Врятував 4-річного брата з крижаної води

Врятував 4-річного брата з крижаної води

Санки наскочили на камінь - і поїхали у річку

  У селі Рахни 4-річний Максим ледь не загинув, катаючись з гірки. Ця невеличка гірка - у центрі села, неподалік мосту. Максимко прийшов сюди із братом і друзями. Почав з'їжджати, але санки наскочили на камінь і поїхали у річку. Рятувати малого кинувся його 13-річний брат Артем. Води було вище пояса, витягнути на берег заважала течія. Щоб дістатися до протилежного берега, Артем розламував лід руками.
- Я підійшов до нього, подавав йому руку, але він вже нахлебтався води, і не реагував зовсім, - розповів Артем Шевчук, братик Максима. - Я заліз за ним в воду, підняв його, клав на лід, але куртка була тяжка - і лід проламувався. І я його виніс на той берег.

  Артем намагався зробити брату штучне дихання. Коли зрозумів, що нічого не виходить - почав кричати. Дитячі крики про допомогу почула переселенка з Донецька Вероніка Носокова. Вона з сусідом біля хати рубала дрова. Дорослі кинулись до мосту.

  - Ми прибігли, що на нас було - зняли, почали роздягати малого, укутувати у теплі речі, - розповіла Вероніка. - Намагались завести серце, бо вже слабко стукалось.
Вероніка забрала Максима до себе додому. Хлопчик був уже синій. Викликали фельдшерку. Масаж серця і штучне дихання - перше, що почала робити Юлія Швець. І хлопчик почав відкашлювати воду. У районну лікарню місцева фельдшерка повезла хлопчика машиною. Каже, якби чекали "швидку" - урятувати малого не вдалося б.
- Дитина була у клінічній смерті. Його реанімували. Наковтався води, і переохолодження, - каже фельдшерка Юлія Швець. - Свою роль зіграло і те, що холодна пора року і метаболізм організму сповільнився, і це, можна сказати, його врятувало. Температура тіла була 26 і 4, ще б зо два градуси і все…

  Мама Максима досі не може оговтатись від шоку. За життя дитини лікарі боролись тиждень.
- Ми вже вдома. Нас виписали з лікарні. Були у реанімації, потім в дитячій лікарні, - розповідає плачучи мама хлопчика Олена. - Усім, хто рятував його, я всім щиро дякую.
Разом із чоловіком Олена виховує сімох дітей. Сільська голова каже, що родина благополучна, діти - дружні і слухняні.

  - Хороші дітки, я не перебільшую, дійсно хороші дітки. Якщо граються, то разом, якщо працюють, то разом, - каже голова села Семирічки Галина Штельмах.
За героїчний вчинок рятувальники нагородили 13-річного Артема грамотою. Грошовими преміями віддячили усім, хто допомагав рятувати маленького Максима.
- Підготовлено подання на 13-річного хлопчика, брата Артема Шевчука, на героя-рятівника року, - каже Андрій Шайко, начальник відділу організації і запобігання надзвичайних ситуацій Гайсинської пожежно-рятувальної частини.

 


Олексій СМЕТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

140

400 військово-зобов'язаних оперативного резерву І черги направлено до навчальних центрів Вінницький обласний військовий комісаріат ...

125

У Вінниці стартувала благодійна акція Днями у Вінниці стартувала акція "підвішених" кав і обідів. Купити каву чи обід може будь-хто, ...

123

На позачерговій сесії Вінницької облради, 4 грудня, депутати проголосували за ряд кадрових рішень. Так, на посаду головного лікаря ...

123

Анестезіолога звільнили, коли експертиза підтвердила ознаки алкогольного сп'яніння У Вінницькій обласній дитячій лікарні 30 листопада ...

123

7 грудня Вінницю відвідав Постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман. Під час зустрічі із міським ...