У кульовій стрільбі змагалися візочники

У кульовій стрільбі  змагалися візочники

У Вінниці кульовою стрільбою масово захоплюються люди з особливими потребами.

  Це стало зрозумілим на відкритих обласних змаганнях серед дітей та молоді з інвалідністю "Я - захисник! Стріляю влучно!".

Діти проти дорослих

  Їх провели 25 листопада у тирі Вінницького міжрегіонального вищого професійного училища, де навчають азам влучної стрільби і молодих людей з особливими потребами. Організували турнір регіональний центр "Інваспорт", осередок благодійного фонду "Ніхто, крім нас" і обласна Асоціація ветеранів спорту і тренерів "XXI сторіччя". Підтримали чемпіонат обласна федерація кульової стрільби і спонсори.

  Стартували 24 спортсмени, серед яких були й три дівчини з вадами опорно-рухомого апарату. Всі представляли різні громадські організації і реабілітаційні заклади: "Союз інвалідів України", "Гармонія", "Обрій", "Відкриті серця", "Промінь", ВМВПУ, будинок-інтернат геріатричного профілю тощо. Стрільці були не лише із Вінниці, але й Немирівського і Липовецького районів. Серед них - троє візочників, а один взагалі на протезах.
Вік наймолодшого учасника - 13 років, найстаршим - за 40 років.

Жінка перемогла чоловіків

  Стріляли з пневматичної гвинтівки. Кращих визначали в загальному заліку, незалежно від віку і статі. Перші два місця посіли представники "Союзу інвалідів України" - Наталя Краковська (68 очків зі 100 можливих, що непогано для людей з вадами) та Віктор Козаківський (52 очки), який пересувається на протезах. Третє місце - візочник В'ячеслав Коновалов з будинку-інтернату геріатричного профілю (45 очок). Призери отримували нагороди, всі учасники - дипломи. Ніхто не залишився засмученим чи розчарованим.

  - Вдруге беру участь у змаганнях з кульової стрільби. Мені дуже сподобалося, я посів п'яте місце. Обов'язково буду змагатися й надалі, - сказав один з найстарших учасників, 42-річний Дмитро Ковальчук з будинку-інтернату геріатричного профілю.

Пістолет у подарунок

  Представники благодійного фонду "Ніхто, крім нас" подарували спортсменам, які займаються у тирі ВМВПУ, новенький пневматичний пістолет. Раніше передавали їм пневматичну гвинтівку.
- Учасники отримали задоволення від змагань. Навіть ті, хто не влучав у мішень! Тепер вінничани з особливими потребами активніше почнуть займатися кульовою стрільбою, - вважає голова обласного осередку Всеукраїнської організації ветеранів бойових дій "Ніхто, крім нас" Петро Семенець.

  Петро Семенець повідомив, що осередок ГО "Ніхто, крім нас" приділяє велику увагу військово-патріотичному вихованню молоді. Окрім кульової стрільби, підтримує змагання з паратхеквондо, організовує військово-патріотичні табори.

Напередодні Дня інваліда

  Головний суддя, перший заступник директора центру "Промінь" Олександр Фєнєв розповів, що учасники за тиждень до змагань тренувалися у тирі. А навесні вони брали участь в аналогічних іграх. Тобто спортсмени були цілком підготовлені до нинішнього фінального етапу.

  - Важлива мета цього змагання - привернення уваги до проблем вінничан з особливими потребами. Адже незабаром 3 грудня - День інваліда. Інклюзія є сучасною тенденцією в Україні. І заняття спортом допомагають особливим дітям знайти своє місце в суспільстві, - сказав головний суддя, перший заступник директора центру "Промінь" Олександр Фєнєв.
 


Володимир КОЛИВАНОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

103

Під час навчань "Чисте небо" розбився літак.  "Близько 17.00 16 жовтня в районі села Уланів, між населеними пунктами Бердичів та Хмільник, ...

93

Спорткомплекс уже огороджують парканом, роботи почнуть з ремонту даху Минулого тижня почались підготовчі роботи до великої ...

67

За день на благодійному фестивалі для Івасика Бедрія вінничани зібрали 194 тис. грн. Вінниця - місто чуйних людей, небайдужих до чужої ...

63

У Вінниці автомобілісти влаштували акції проти високих цін на пальне 11 жовтня з 9.00 до 10.00 представники вінницького осередку ГО «Авто ...

60

Переваги логістичним компаніям для прискорення перевезень вантажу Корупційний механізм отримання неправомірної вигоди посадовцями ...