У кульовій стрільбі змагалися візочники

У кульовій стрільбі  змагалися візочники

У Вінниці кульовою стрільбою масово захоплюються люди з особливими потребами.

  Це стало зрозумілим на відкритих обласних змаганнях серед дітей та молоді з інвалідністю "Я - захисник! Стріляю влучно!".

Діти проти дорослих

  Їх провели 25 листопада у тирі Вінницького міжрегіонального вищого професійного училища, де навчають азам влучної стрільби і молодих людей з особливими потребами. Організували турнір регіональний центр "Інваспорт", осередок благодійного фонду "Ніхто, крім нас" і обласна Асоціація ветеранів спорту і тренерів "XXI сторіччя". Підтримали чемпіонат обласна федерація кульової стрільби і спонсори.

  Стартували 24 спортсмени, серед яких були й три дівчини з вадами опорно-рухомого апарату. Всі представляли різні громадські організації і реабілітаційні заклади: "Союз інвалідів України", "Гармонія", "Обрій", "Відкриті серця", "Промінь", ВМВПУ, будинок-інтернат геріатричного профілю тощо. Стрільці були не лише із Вінниці, але й Немирівського і Липовецького районів. Серед них - троє візочників, а один взагалі на протезах.
Вік наймолодшого учасника - 13 років, найстаршим - за 40 років.

Жінка перемогла чоловіків

  Стріляли з пневматичної гвинтівки. Кращих визначали в загальному заліку, незалежно від віку і статі. Перші два місця посіли представники "Союзу інвалідів України" - Наталя Краковська (68 очків зі 100 можливих, що непогано для людей з вадами) та Віктор Козаківський (52 очки), який пересувається на протезах. Третє місце - візочник В'ячеслав Коновалов з будинку-інтернату геріатричного профілю (45 очок). Призери отримували нагороди, всі учасники - дипломи. Ніхто не залишився засмученим чи розчарованим.

  - Вдруге беру участь у змаганнях з кульової стрільби. Мені дуже сподобалося, я посів п'яте місце. Обов'язково буду змагатися й надалі, - сказав один з найстарших учасників, 42-річний Дмитро Ковальчук з будинку-інтернату геріатричного профілю.

Пістолет у подарунок

  Представники благодійного фонду "Ніхто, крім нас" подарували спортсменам, які займаються у тирі ВМВПУ, новенький пневматичний пістолет. Раніше передавали їм пневматичну гвинтівку.
- Учасники отримали задоволення від змагань. Навіть ті, хто не влучав у мішень! Тепер вінничани з особливими потребами активніше почнуть займатися кульовою стрільбою, - вважає голова обласного осередку Всеукраїнської організації ветеранів бойових дій "Ніхто, крім нас" Петро Семенець.

  Петро Семенець повідомив, що осередок ГО "Ніхто, крім нас" приділяє велику увагу військово-патріотичному вихованню молоді. Окрім кульової стрільби, підтримує змагання з паратхеквондо, організовує військово-патріотичні табори.

Напередодні Дня інваліда

  Головний суддя, перший заступник директора центру "Промінь" Олександр Фєнєв розповів, що учасники за тиждень до змагань тренувалися у тирі. А навесні вони брали участь в аналогічних іграх. Тобто спортсмени були цілком підготовлені до нинішнього фінального етапу.

  - Важлива мета цього змагання - привернення уваги до проблем вінничан з особливими потребами. Адже незабаром 3 грудня - День інваліда. Інклюзія є сучасною тенденцією в Україні. І заняття спортом допомагають особливим дітям знайти своє місце в суспільстві, - сказав головний суддя, перший заступник директора центру "Промінь" Олександр Фєнєв.
 


Володимир КОЛИВАНОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

166

Водоканал шукають постачальника рідкого хлору, бо єдиний завод-виробник в Україні уже місяць не працює. Про пониження тиску води у ...

163

           Доньку Марія Петрівна з чоловіком виглядали ще з ранку, хвилювались, адже після того, як переїхала Галя до Європи, до батьків ...

151

В апеляційному суді Вінницької області 16 липня відбулося судове засідання у справі голови ОСББ "Вінниця. Короленка,33", який із 23 червня ...

149

Послугами мобільних кейсів уже скористалися дев'ять вінничан У вінницьких центрах надання адміністративних послуг, що на Космонавтів, ...

142

"Генпрокурор Юрій Луценко: Чистимо ДФС-3. Спільно з "К" СБУ затримали керівника підрозділу ГУ ДФС у Вінницькій області та його пособника, ...