Піротехніки завершили розмінування 10-кілометрової зони навколо калинівського арсеналу

Піротехніки завершили розмінування 10-кілометрової зони навколо калинівського арсеналу

28 листопада працівники ДСНС завершили розмінування 10-кілометрової зони навколо калинівського арсеналу.

  На завершення робіт приїхав голова ДСНС Микола Чечоткін. Утім, полишати цю територію рятувальники не будуть. Зараз піротехніки на полі супроводужують сільськогосподарську техніку. Так само обіцяють робити і навесні під час посівної.

  - Із 26 вересня до 28 листопада завдяки самовідданій роботі рятувальників ДСНС ми це завдання виконали, територія повністю очищена, - сказав голова ДСНС України Микола Чечоткін. - Всього очищено від небезпечних предметів 30 тисяч 400 гектарів. Під час робіт було виявлено та вилучено 3 тисячі 807 одиниць вибухонебезпечних предметів.
Завершення розмінування керівництво ДСНС, району і області скріпило підписами у спеціальному акті.

  Тим часом у селах, які постраждали від вибухів на арсеналі, ще ремонтують будівлі. У Павлівці працює вісім бригад. А після експертизи збільшилась кількість будинків, які відремонтувати неможливо.
- У процесі роботи пройшла експертиза, і нам добавилось ще 8 глинобитних будинків, які не підлягають ремонту, - розповів голова облдержадміністрації Валерій Коровій. - Прийняте наступне рішення. Із цих восьми будинків у чотирьох люди виявили бажання, щоб їм купили нові. А ще чотири - люди говорять про те, що закупіть нам будматеріали, ми самі хочемо проводити відновлювальні роботи.

  Одразу після того, як на арсеналі перестали вибухати снаряди, повідомлялося, що без житла ці вибухи залишили п'ятеро сімей: один зруйнований будинок у Павлівці, два - у Калинівці, по одному - у Сальнику і Медвідці. Першим, кому купили новий будинок замість зруйнованого - сім'я Ковальчуків у Павлівці.

  Водночас від Вінницької облдержадміністрації готують звернення до Уряду з пропозиціями вдосконалити законодавство щодо надання допомоги при надзвичайній ситуації.
- Є специфіка використання коштів державного бюджету. Для того, щоб відновити будинок, у перші дні провели актові обстеження, потім виготовлення проектно-кошторисної документації, спланувати кошторис, завезти в Київ для погодження з трьома міністерствами - регіонального розвитку, економіки та фінансів… знайти приватну установу для здійснення ремонтних робіт. І тільки після того прийдуть кошти. Ми з головою Калинівської РДА вже обговорювали - внесемо Уряду пропозиції для вдосконалення порядку надання такої допомоги, - пояснив Валерій Коровій.

  За словами голови облдержадміністрації, касове виконання коштів по державному бюджету для постраждалих населених пунктів - 10, 2 млн грн.
- Ми розраховуємо, що протягом тижня буде освоєно ще близько 5 млн грн, - каже Валерій Коровій.
 


Микола ГАНДЗЮККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

721

Купівля квартири - це відповідальний крок для людини будь-якого віку.   Ринок квартир Вінниці рясніє яскравими і привабливими ...

317

Із омбудсменом у Вінницькій обласній поліції Заріною Маєвською зустрічаємося напередодні 10 грудня.   Якраз у світі відзначають День ...

169

Роботодавці кажуть, що нечуючі працівники дуже відповідальні - у них найменші недостачі, вони дуже уважні, не відволікаються на сторонні...

157

На відкритті міської ялинки співатиме "С.К.А.Й", а на Ліверпулі працюватиме "Новорічна пошта" Новорічні заходи у Вінниці стартують 19 ...

151

Нове кладовище у Сабарові уже введено в експлуатацію і там хоронять людей.   Але протести, нехай і нечисленні, проти розташування ...