Міноборони збирається створити військову поліцію

Міністерство оборони України подало на розгляд в адміністрацію Президента законопроект про військову поліцію.

  Про це повідомив заступник начальника управління організації охорони, патрульно-постової служби та розшуку Головного управління Військової служби правопорядку ЗС України Юрій Хорошунов.
- Ми сподіваємося, що найближчим часом законопроект буде подано на розгляд до Верховної Ради, - сказав Хорошунов.

  Він, зокрема, пояснив, що військова поліція на відміну від чинної військової служби правопорядку буде мати більш широкі повноваження.
- Поліції буде надано право проводити досудове розслідування, узаконюється питання проведення службових розслідувань, вноситься поняття щодо проведення дорожньо-комендантської служби, яка буде покладена на військову поліцію. Також чітко прописується завдання режимної служби на базах, арсеналах, складах, - сказав полковник.

  Експерти вважають, що військова поліція з розширеними повноваженнями дозволить закрити військові суди та військову прокуратуру.
- Закон про військову поліцію треба було ухвалювати ще вчора. У Верховній Раді три роки лежить законопроект про військову службу правопорядку, яка виконує майже всі функції, про які йдеться в законопроекті про військову поліцію, - заявив в ефірі телеканалу "Київ" військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов.
За його словами, військова служба правопорядку діє із 2002 року.

  - Але через те, що законопроект про неї досі не розглянули, вона нині діє на підставі наказу міністра оборони і обмежує свої повноваження статутами ЗСУ (внутрішнім, дисциплінарним, караульним тощо). У неї немає статусу на законодавчому рівні. Як ми її назвемо - військова служба правопорядку чи військова поліція - суті не змінює. Головне - дати їй повноваження: правоохоронного органу, підпорядкувати безпосередньо міністру оборони, вивести із складу ЗСУ і дозволити їй проводити досудові розслідування, а також охороняти військові об'єкти, - зазначив експерт.
За словами Олега Жданова, "військовий суд має бути лише один - спеціальний (у військовий час, само собою, має бути воєнний трибунал… У нас уже в законі про оборону прописано, що при запровадженні воєнного стану вступає в силу дія воєнного трибуналу… Має бути ще спеціальний суд, що розглядатиме справи, пов'язані з військовою таємницею (це відноситься до питань національної безпеки). А решту судів, військову прокуратуру треба розформувати".
У мирний час рішення щодо злочинів військовослужбовців має виносити цивільний суд.
 

"Місто" запитало у вінничан: "Чи назріла в Україні необхідність у військовій поліції?"

Борис, пенсіонер:

- Можливо так, потрібно. Щоб не було затримок у постачанні нового спорядження, нової техніки та іншого, що потребує армія.

Олександр, майстер:

- Військова прокуратура розслідує військові злочини. Чи є необхідність у військовій поліції, не певен.

Марія, пенсіонерка:

- Я вважаю, що потрібно, тому що беруть хабарі і що хочте. З цим потрібно боротися.

Антоніна, вихователька:

- Потрібно створювати, бо в мене чоловік все життя був військовим і там свої нюанси.

Олександр, пенсіонер:

- Я думаю, що є доцільність створення в Україні військової поліції. Особливо у період військового конфлікту.

Kоментарі

Заступник начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генштабу Сергій Масловський:

- Передбачається створити (військову поліцію. - Авт.) як окремий правоохоронний орган спеціального призначення. Відповідно до проекту закону, а зараз триває його погодження, який розроблений Міністерством оборони, цей орган буде в підпорядкуванні міністра оборони, він буде у складі Збройних сил України.

Начальник Головного управління Військової служби правопорядку Ігор Криштун:

- Ми сподіваємося, що буде ухвалене рішення про створення військової поліції. Ми бачимо бажання народних депутатів прийняти такий закон.

Представник Військової служби правопорядку  Сергій Частюк:

- Деякі військовослужбовці скаржаться на безпідставне затримання, інші на порушення їх прав під час затримання, упередженість суддів та дискримінації під час утримання у слідчих ізоляторах державних установ виконання покарань. Також є звернення з пропозицією щодо затримання військовослужбовців лише у присутності представника Військової служби правопорядку.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

183

Пожежу на речовому складі військової частити А1619 слідство кваліфікувало як недбале ставлення до військової служби. Саме за ч.3 ст.425 ...

158

Калинівська місцевою прокуратурою Вінницької області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом ...

89

ДТП на перехресті Келецька-Шевченка, сьогодні, 21 листопада, зафіксували камери відеоспостереження. О 8.30 автомобіль «Нісан» збив ...

84

21 листопада, коли у 2013-му українці вийшли на Майдан, в Україні встановлено як День свободи і гідності. Спонтанний мирний протест переріс ...

79

Україні нардепи проголосували за закон №1150, який передбачає штрафи за перевезення дітей без автокрісел. Документ набуде чинності після...