Cитуація з переселенцями в Україні складна

Cитуація з переселенцями в Україні складна

Уряд України має визначити розв'язання соціальних проблем внутрішньо переміщених осіб як стратегічну мету своєї діяльності, вважають у Парламентській асамблеї Ради Європи.

  Унаслідок військових дій на Донбасі і анексії Криму в Україні загинуло 10 тисяч осіб, 24 тисячі отримали поранення, 1500 - пропали безвісти, 1,6 мільйона змушені були покинути свої домівки, і з них понад півмільйона громадян звернулися до інших країн, зокрема до Російської Федерації, з проханням надати їм політичний притулок.

  Ці цифри наводяться у резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) "Гуманітарні наслідки війни на Донбасі", автором якої став литовський депутат від групи Європейської народної партії Егідіус Варейкіс.
Депутати асамблеї проголосували за цей документ у вівторок, 23 січня.
За резолюцію проголосували 56 депутатів, утрималися - десять із 66 депутатів.

  "Асамблея закликає всі країни-члени Ради Європи активізувати свою політичну співпрацю, щоб покласти край цьому конфлікту і припинити страждання цивільного населення", - йдеться в резолюції.
 У тексті резолюції міститься десять пунктів, у яких сформульовані заклики до російської влади, які вже стали звичними. Серед них - припинити фінансову та військову підтримку "незаконних збройних груп у Донецькій і Луганській областях", звільнити всіх українських політв'язнів і заручників, поважати права кримських татар і допустити міжнародних спостерігачів до Криму.

  У 15 пунктах, адресованих українській владі, перераховано, що конкретно повинен зробити Київ, щоб розв’язати проблеми переселенців зі Сходу України і всіх тих, кого зачепила війна на Донбасі і анексія Криму.
Доповідач підкреслює, що "пошук рішення для серйозних проблем внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні повинен стати стратегічною метою українського уряду", який має чітко показати цим людям, як виглядає їхнє майбутнє. Резолюція закликає Київ забезпечити право ВПО на участь у виборах, спростити процедуру отримання соціальних і пенсійних виплат, запустити спеціальні житлові програми для переселенців і гарантувати їм доступ до дитячих садків, шкіл і вищих навчальних закладів.

  Однією із найбільших загроз життю і здоров'ю цивільного населення Донбасу асамблея вважає міни і вибухонебезпечні об'єкти. Тому вона закликала сторони конфлікту невідкладно приступити до позначення всіх замінованих територій з подальшим їх розмінуванням.

  Крім того, ПАРЄ закликає створити спільну робочу групу, в яку пропонує включити "представників України, Росії, Міжнародного комітету Червоного Хреста і незаконних збройних формувань із Донецької і Луганської областей", яка зайнялася б проблемами людей, зниклих безвести.

Андрій, підприємець:

- Кому грошей не вистачає - то грошову допомогу, кому житла - теж допомогти.

Маша, у декретній відпустці:

- Важлива соціальна адаптація. Людям варто допомогти звикнути до нового місця.

Володимир, пенсіонер:

- Житло перш за все необхідне, а вже навчання і все інше залежить від того, як вони там жили.

Галина, викладачка:

- Все необхідно: і житло, і навчання. Соціальний пакет для переселенців необхідний, це важливо.

Валентин, пенсіонер:

- Допомога переселенцям із Донецької і Луганської областей потрібна комплексна.

Керівниця Луганської правозахисної групи Наталія Целовальніченко:

- Наша мета - щоб держава почала говорити не тільки про реінтеграцію територій, а й про відновлення прав людей, які постраждали унаслідок збройного конфлікту й агресії Росії. Україна має продемонструвати на міжнародному рівні, що є не просто збройний конфлікт, а й потерпілі від нього люди.

Аналітик Geostrategy Сергій Даниленко:

- Новий президент ПАРЄ щиро вірить, що Росії потрібен діалог, для чого треба робити їй кроки назустріч. Це відповідає його партійним і людським переконанням. Українській владі варто готуватися до того, що Ніколетті буде до неї доволі вимогливим, але справедливим.

Міністр соціальної політики Андрій Рева:

- Якщо людина реально проживає на непідконтрольній території та просто раз у два місяці переміщується туди-сюди - не думаю, що вона є внутрішньо переміщеною особою, хоча вона закон не порушує ні в чому, має право на такий статус.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1004

Дорожньо-транспортна пригода за участі велосипедиста та автомобіля « Fiat Scudo» сталась 5 листопада у Бершаді. У результаті аварії ...

452

Увечері п’ятого листопада камери ситуаційного центру відеоспостереження Ситуаційного центру зафіксували ДТП із потерпілими на ...

370

Вагому суму в 454,8 мільйонів гривень перерахували платники податків області на модернізацію та реформування української армії впродовж ...

362

Вінницький відділ поліції ГУНП у Вінницькій області встановлює особу невідомого чоловіка, тіло якого знайшли на платформі ...

361

Кандидат технічних наук, доцент кафедри електроніки та наносистем Вінницького національного технічного університету Олена Жагловська...