Міноборони збирається створити військову поліцію

Міністерство оборони України подало на розгляд в адміністрацію Президента законопроект про військову поліцію.

  Про це повідомив заступник начальника управління організації охорони, патрульно-постової служби та розшуку Головного управління Військової служби правопорядку ЗС України Юрій Хорошунов.
- Ми сподіваємося, що найближчим часом законопроект буде подано на розгляд до Верховної Ради, - сказав Хорошунов.

  Він, зокрема, пояснив, що військова поліція на відміну від чинної військової служби правопорядку буде мати більш широкі повноваження.
- Поліції буде надано право проводити досудове розслідування, узаконюється питання проведення службових розслідувань, вноситься поняття щодо проведення дорожньо-комендантської служби, яка буде покладена на військову поліцію. Також чітко прописується завдання режимної служби на базах, арсеналах, складах, - сказав полковник.

  Експерти вважають, що військова поліція з розширеними повноваженнями дозволить закрити військові суди та військову прокуратуру.
- Закон про військову поліцію треба було ухвалювати ще вчора. У Верховній Раді три роки лежить законопроект про військову службу правопорядку, яка виконує майже всі функції, про які йдеться в законопроекті про військову поліцію, - заявив в ефірі телеканалу "Київ" військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов.
За його словами, військова служба правопорядку діє із 2002 року.

  - Але через те, що законопроект про неї досі не розглянули, вона нині діє на підставі наказу міністра оборони і обмежує свої повноваження статутами ЗСУ (внутрішнім, дисциплінарним, караульним тощо). У неї немає статусу на законодавчому рівні. Як ми її назвемо - військова служба правопорядку чи військова поліція - суті не змінює. Головне - дати їй повноваження: правоохоронного органу, підпорядкувати безпосередньо міністру оборони, вивести із складу ЗСУ і дозволити їй проводити досудові розслідування, а також охороняти військові об'єкти, - зазначив експерт.
За словами Олега Жданова, "військовий суд має бути лише один - спеціальний (у військовий час, само собою, має бути воєнний трибунал… У нас уже в законі про оборону прописано, що при запровадженні воєнного стану вступає в силу дія воєнного трибуналу… Має бути ще спеціальний суд, що розглядатиме справи, пов'язані з військовою таємницею (це відноситься до питань національної безпеки). А решту судів, військову прокуратуру треба розформувати".
У мирний час рішення щодо злочинів військовослужбовців має виносити цивільний суд.
 

"Місто" запитало у вінничан: "Чи назріла в Україні необхідність у військовій поліції?"

Борис, пенсіонер:

- Можливо так, потрібно. Щоб не було затримок у постачанні нового спорядження, нової техніки та іншого, що потребує армія.

Олександр, майстер:

- Військова прокуратура розслідує військові злочини. Чи є необхідність у військовій поліції, не певен.

Марія, пенсіонерка:

- Я вважаю, що потрібно, тому що беруть хабарі і що хочте. З цим потрібно боротися.

Антоніна, вихователька:

- Потрібно створювати, бо в мене чоловік все життя був військовим і там свої нюанси.

Олександр, пенсіонер:

- Я думаю, що є доцільність створення в Україні військової поліції. Особливо у період військового конфлікту.

Kоментарі

Заступник начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генштабу Сергій Масловський:

- Передбачається створити (військову поліцію. - Авт.) як окремий правоохоронний орган спеціального призначення. Відповідно до проекту закону, а зараз триває його погодження, який розроблений Міністерством оборони, цей орган буде в підпорядкуванні міністра оборони, він буде у складі Збройних сил України.

Начальник Головного управління Військової служби правопорядку Ігор Криштун:

- Ми сподіваємося, що буде ухвалене рішення про створення військової поліції. Ми бачимо бажання народних депутатів прийняти такий закон.

Представник Військової служби правопорядку  Сергій Частюк:

- Деякі військовослужбовці скаржаться на безпідставне затримання, інші на порушення їх прав під час затримання, упередженість суддів та дискримінації під час утримання у слідчих ізоляторах державних установ виконання покарань. Також є звернення з пропозицією щодо затримання військовослужбовців лише у присутності представника Військової служби правопорядку.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

154

400 військово-зобов'язаних оперативного резерву І черги направлено до навчальних центрів Вінницький обласний військовий комісаріат ...

136

7 грудня Вінницю відвідав Постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман. Під час зустрічі із міським ...

135

На сесії Вінницької облради 4 грудня депутати внесли зміни і продовжили дію обласної цільової Програми підтримки учасників АТО, членів ...

134

У Вінниці стартувала благодійна акція Днями у Вінниці стартувала акція "підвішених" кав і обідів. Купити каву чи обід може будь-хто, ...

132

На позачерговій сесії Вінницької облради, 4 грудня, депутати проголосували за ряд кадрових рішень. Так, на посаду головного лікаря ...