Навесні закордонні паспорти видаватимуть швидше

Навесні закордонні паспорти видаватимуть швидше

Нинішній попит в Україні на закордонні паспорти начальник управління Державної міграційної служби у Вінницькій області Борис Наливайко називає "аномальним".

  - Більшість громадян оформляє такий документ не з метою здійснення поїздки, а лише для того, щоб він був у наявності. Відповідно, державне підприємство "Поліграф "Україна" не в змозі було вчасно виконати всі замовлення, це й спричинило черги, - каже він.

  Понад 770 тисяч звернень громадян було на розгляді у січні 2018 року.
Втім, за словами Бориса Наливайка, вже в березні-квітні видача закордонних паспортів на Вінниччині значно пришвидшиться: терміновий паспорт потрібно буде чекати тиждень, а не терміновий - 20 робочих днів.
- У новому році придбане додаткове обладнання і у січні почала роботу додаткова лінія по виготовленню закордонних паспортів. За твердженням голови Міграційної служби України до кінця березня - початку квітня черга на їх отримання буде ліквідована, - запевняє Борис Наливайко.

  Він наголошує, що уже сьогодні ситуація дещо стабілізується і черга скорочується.
- Термінові паспорти вже оформлені та видаються громадянам, які звернулись за послугою 17 січня 2018 року. Не термінові замовлення сьогодні (станом на 7 лютого. - Авт.) отримують за 25 жовтня 2017 року, - сказав він.
Борис Наливайко також зауважив, що затримка з видачею ІD-карток на Вінниччині не відчутна. У всіх 32 територіальних підрозділах Державної міграційної служби області запроваджено оформлення і видачу паспортів громадян України та закордонних паспортів у вигляді ІD-карток.

  - За надані адміністративні послуги всі кошти, відповідно до принципів децентралізації влади, перераховуються до місцевих бюджетів, - додав він. - У минулому році ця сума склала 48, 28 млн грн.
Втім, документи для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон та ІD-картки можуть подаватися та отримуватися не лише у Державній міграційній службі, але й у місцевих "прозорих офісах". Податки у цьому разі перераховуватимуться до бюджетів, де такі послуги надаються.

  - Таке обладнання вже працює у Замостянському "прозорому офісі" Вінниці. Заявили про намір придбати та запровадити робочі станції Козятинська, Ладижинська, Хмільницька, Тульчинська, Могилів-Подільська, Іллінецька міськради, Вороновицька, Якушинецька та Агрономічна селищні ради. Остання вже навіть придбала робочу станцію, - повідомив Борис Наливайко.
Зняти проблеми з чергами за  паспортами мали й черги електронні. Наразі  вони запроваджені у двох відділах міграційної служби у Вінниці - на Театральній і Пирогова.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

229

У Вінниці підбили підсумки ІІ Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник / The best artist 2018».  Дев’ять днів художники із семи країн ...

206

Триденний літературний фестиваль «Острів Європа», присвячений «камерним» літературам, малим мовам та локальним текстам, зібрав у ...

173

Маніпуляцією назвали чиновники заяви деяких перевізників про відміну із 1 липня пільгового проїзду Рішення монетизувати пільги на ...

159

Депутати відклали голосування по призначенню на наступну сесію у липні Під час сесії Вінницької облради, яка відбулася 15 червня, ...

155

Купили земснаряд у Херсоні, він може піднімати мул із глибини семи метрів Із 7 червня триває очистка дна Південного Бугу від мулу і ...