Що нового у законі про реінтеграцію Донбасу

Що нового у законі про реінтеграцію Донбасу

За якими правилами будуть жити тимчасово окуповані території

  Перші три дні Нового року народні депутати витратили на ухвалення документа, який наробив багато галасу у році попередньому - закону про реінтеграцію окупованих територій Донбасу.
Документ дозволяє застосовувати Збройні сили та інші військові формування без оголошення воєнного стану, значно розширює права учасників АТО і створює абсолютно новий орган, який користуватиметься нечуваною владою на окупованих територіях. Головним дискусійним питанням минулого року було законодавче визнання Мінського процесу. Цей пункт із тексту вилучили.

  До другого читання депутати подали майже 700 поправок, 500 з яких успішно провалили. Саме голосування цього разу минуло мирно - без блокувань трибуни Ради і димових шашок.
Влада визнала Російську Федерацію окупантом Донбасу та Криму і цією тезою згуртувала навколо себе союзників - "Самопоміч", "Батьківщину" і "Радикальну партію. "Опозиційний блок" і "Відродження" дали лише один голос "за". Загалом документ підтримало 280 нардепів.

  Закон про реінтеграцію, або як його ще називають про деокупацію - визнає Російську Федерацію країною-окупантом деяких територій Донецької і Луганської областей, півострова Крим та міста Севастополь. У тексті закону вказано, що ефективний контроль над цими територіями здійснює не Україна, а "окупаційна адміністрація Російської Федерації". Фактично вся відповідальність за моральну та матеріальну шкоду покладена на Росію.

  Замість антитерористичної операції в документі вживається термін "заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації".
Ухвалений закон дає можливість застосовувати Збройні сили України та спеціальну техніку на окупованих територіях Донецької і Луганської областей без офіційного запровадження воєнного стану. За екстрених обставин документ передбачає особливі заходи в окупованих районах. Військовослужбовці, працівники правоохоронних органів та інші особи, залучені до здійснення заходів із забезпечення нацбезпеки, можуть застосовувати зброю, перевіряти документи громадян та посадових осіб, проводити особистий огляд речей, транспортних засобів, обмежувати рух громадян.
Створюється об'єднаний оперативний штаб - великий оперативний центр керування окупованими територіями, на який буде покладено всю військову та політико-економічну владу в регіоні.

"Місто" запитало у вінничан: "Чому так довго ухвалювали закон про реінтеграцію Донбасу?"

Руслан, будівельник:

- Грошей хочуть заробити більше. Виторговують кращі умови і не голосують.

Олександр, охоронник:

- Це політика, тут важко сказати. Одні хочуть прийняти закон, а інші все наперекір роблять.

Варвара, пенсіонерка:

- Бо так депутатам вигідно. Хтось поправки додає, хтось не голосує і пропіаритись хочуть.

Віталій, студент:

- Не цікавлюсь, що там у Верховній Раді. Я дуже зайнята людина, собою займаюсь.

Олег, приватний підприємець:

- Тому що так комусь вигідно, це зрозуміла справа. Перш за все, свій інтерес відстоюють.

Секретар РНБО Олександр Турчинов:

- Окрім того, розширюючи можливості Збройних Сил України, інших військових формувань, цей закон посилює наші позиції щодо відсічі збройній агресії Російської Федерації та відновлення територіальної цілісності України.

Директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала:

- Спочатку потрібно було вирішити військові питання, вивести найманців, кадрових військових, техніку, закрити кордон, а потім уже переходити до реінтеграції.

Народний депутат від БПП Володимир Ар'єв:

- Визнання Російської Федерації агресором важливе для представлення інтересів України під час позовів у міжнародних судових інституціях. Крім того, закон створює підстави для того, щоб ООН розробила зміни до існуючого проекту резолюції, або внесла нову резолюцію щодо направлення миротворців на Донбас.

 
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

515

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

454

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

410

Вінницьку школу №10 утеплять, тут також замінять вікна і двері на енергозберігаючі. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук міський ...

388

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...

378

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...