Зарплату збільшили на 94 грн., пенсію – на 28 грн.

Зарплату збільшили на 94 грн., пенсію – на 28 грн.

Працюючому вінничанину з першого листопада не можуть платити менше 744 грн. Закон, яким підвищується мінімальна зарплата та прожитковий мінімум, ухвалив парламент і підписав Президент. Утім, порадіти майбутньому збільшенню доходів люди не встигли. Масовим звільненням лякають громадян у міністерствах фінансів, праці і соціального захисту, мовляв, бізнес і бюджет у кризу не потягне такого офіційного навантаження. Навіть називаються цифри: через підвищення соцстандартів 20-30% українців можуть поповнити ряди безробітних. Відповідно на Вінниччині ця кількість „потенційних безробітних” – близько 85 тисяч осіб.
— Чесно кажучи, я здивований, чому така зчинилася метушня, — говорить Валерій Коровій, перший заступник голови облдержадміністрації. — Хоча думається, що ніхто нічого не розраховував. Зважаючи на цифри, я абсолютно відповідально кажу: якщо говоримо про місцеві бюджети або про виплату пенсій, це не є та сума коштів, яка може кардинально вплинути на загальну ситуацію в області.
Так, за словами Валерія Коровія, за попередніми розрахунками, підвищення пенсій в області потягне за собою додаткових 4,5 млн. грн. витрат на місяць, а на рік ця цифра складе 52 млн. грн.
— Місячний фонд пенсій в області складає 450 млн. грн., — пояснює перший заступник губернатора. — З огляду на це можу зазначити, що ніяких соціальних катаклізмів у цій частині бути не може.
Також в облдержадміністрації підрахували, що підвищення мінімальних зарплат обійдеться у додаткових 4 млн. грн. виплат до кінця року.
Гроші на підвищення зарплат і прожиткового мінімуму (а відповідно і пенсій та державних допомог) планується взяти з резервного фонду Держбюджету. За інформацією Валерія Коровія, Президент уніс на розгляд парламенту як першочерговий законопроект про внесення змін і доповнень до закону України про бюджет 2009 року. Зокрема, 1 млрд. 100 млн. грн. планується передати як дотацію Пенсійному фонду, а 100 млн. грн. – на допомогу сім’ям з дітьми. Також, аби збалансувати місцеві бюджети, каже Валерій Коровій, Урядом вже перерозподілено 1 млрд. 700 тис. грн., з яких 72 млн. грн. – призначені для Вінницької області. Це, вочевидь, додає оптимізму чиновникам, бо обласне керівництво добре пам’ятає, як у квітні цього року Уряд вирішив підвищити посадові оклади працівникам органів місцевого самоврядування, але звідки взяти гроші – тоді не сказали. А квітневе підвищення зарплат вилилось Вінниччині у додаткових 17 млн. грн. видатків.
У Головному управлінні праці та соціального захисту області також не поділяють панічних настроїв міністерських начальників.
— Пам’ятаєте, я наголошував, що маємо серйозну динаміку в кількості призначень допомог сім’ям з дітьми, — зазначає начальник головного управління Віталій Давиденко. — Для нас це дуже важливо, і ми радіємо, що у нас покращується демографічна ситуація. Одна тільки цифра: за цей рік маємо приріст призначень сім’ям з дітьми 8082 — в сумі виплати збільшено на 105 млн. грн. Загальна сума видатків з бюджету на ці виплати 639 млн. грн. І ми не бачимо жодного прикладу, коли був збій правильності призначень або ж коли на день була б затримка у виплаті.
Вінничани вже звикли, що підвищення зарплат — явна ознака того, що не тільки ціни поповзуть вверх, а й дорожчає тепло та комунальні послуги. Водночас Валерій Коровій запевняє, що це підвищення не потягне за собою інфляцію, яка вже перевалила за 20%. За його словами, навіть якщо фонд зарплати зросте на 10%, то це потягне збільшення витрат на 1%. Але, як вміють злітати ціни, люди вже добре знають, правда, зрозуміти, чому так стрімко: досі не вдається.
Після скандального ж підвищення соцстандартів вінницький пенсіонер буде отримувати в середньому на 28 грн. більше. Мінімальна ж зарплатня з 1 листопада збільшиться на 94 гривні – з 650 грн. зросте до 744 грн. Мабуть, так само як для бюджету (де мільярд туди – мільярд сюди погоди не робить), так і для звичайної сім’ї – на додаткових 100 або й 200 гривень жити значно краще не станеш. Тож тому Уряд проситиме Президента таки накласти вето на закон про підвищення соцстандартів.


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

568

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

483

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

398

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

393

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

379

 Але енергетики досі погрожують відключенням На сесії Вінницької міськради 4 жовтня депутати проголосували за зміни до бюджету, які ...