Які зміни чекають на українських водіїв

Які зміни чекають на українських водіїв

Щодня на українських дорогах гине в середньому 12-15 людей.

  Згідно із дослідженнями Світового банку, Україна має один із найвищих рівнів травмування на дорогах у світі.
Ситуація з безпекою на українських дорогах викликає занепокоєння як звичайних громадян, так і чиновників. Центр громадського моніторингу та контролю дослідив, що можна зробити, аби змінити ситуацію на краще.
Не секрет, що загальний стан доріг в Україні досі лишається дуже далеким від європейських стандартів. Це стосується не лише якості дорожнього покриття, а й впорядкованості конструктивних елементів доріг, наявності знаків та розмітки. Помічати зміни українці почали лише з кінця минулого року, коли у країні почало розгортатися більш системне будівництво доріг.

  За інформацією Укравтодору, минулоріч відремонтовано у 20 разів більше доріг, ніж минулого. Як стверджують чиновники, усі закупівлі матеріалів для ремонту здійснювались через платформу ProZorro, завдяки чому вдалося заощадити понад 2, 5 мільярда гривень.

  Крім того, у цьому році Укравтодор нарешті розпочав Національну програму безпеки дорожнього руху, яка передбачає будівництво наземних пішохідних переходів, кільцевих розв'язок та острівків безпеки. Нові інженерні спорудження вже звели у Київській, Кіровоградській, Львівській та Харківській областях. А в місті Лохвиця Полтавської області з'явилася перша в Україні система уповільнення дорожнього руху, яка має вигляд острівця на трасі безпосередньо перед заїздом у місто. Аби проїхати повз нього, водії змушені будуть пригальмовувати та зменшувати швидкість. Острівець підсвічується вночі завдяки сонячним батареям, тому його вказівники помітні водіям із відстані кількасот метрів.

  Питання безпеки на дорогах значною мірою залежить і від їхньої якості та облаштування, але це лише одна із умов. За статистикою, головними причинами ДТП є перевищення безпечної швидкості, порушення правил маневрування та проїзду перехрестя. Тож 10 листопада 2017 року Уряд підтримав зміни до законодавства щодо підвищення безпеки дорожнього руху, які ініціювало Міністерство внутрішніх справ. Головні новації стосуються обмеження швидкості у населених пунктах, системи штрафів та упровадження відеофіксації порушень дорожнього руху.

Із 1 січня 2018 року максимальна швидкість руху в населених пунктах обмежена: з 60 км/год до 50 км/год. Відповідна постанова Кабміну офіційно опублікована ще минулого року.

"Місто" запитало у вінничан: "Що може дисциплінувати водіїв і пішоходів?"

Володимир, пенсіонер:

- Ментальність, ментальність людей та вихованість. Поки цього не буде, проблема залишатиметься.

Олег, приватний підприємець:

- Мабуть, більш серйозні штрафи і серйозний контроль. Камери не завадили б у місцях великого скупчення людей та машин. Це можна було б використати задля більшої дисципліни населення.

Наталя, у декретній відпустці:

- Штрафи однозначно зможуть дисциплінувати, але як практика показує - їх піднімають, а водії все одно порушують.

Микола, пенсіонер:

- Важко сказати. Штрафи нічого не поможуть, потрібно розум мати і взаємоповагу на дорогах.

Сергій, викладач:

- Потрібна кримінальна відповідальність, не адміністративна. Тому що адміністративна не здійснюється, а водії та пішоходи стануть більш дисциплінованими.

Kоментарі

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман:

- Маємо близько 30 млрд грн. на дороги. У 2018 році - 46 млрд, 5% дорожнього фонду буде спрямовано на безпеку. Це розмежування зустрічного руху, розмітка, бар'єри, фото-, відеофіксація, переходи. До цього десятиліттями у влади не доходили руки.

Президент "Асоціації безпеки дорожнього руху" Михайло Берлін:

- Україні не потрібно сьогодні проходити той двадцятирічний шлях, який пройшла Європа, працюючи над безпекою дорожнього руху. Треба брати те цінне, що є у наших колег у Європі, й адаптувати його до українських умов.

В.о. голови Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак:

- Щиро дякую Уряду за рішення того тижня щодо зменшення ліміту швидкості у населених пунктах до 50 кілометрів на годину. Хочу наголосити: відремонтовані дороги без інфраструктури безпеки, без жорстких штрафів за порушення, без покращення поведінки на дорогах може означати збільшення смертності на дорогах.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

4273

Родина з Луганська каже, що кращого за Вінницю міста ще не бачили Життя для Світлани Петрищевої і її сім'ї розділилося на "до" і "після" ...

214

У Вінниці запустили систему пошуку дітей за допомогою СМС Із 14 вересня поліція Вінниччини долучилась до соціального проекту "Пошук ...

202

Жителька приміського села Іллінецького району, яка звикла ходити з райцентру додому пішки і якій протягом тривалого часу ніщо не ...

191

17 вересня перестало битися серце неймовірно сильної і талановитої жінки Раїси Панасюк.  45-річна громадська діячка за своє непросте ...

168

У Вінниці 13 вересня у залі засідань міської ради почесні грамоти та грошові премії отримали четверо поліцейських, які менш ніж за два ...