Посли Німеччини і Молдови у Вінниці

Посли Німеччини і Молдови у Вінниці

Одразу з двома послами минулого тижня зустрічались представники вінницької влади. І обидві зустрічі  - з перспективами.

Німецькі інвестиції і робочі місця

   8 лютого до Вінниці завітав Надзвичайний і Повноважний посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Ернст Райхель. Голова облдержадміністрації Валерій Коровій подякував за підтримку України в такий непростий час. За його словами, протягом трьох років на Вінниччині відбулись фундаментальні зміни, а найуспішнішою реформою назвав децентралізацію.

  - Вінницька область є беззаперечним лідером із надання адміністративних послуг в Україні. Більше того, регіон є абсолютним лідером по зростанню експорту з України. Великі інвестори, як "Delfi", обрали Вінницю через комфортність проживання у місті, найсучаснішу транспортну інфраструктуру, безпеку і все, що дає змогу людині працювати, - розповів зокрема голова облдержадміністрації Валерій Коровій.
Також він зазначив, що близько 300 тисяч жителів області працюють сезонно чи тимчасово за кордоном, тому Вінниччина потребує інвестицій, які б створювали робочі місця тут.
Пан Посол зазначив, що німецька промисловість утворила в Україні 20 тисяч робочих місць. Зміни відзначив, але зауважив, що потрібно рухатись уперед.

  - Німеччина і союзні з нами держави бачать своє завдання підтримати Україну в боротьбі проти агресії і в боротьбі за продовження реформ, - сказав також Ернст Райхель.
До речі, із допомогою Німеччини у Барі модернізовуватимуть компресорну станцію газопроводу "Союз", яким подається газ через Україну в ЄС.

Пункт пропуску у Бронниці

  6 лютого відбулась зустріч керівників області та міста з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Молдова в Україні Русланом Болбочаном та Почесним консулом Республіки Молдова в м.Вінниці Михайлом Куницьким.
Голова облдержадміністрації повідомив, що питання будівництва у Бронниці пункту пропуску через кордон зрушено з місця.
- Уже прийнято рішення про виділення майже 30 млн грн для митниці. Затверджена проектно-кошторисна документація. Думаю, протягом року ми побудуємо новий сучасний пункт пропуску через кордон з боку Бронниці. Це дасть змогу розвантажити пункт пропуску навколо Могилів-Подільського, - сказав Валерій Коровій.

  Посол Молдови зазначив, що спільний кордон Молдови і Вінниччини - понад 200 км, а Консульство - є першою дипустановою, яку вони відкрили в Україні.
- Вінниччина - це регіон, де я був найбільше в Україні. Для нас розвиток і політичного діалогу, і торговельно-економічного співробітництва, і культурних зв’язків має велике значення. Є у планах покращення доріг з боку Молдови, - сказав Посол Молдови Руслан Болбочан. - Окремо хочу подякувати за створення спільних пунктів пропуску на придністровській ділянці кордону.

 


Микола ГАНДЗЮККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

230

У Вінниці підбили підсумки ІІ Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник / The best artist 2018».  Дев’ять днів художники із семи країн ...

206

Триденний літературний фестиваль «Острів Європа», присвячений «камерним» літературам, малим мовам та локальним текстам, зібрав у ...

173

Маніпуляцією назвали чиновники заяви деяких перевізників про відміну із 1 липня пільгового проїзду Рішення монетизувати пільги на ...

159

Депутати відклали голосування по призначенню на наступну сесію у липні Під час сесії Вінницької облради, яка відбулася 15 червня, ...

155

Купили земснаряд у Херсоні, він може піднімати мул із глибини семи метрів Із 7 червня триває очистка дна Південного Бугу від мулу і ...