Епідемія не закрила вінницькі храми

Епідемія не закрила вінницькі храми

Серед жертв епідемії є й священик. Висвячений в сан лише рік тому молодий отець захворів і за три дні у нього «згоріли» легені. Удова залишилася з шестимісячною дитиною на руках. Проте служителі церкви не припинили своєї служби.
— Яка б не була епідемія, ми ніколи не закриємо храму та не перестанемо збиратися на молитву, — говорить настоятель храму Покрову Пресвятої Богородиці Української греко-католицької церкви отець Михайло Волошин. – Хіба що храми запечатає влада.
Священик каже, що коли не вірити в Бога, то під час епідемій залишалося б лише одягатися в скафандри та втікати один від одного.
— Але оскільки Бог є, то найкращими духовними ліками залишаються саме святе причастя та молитва. Зважаючи на карантин, ми скасували на три тижні служби для дітей. Але решта богослужінь відбувається без змін.
У храмі Української православної церкви Київського патріархату в провулку Станіславського через карантин інші зміни.
— Тепер освячення води та панахиди проводимо тільки в індивідуальному порядку, — розповів владика Вінницький та Брацлавський Онуфрій. – По черзі, згідно з графіком.
Бажаючим роздають освячену оливу. Все ж за останній тиждень прихожан у храмі стало вчетверо менше.
— Чи переможе людина хворобу, залежить від її сили духу,— зауважив на це владика. – З досвіду знаю, що фізично кволі люди, але з сильним духом, витриваліші цвітучих фізично, але зі слабким духом.
— Священикам не звикати до служіння у складних обставинах, — каже служитель Свято-Преображенського собору УПЦ(МП) отець Віталій Голоскевич. – Ми відвідуємо тяжко хворих лікарнях, часто — перед смертю. Страхів через це немає, бо робимо справу Божу.
— Подібні епідемії мають сильний вплив на людей: в одних збільшується напруга духовних сил, що виявляється в молитві, а інші впадають у відчай, — зазначає прес-секретар Вінницької єпархії УПЦ (МП) Владислав Демченко. – Коли приходять лихо чи печалі, то слід запитувати не «За що?», а «Для чого?». Коли Господь допустив біду, то чекає, щоб ми у чомусь врозумилися. Хворі зараз можуть сидіти вдома, а здоровим слід приходити до храму та молитися за себе та за недужих.


Андрій ТОЛСТОЙКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

718

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

523

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

316

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

293

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

285

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...