Шлях до успіху - з посмішкою і любов’ю

Шлях до успіху - з посмішкою і любов’ю

«У дитинстві я багато мріяла, але знала, що усі мрії здійсняться»

  Ярослава Куряча - віце - міс Вінниця-2009, переможниця "Перлини Чорного моря 2009", віце-міс "Ford Models 2010", "Міс Україна-2011". Вона стала першою українкою, яка увійшла до топ-15 "Міс світу". Після такого "революційного прориву" Ярослава повернулась додому і стала вчителювати у Стрижавці, пізніше працювала в дитячому садку хореографом, а також в управлінні культури. Сьогодні Ярослава - власниця модельної агенції "PRINCESS" "QMODELS", вийшла заміж і взяла прізвище чоловіка - Позднякова. Про себе каже, що щаслива і завжди була щасливою: "У мене не було періодів - "до чи після".

- За три роки ви "зробили стрибок" з міського конкурсу на "Міс світу".

- Мені було 16, коли я прийшла у модельну агенцію. Дивно, але у нашій сім'ї не було такого, щоб мені казали: "Ти - найвродливіша!". Та саме мама стала ініціатором моїх занять у школі модельної агенції. У "KLODELS" мені сподобалось одразу. Коли ж після першого показу я отримала гроші, то зрозуміла, що тут все залежить від тебе. Твоє тіло - твій інструмент, і від того, наскільки наполегливо ти будеш працювати над собою, залежать твої успіхи чи невдачі. У 16 років я вже отримала вагому, як на мене, перемогу - стала віце-міс на конкурсі "Міс Вінниця". Пам'ятаю, що розплакалась на сцені. Публіка, напевне, думала, що я засмучена через друге місце, але насправді я була зворушена. На конкурсі мене помітив скаут (представник модельної агенції - Володимир Юдашкін. - Авт.) і запропонував поїхати у Нью-Йорк.

- Поїхали?

- Пропозиція була надзвичайною, але… Потрібно було відповідати стандарту, сумнозвісному стандарту 90-60-90, який жорстко дотримується як в Америці, так і у Європі. Слід було скинути кілька зайвих сантиметрів у стегнах. Жорстка дієта, фізичні навантаження вдома, заняття в училищі культури (я тоді ще навчалася на хореографічному відділенні) забирали багато сил і калорій, але не сантиметрів. Ту роботу я не отримала. Була ще одна невдала спроба. Мене запросили до Кореї. Я підписала контракт, але мені не відкрили візу.

- З ким був перший контракт?

- Перший серйозний контракт я отримала в Китаї. Згадую вечір перед від'їздом. Зібрала речі, застібнула чемодан і відчула, що хочу залишитися вдома. Я була зовсім юною, ніколи не їздила за кордон, не знала англійської. Я навіть в аеропорту ніколи не була. Зрештою, все склалось добре. У Шанхаї я заробила свої перші пристойні гроші. Пам'ятаю, що це була вагома сума - я зробила у батьківському домі ремонт, купила ноутбук.

- Робота моделі - це "швидкі гроші" за легку роботу?

- Це гарний старт в індустрії краси. І Китай для моделей-початківців - країна, де можна отримати гарний досвід, поповнити своє портфоліо проффото. Щодо заробітку, то до моделінгу слід ставитись серйозно, розмовляти англійською і мати трохи вдачі та "гарного агента". Сама нині пробую себе у цій ролі. Робота моделі складна як в психологічному, так і фізичному плані. Кастинги, зазвичай, розписані на цілий день. Одразу після дефіле замовник не повідомляє результат. Про час і місце проведення фотосесії дізнаєшся з розкладу лише наприкінці дня.

- Що доводилось рекламувати в Китаї?

- У вказаний час прибував водій і усіх моделей возили за визначеними адресами, були кастинги. Рекламували не лише одяг, але й інші товари. Наприклад, колготки, взуття, косметику. Дефіле була - частина кастингу. Іноді пропонують випити склянку води або показати якусь мініатюру. Мене якось попросили зобразити, ніби я тримаю на руках дитину. Іноді замовляли певний типаж. Наприклад, дівчат європейської чи азійської зовнішності, стрункіших чи пухкіших. Тоді на кастинг доводилось добиратись самостійно. На таксі ми, зазвичай, економили. Залишався найпопулярніший у місті транспорт - швидкісний метрополітен.

- Свою першу фотосесію пам'ятаєте?

- Зазвичай, новачки отримують першу робота для глянцю. В мене теж перша фотосесія була саме для журналу. Був доволі незвичний образ, ще й у руках довелося тримати череп))

- Крім роботи, чим ще запам'ятався Шанхай?

- Я там погладшала (сміється. - Авт.). Якщо серйозно, то найбільше вразило, що на кожному шматочку землі, де є трава і дерева, люди займаються гімнастикою і вранці, і ввечері. Здивувала кількість хайвеїв.. Жили ми у хмарочосі, десь на поверсі 20-му. Квартира складалась з холу і кількох кімнат, розрахованих на трьох/чотирьох. Я жила з дівчатками з Португалії, Росії, Польщі. Увечері всі збиралися у вітальні, ділились враженням, розповідали, як минув день. Зараз згадуються лише якісь загальні враження. Нещодавно навіть пошкодувала, що не вела щоденник.

- Ви мало заробляли чи як?

- Остаточний розрахунок ми отримували після завершення контракту. Гроші на витрати нам давали щотижня, але ми їх мали повернути. З економії не їздили на таксі, розуміючи, що краще купити молоко та пластівці, йогурти. Були дівчата, яких не запрошували на роботу, вони потрапляли "у мінус". Правда, з них борг списували. У цьому велика перевага роботи моделі, навіть якщо ти нічого не заробила, то, принаймні, не маєш боргу та кошти не повертаєш.

- Після закінчення контракту повернулися у Вінницю?

- Потрібно було закінчити навчання. А ще був дзвінок з мого агентства з пропозицією спробувати себе у кастингу "Міс Україна". Я спробувала і пройшла. Уже після перемоги дізналась, на День міста на сцені біля "книжки" Євген Майданик оголосив, що вінничанка перемогла у "Міс Україна-2011".

- Зараз ви відчуваєте себе щасливою?

- Люблю життя, люблю все, над чим працюю, все, що відбувається зі мною. Люблю людей, які мене оточують. У дитинстві я багато мріяла, але була впевнена, що усі мої мрії обов'язково здійсняться. Так і сталось. Думки матеріальні, я неодноразово у цьому пересвідчувалась.


Марина КарабайКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

140

400 військово-зобов'язаних оперативного резерву І черги направлено до навчальних центрів Вінницький обласний військовий комісаріат ...

125

У Вінниці стартувала благодійна акція Днями у Вінниці стартувала акція "підвішених" кав і обідів. Купити каву чи обід може будь-хто, ...

123

На позачерговій сесії Вінницької облради, 4 грудня, депутати проголосували за ряд кадрових рішень. Так, на посаду головного лікаря ...

123

Анестезіолога звільнили, коли експертиза підтвердила ознаки алкогольного сп'яніння У Вінницькій обласній дитячій лікарні 30 листопада ...

123

7 грудня Вінницю відвідав Постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман. Під час зустрічі із міським ...