цю страхову компанію, яка нібито пройшла у них ліцензування про надійність.
Історія пригнітила навіть представників Моторно-транспортного страхового бюро України, які приїхали до Вінниці з намірами популяризації страховок і зондування грунту на предмет подорожчання «автоцивілки» у 2010 році. Вони теж не знайшли, чим зарадити потерпілому.
За словами Романа Роменського, начальника юридичного департаменту МТСБУ, згадана компанія не виконує дві третини заяв по страхових випадках і може стати банкрутом ще в цьому році.
Нагадаємо, що МТСБУ є об’єднанням страхових компаній, яке контролює їх роботу і має гарантувати права потерпілих у ДТП власників страхових полісів.
— Бюро з власного фонду може відшкодовувати страхові випадки. Але це стосується виключно цивільно-правової відповідальності. КАСКО, як добровільна страховка, під відшкодування не потрапляє, — пояснив Роман Раменський. – А от по автоцивілці відшкодування здійснюються, якщо, наприклад, шкода була заподіяна незастрахованою особою. Сплативши гроші потерпілому власнику поліса, МТСБУ далі працює з винуватцем ДТП, повертаючи гроші через суд.
У 2009 році 80% відшкодувань від МТСБУ стосувались саме автовласників, які не мали полісу цивільної відповідальності. На Вінниччині МТСБУ так виплатило 218 тисяч грн.
Що ж до добросовісності самих страхових компаній, то представники МТСБУ порадили при виборі страхувальника, в першу чергу, дивитись на величину активів та резервів, а не на роки її роботи. У проблемних ситуаціях можна відразу звертатись до Моторно-транспортного бюро. Контактна інформація є на офіційному сайті: mtsbu.kiev.ua.


Віталій МЕЛЬНИККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

717

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

522

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

313

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

291

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

284

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...