ПРАВО НА ПРИВАТИЗАЦІЮ ЖИТЛА МЕШКАНЦЯМИ ГУРТОЖИТКІВ

Метою цього закону є захист житлових прав мешканців гуртожитків, недопущення їх виселення із займаних жилих приміщень, недопущення відчуження гуртожитків, які будувалися за державні кошти.

Громадяни, які на законних підставах і тривалий час (не менше п’яти років) зареєстровані та фактично проживають у гуртожитках, призначених для проживання одиноких громадян або для проживання сімей, та не мають іншого власного житла, можуть реалізувати право на житло шляхом приватизації його у гуртожитку.

Цей закон чинний щодо гуртожитків, які є об’єктами права державної чи комунальної власності, та гуртожитків, які перебувають у повному господарському віданні чи в оперативному управлінні підприємств, установ, організацій з управління житловим фондом незалежно від форм власності. Крім гуртожитків, що на балансі військових частин, закладів, установ та організацій Збройних сил України та Міністерства внутрішніх справ України. Його чинність також не поширюється на наступні гуртожитки, а саме: на ті, що перебувають на законних підставах у приватній власності, у тому числі ті, що передані територіальним громадам у постійне чи тимчасове користування.

Не можуть бути приватизовані у гуртожитках приміщення загального користування, а також вбудовані, прибудовані та надбудовані приміщення, що використовуються для експлуатації таких гуртожитків.
Власники жилих приміщень у гуртожитку є співвласниками допоміжних приміщень у цьому ж гуртожитку.

Громадяни, які проживають у гуртожитках, що є об’єктами права державної чи комунальної власності, мають право на приватизацію займаного житла у вигляді окремої кімнати (кількох кімнат).
Дія закону не поширюється щодо громадян, які проживають у гуртожитках, призначених для тимчасового проживання у зв’язку з навчанням; з роботою (службою) за контрактом, та до осіб, які мешкають у гуртожитку без законних на те підстав.

Забороняється виселення, переселення та відселення мешканців гуртожитків без попереднього надання їм (їх сім’ям) іншого житла, придатного для постійного проживання, крім випадків визнання гуртожитків такими, що перебувають в аварійному стані, або в стані непридатному для проживання людей.

Вартість послуг за оформлення документів на право власності на квартиру (будинок) та кімнату у гуртожитку оплачується громадянами за розцінками, що встановлюються місцевими органами державної виконавчої влади.
Спори, пов’язані з порушенням житлових прав громадян, які вимушені проживати в гуртожитках, незалежно від форми власності, розглядаються та вирішуються в судовому порядку.

Громадяни, які вважають, що їх житлові права чи житлові права членів їх сімей порушені, мають право звертатися до суду за захистом порушених прав.
Органи приватизації не мають права відмовити мешканцям у приватизації займаного ними житла. Спори, що виникають при приватизації державного житлового фонду, вирішуються судом.
Допомогу та юридичну консультацію з цих та інших питань зможете отримати за тел. “гарячої лінії” 69-53-69 з 9.00 до 18.00 по буднях.

Або ж чекаємо вас за адресою:
вул. Соборна, 66, оф. 200.
Ваш “Сімейний юрист”.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

569

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

484

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

399

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

394

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

380

 Але енергетики досі погрожують відключенням На сесії Вінницької міськради 4 жовтня депутати проголосували за зміни до бюджету, які ...