Як зростала, чепурилася та міцнішала Вінниця у 2017 році

Як зростала, чепурилася та міцнішала Вінниця у 2017 році

Третій рік поспіль вінничани визнають рідне місто найкомфортнішим в Україні

  Під час останньої цьогорічної сесії Вінницької міськради мер міста Сергій Моргунов відзвітував перед депутатами та громадою міста щодо підсумків 2017 року.
- Рік був і насиченим, і досить успішним для розвитку територіальної громади, - сказав Сергій Моргунов. - Реалізовано настільки багато проектів, що у якісь моменти у мешканців навіть виникали нарікання - надто багато, де велися реконструкційні роботи, перекопувались дороги та тротуари. Це спричиняло тимчасові незручності. Але головне - у підсумку дало дуже позитивний результат. Наприклад, уперше в історії вінницької освіти тільки на реконструкцію і капремонт закладів було направлено з бюджету міста 100 млн грн, а якщо врахувати внесок ще й інвесторів у рамках інвестиційних угод по будівництву дитячих садочків і спорткомплексів, то це ще майже 100 мільйонів позабюджетних коштів.

  За його словами, багато зроблено задля розвитку дорожньої інфраструктури, сфери транспорту, у формуванні громадського простору, охороні здоров'я та ін.
Для підтримки проектів активних громадських організацій фонд надання грантів збільшено до 800 тис. грн.

  - Хоча багато хто пам'ятає, що у 2012 році, коли ми починали цей проект, фонд був лише 250 тисяч, - каже мер. - А все тому, що з року в рік громадські організації стають більш дієвими, більше спілкуються з органами виконавчої влади, вносять цікаві пропозиції.

   Задля більшої генерації таких нових ідей і створено Центр підтримки інституцій громадянського суспільства - вул.Пушкіна, 11. У 2017 році завершено повний ремонт приміщення, триває облаштування меблями та обладнанням.

  У територіальному відділенні "прозорого офісу" на Замості цьогоріч запроваджено пілотний проект щодо оформлення та видачі паспортів громадян України у формі ID-карток, а також закордонних паспортів.
- Ми найбільше з усіх обласних центрів України надаємо адміністративних послуг - понад триста, 35 із яких у електронному вигляді, - каже мер.
За його словами, усі вінничани виявили особливу згуртованість під час надзвичайної події - пожежі на військовому арсеналі під Калинівкою.

  - Хочу подякувати також всім комунальним підприємствам і депутатам за активну позицію щодо підтримки постраждалих, - говорить Сергій Моргунов. - Калинівці ми виділила 5 млн грн, з них три мільйони були спрямовані на одноразову фінансову допомогу постраждалим у об'єднаній територіальній громаді Калинівки. Окремо допомагали Медвідці, де вінницькі будівельники протягом 60 днів відновлювали будинки мешканців та соціальну інфраструктуру. Будматеріалами допомогли Павлівці. Сусідів у біді не залишили!
Звернув увагу мер і на досягнення у сфері економіки.

  - Завдяки фінансовій децентралізації під час виконання різних завдань, які передбачені "Стратегією розвитку Вінниці 2020", при будівництві, реконструкції і капітальних ремонтах об'єктів на загальну суму більше 700 млн грн на підрядних організаціях створено додаткових 500 робочих місць. А враховуючи, що біля кожного робочого місця в будівництві створюється ще приблизно сім місць у суміжних галузях, можна вважати, що в різних галузях економіки Вінниці цьогоріч створено 4000 робочих місць, - сказав мер. - Ми також провели конкурсний відбір керуючої компанії для Вінницького індустріального парку. На цих 60 гектарах нині маємо змогу створювати нові, інноваційні, екологічно безпечні підприємства та створили і внесли у реєстр малий індустріальний парк - кластер холодильного машинобудування.

  Завершується будівництво першої черги заводу "UBC GROUP", триває встановлення обладнання. На базі 45-го заводу, у співпраці з компанією "Delphi", створене і вже працює нове виробництво ДП "Електричні Системи". Воно виготовляє електрообладнання для корпорації "Mercedes". На завершальній стадії запуск нового виробництва на заводі "Барлінек Інвест" - одного з ключових вінницьких інвесторів.

  Спільно з організацією "Проміс" підготовлена Маркетингова стратегія міста, ухвалена Програма посилення конкурентоспроможності малих і середніх підприємств та Програма залучення інвестицій на 2018-2020 роки.

  - А ще провели два бізнес-форуми, підписали угоди про співпрацю з двома державними банками щодо стимулювання розвитку бізнесу, створюємо інтернет-ресурс для підприємців "City for Business", - додав мер.
Ще одне важливе досягнення - рейтинг Вінниці підвищено до рівня invА+ (висока інвестиційна привабливість) та підтверджено довгостроковий кредитний рейтинг інвестиційного рівня uaА- з прогнозом "позитивний".
Багато зроблено для покращення інфраструктури міста.

  - Зупинюсь лише на найбільш ключових моментах, - каже мер. - Виконано капремонт та реконструкцію доріг на 18 вулицях - у т.ч. Київської, Немирівського шосе, Ватутіна. Відремонтували чотири перехрестя, обладнали вісім нових паркувальних зон на 264 паркомісця, а також 22 ділянки тротуарів з новим освітленням. До речі, щодо освітлення - у місті встановлено 1302 світлодіодних світильники, і ще 498 нині у роботі.
За словами мера, у 2017 році виконано реконструкцію та будівництво мереж зливової каналізації на 13 об'єктах (загальна протяжність 2, 1 км). Проводилась реконструкція мосту по вул.Чорновола: за дев'ять місяців виконано 60% від загального обсягу робіт. Облаштовано 19, 2 км велодоріжок.

  - Цьогоріч ми модернізували чотири трамваї "VinWay" з влаштуванням низькопідлогової вставки, - каже Сергій Моргунов. - Придбали чотири автобуси для муніципального автобусного парку, запровадили два нових маршрути: "Олієжиркомбінат - пл.Перемоги", "м-н Академічний - Залізничний вокзал". Капітально відремонтували п'ять автобусів, при цьому чотири з них обшили пластиком, а не металом, що дозволяє подовжити термін їх експлуатації.

  За програмою співфінансування з мешканцями приватного сектору у 2017 році виконано асфальтування 36 вулиць та збудовано 8, 5 км мереж для водовідведення та водопостачання.
У вересні у Вінниці уперше прийняв маленьких вихованців, побудований за кошти інвестора, дитсадок №15 у мікрорайоні Академічний, завершено будівництво дитсадка в районі вул.Максима Шимка - триває облаштування останнього меблями та обладнанням. Завершено комплексне утеплення шкіл №20, 35, 16 та дитсадків №31, 73. Триває термомодернізація ще трьох вінницьких шкіл і двох дитсадків.
Збудовані спортивні та дитячий майданчики для шкіл №3, 4, 5. Кошти інвесторів дозволили також обладнати сучасні спортивні осередки й у школах №30 та 31 - кілька полів та окремі спортивні майданчики.
Завершується другий етап виготовлення детальних планів територій, приєднаних до Вінниці. Тривала реконструкція площі Костянтина Могилка, проспекту Космонавтів, проведено реконструкцію площі Ліверпуль та алеї парку Дружби народів. Створено зони відпочинку біля Тяжилівського озера та у Лісопарку. З'явились нові цікаві локації й у Центральному парку.

  Традиційно особлива увага в місті приділяється питанням медицини та охорони здоров'я.
- У співпраці зі Світовим банком ми завершили проходження усіх необхідних процедур та оголосили тендер на будівництво регіонального центру серцево-судинної патології, - говорить мер. - Відкрили на початку року відділення анестезіології та інтенсивної терапії міської клінічної лікарні №1 - там встановлено найсучасніше обладнання. Розпочали будівництво відділення екстреної медичної допомоги у Лікарні швидкої медичної допомоги. Відремонтували дах і педіатричний корпус Центру матері та дитини, а також дах інфекційного відділення у міській клінічній лікарні №1.

  Сергій Моргунов також нагадав, що цьогоріч за підсумками Всеукраїнського муніципального опитування вінничани визнали своє рідне місто найкомфортнішим містом України.
- Це вже втретє громада визнає нашу командну роботу кращою, - говорить мер. - І це визнання стосується роботи депутатів, виконкому міськради, комунальних підприємств, громадських організацій, усіх активних людей, які є патріотами рідного міста і які хочуть, щоб місто розвивалось і надалі.

Також у Вінниці у 2017-ому році...

...за муніципальною програмою застрахували 76 військовослужбовців за контрактом.
...передали у власність пільговим категоріям громадян 228 земельних ділянок (204 із них - учасникам АТО).
...затвердили Кодекс етики депутатів міськради, схвалили "Положення про громадську експертизу у Вінниці", "Положення про місцеві ініціативи" та ін.
...створили новий сайт Ресурсного центру підтримки ОСББ у Вінниці. Нині у Вінниці таких структур вже 470.
...пасажиропотік аеропорту "Вінниця" за 11 місяців цього року досяг 49, 8 тис. людей, що на 55% більше, ніж за весь 2016 рік.
...продовжено програму по придбанню пароконвектоматів у заклади освіти - вони з'явились ще у 13 дитсадках і 4 школах.
...реконструйовані трамвайні колії на перехрестях вул.Келецької із просп.Юності, Космонавтів та вул.600-річчя.
...облаштували 24 зупинки громадського транспорту з тактильною плиткою для слабозорих людей.
...облаштовано 19, 2 км сучасних велодоріжок, загальна їх протяжність досягла 49 км у межах міста.
...вінничанам надано субсидій на 671 млн грн., 68, 2 тис. родин вінничан їх отримали.
...за рахунок субвенції з держбюджету за урядовою програмою уперше придбали квартири для п'яти вінничан-сиріт.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

212

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

188

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

181

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

178

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

170

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...