Тульчинська та Барська ОТГ позмагаються за півмільйона від Мінкульту

До фіналу конкурсу  «Малі міста – великі враження» Міністерства культури України вийшло понад 20 міст з усієї України, серед них - два міста з Вінниччини.

  Експертна рада, до складу якої увійшов і виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, 19 січня заслухала проекти представників громад. Шестеро  з них отримають фінансову підтримку у розмірі щонайменше 500 тис. грн на збереження, відродження та популяризацію  культурної спадщини міст та містечок.

  - Цей конкурс привернув увагу до стану об’єктів культурної спадщини по всій країні. Переконаний, це стане стимулом для відновлення замків та палаців, започаткування  нових фестивалів та інших культурних проектів. Реалізація місцевих ініціатив у сфері культури надасть позитивного іміджу містам та ОТГ, підвищить  туристичну привабливість територій. Будуть створені умови для розвитку бізнесу та залучення інвестицій, – зазначив виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

  У фіналі проекту  всеукраїнського конкурсу «Малі міста – великі враження» найбільшу кількість голосів набрали проекти «Леонтович-арт-квартал», розроблений Тульчинською ОТГ та ГО «Лабораторія актуальної творчості», та створення культурного середовища та теренах Барської фортеці, яка зараз стрімко руйнується і кожен рік змінює своє обличчя.

  - Проекти різні, але обидва вони  передбачають створення навколо чогось неживого абсолютно нового культурно-спілкувального простору, переосмислення існуючих контентів, набуття нових, - вважає консультант з комунікацій проекту ПУЛЬС Олена Павлова. - Зокрема, встановлення пам'ятнику пісні «Щедрик», яка стала всесвітньо відомою в обробці українського композитора Миколи Леонтовича, який жив та працював у  Тульчині. Основу музичної спадщини Леонтовича складають хорові мініатюри — обробки українських народних пісень, які й донині є неперевершеними й виконуються всіма українськими хорами в Україні і діаспорі. Це позначені великим талантом композитора перлини народного мелосу «Щедрик», «Козака несуть», «Дударик», «Із-за гори сніжок летить», «Женчичок-бренчичок», «Гаю, гаю, зелен розмаю» та багато інших, але «Щедрик» - найпопулярніша з них та найбільш поширена у світі.

  Барська ОТГ, яка активно відроджує славу міста–фортеці та плодово-ягідного фестивального центру Вінниччини використовує усі можливості для розвитку, а міський голова Артур Цицюрський просто закоханий у своє місто і його вікову славу.

  - Ми хочемо, щоб Бар знали усі: і в Україні, і за її межами. Щоб це було місто, сповнене приємних вражень, гарне на смак, тому наша команда працює сьогодні над використанням усього потенціалу, а він, повірте, безмежний. Якщо Бар отримає ресурси на створення майданчиків для проведення різноманітних активностей, ми зможемо поєднати на них історію та сучасність, залучити у місто туристів та розповісти про славу міста Бар якомога більшого числа людей, - пояснює Артур Цицюрський.

  Проекти-переможці отримають не лише як мінімум 500 тисяч  гривень на впровадження пілотних культурних стартапів, а й допомогу в розробці ексклюзивної ідеї, концепції, супровід під час реалізації, в тому числі маркетинговий.

  Ідея конкурсу  «Малі міста – великі враження» – підтримати проекти, пов’язані з культурною спадщиною, що в подальшому сприятиме культурно-економічному розвитку та інвестиційній привабливості територій.
 

 


Марина МИКИТОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

523

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

461

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

419

Вінницьку школу №10 утеплять, тут також замінять вікна і двері на енергозберігаючі. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук міський ...

400

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...

385

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...