Суржик - не єдине, що може смішити

Суржик - не єдине, що може смішити

Олександр Теренчук: «Ліга сміху» готова експортувати за кордон український гумор

У  минулому один із найвідоміших "вінницьких перців", а тепер чи не найпомітніший учасник телевізійної "Ліги сміху" в складі команди "Вінницькі" Олександр Теренчук - нині один із найпопулярніших ведучих святкових заходів не лише у рідній Вінниці, а й у інших містах України. Учасник третього сезону "Ліги сміху" у команді "Вінницькі", він також актор ситкому "Країна У", "Готель "Галіція" та "Одного разу під Полтавою" - більш відомий глядачам як "участковий Сашко".

  Надзвичайна активність, гострий гумор та оптимістичний погляд на життя давно зробили його бажаним гостем найяскравіших фестивалів, вечірок, концертів, модних тусовок.
Як сприймають наш гумор за кордоном та чому зникли гарні вінницькі КВНівські команди - Олександр розповів у ексклюзивному інтерв'ю газеті "Місто".

- Усі учасники команди "Вінницькі" давно проявили себе у найрізноманітніших проектах, а усі разом у цьому телепроекті ми зібралися лише минулого року, - каже Олександр Теренчук. - У 2017-ому дійшли до півфіналу, виступили на Літньому кубку, на Зимовому кубку. А ось, буквально днями у Азербайджані на фестивалі "Весело-2018", який організовує "Квартал 95", взяли головний призовий кубок.

- А як в Азербайджані нині сприймається український гумор?

- Ми сміливо жартували українською, тим більш, що більшість гостей фестивалю були якраз наші співвітчизники. Хтось нині постійно мешкає у Азербайджані, а хтось на зимові свята приїздив відпочити у цю країну і, так би мовити, - поєднав цікаве й корисне, відвідавши фестиваль. Бо він якраз і був задуманий "Кварталом 95" як частина тижневого зимового туристичного відпочинку в цій країні.

- Загалом діяльність "Кварталу 95" нині набуває усе більшого розмаху. На вашу думку, він має шанси стати вітчизняним замінником масляковського КВНу?

- Насправді і "Ліга сміху" і класичний КВН мають певну схожість. Різниця хіба в тому, що, завдячуючи "Кварталу 95" та DRIVEPRODACTION, українські команди нині мають повну можливість виходити на сцену й жартувати рідною мовою. Бо пам'ятаю, як свого часу, коли ми приїздили у Сочі та жартували там українською, важко було викликати ті емоції, на які були розраховані наші жарти. Тепер такого нема, люди жартують так, як вони звикли, а рейтинги показують, що глядачі сприймають це на ура.

- Суржик, який ми часто чуємо з екранів у гумористичних передачах і серіалах, наскільки він виправданий?

- Як на мене, все має бути дозованим. Насправді хочеться частіше чути чисту українську мову. Як ведучий, добре відчуваю цей момент - поспілкувався трохи з людиною, яка розмовляє суржиком і все - заразився. Дуже важко потім відійти від цього "вєркосердючкіного" стилю. Так, часто це дуже смішно і класно. Але це не єдине, що може смішити.

- "Вінницькі" свої позиції у "Лізі сміху" здавати не збираються?

- Аж ніяк. Розпочали підготовку до нового сезону. Трошки оновили команду. Взяли нову дівчину, мабуть, глядачі пам'ятають її по одному з музичних конкурсів "Очі дівочі" - це Надя Щербань. Сподіваюсь, вона справді підсилить нашу команду. Тим більш, що попереду заокеанські гастролі - популяризація "Ліги сміху" в Америці, куди ми їдемо із командами "Днєпр", "Відпочиваємо разом", "Прозорий гонщик". Загалом заплановано десять концертів - вісім у США, два у Канаді. До речі, це теж такий собі контрнаступ на пострадянський КВН, який популяризував виключно російськомовний гумор. Тепер "Ліга сміху" готова експортувати за кордон гумор вітчизняний - і, думаю, це буде успішно. Від керівництва "Кварталу 95" чуємо, що зали будуть забиті глядачами. Наші виступи лише почали там рекламувати, а відгук одразу пішов просто шалений.

- Тобто там чекають не просто КВН, а саме український гумор?

- Саме так. У діаспорі скучили за нашими щирими українськими жартами. Тим більше, що у пострадянського КВНу є велика вада - він дуже заполітизований. Усі, команди, які приїздять у Росію виступати, тепер змушені чмокати того чоловіка, який керує тією державою. Згадую, коли "Вінницькі перці" свого часу туди їздили, нам одразу сказали: "Не жартуйте про наш футбол і про нашого президента. Жартуйте про своїх". Такою була настанова.

- А які обмеження на жарти у "Ліги сміху"?

- Їх небагато. Пам'ятаю, хтось колись запропонував трошки додати у жартах "чорного гумору", не пройшло. А ще редактори уважно слідкують, щоб коректно подавалися політичні теми і теми, які пов'язані з церквою. Ото, мабуть, й усе.

- А яка ситуація з гумором нині у Вінниці?

- Маю визнати, що ситуація складна. На мою думку, є хіба що дві команди, вони грають у "Лізі сміху" в Києві, але це не ігри телевізійного формату. Чому так склалося? Мабуть, тому, що попри активний розвиток КВНівських команд, учасникам дозволяли використовувати невластивий цим командам гумор. Тобто команда десь шукала ті жарти в Інтернеті, щось під себе трошки переробляла, адаптувала, на цьому й будувала свої виступи. Але команди, які не пишуть самі для себе жарти, на жаль, довго не живуть… Утім, є й обнадійливі новини - знаю, що "Ліга сміху" планує розбудовувати регіональну мережу. І Вінниця має шанс стати її частиною.

- Розвиватися цей вінницький філіал "Ліги сміху" буде навколо вашої команди?

- Думаю, що так. Поки все тільки на стадії перемовин. Тому детально розказувати про щось ще рано. Але думаю, Дмитро Голубєв має шанс стати у цьому вінницькому проекті редактором, я виступатиму у ролі тренера, чи ведучого...


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

353

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

334

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

291

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

284

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

281

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...