Піротехніки завершили розмінування 10-кілометрової зони навколо калинівського арсеналу

Піротехніки завершили розмінування 10-кілометрової зони навколо калинівського арсеналу

28 листопада працівники ДСНС завершили розмінування 10-кілометрової зони навколо калинівського арсеналу.

  На завершення робіт приїхав голова ДСНС Микола Чечоткін. Утім, полишати цю територію рятувальники не будуть. Зараз піротехніки на полі супроводужують сільськогосподарську техніку. Так само обіцяють робити і навесні під час посівної.

  - Із 26 вересня до 28 листопада завдяки самовідданій роботі рятувальників ДСНС ми це завдання виконали, територія повністю очищена, - сказав голова ДСНС України Микола Чечоткін. - Всього очищено від небезпечних предметів 30 тисяч 400 гектарів. Під час робіт було виявлено та вилучено 3 тисячі 807 одиниць вибухонебезпечних предметів.
Завершення розмінування керівництво ДСНС, району і області скріпило підписами у спеціальному акті.

  Тим часом у селах, які постраждали від вибухів на арсеналі, ще ремонтують будівлі. У Павлівці працює вісім бригад. А після експертизи збільшилась кількість будинків, які відремонтувати неможливо.
- У процесі роботи пройшла експертиза, і нам добавилось ще 8 глинобитних будинків, які не підлягають ремонту, - розповів голова облдержадміністрації Валерій Коровій. - Прийняте наступне рішення. Із цих восьми будинків у чотирьох люди виявили бажання, щоб їм купили нові. А ще чотири - люди говорять про те, що закупіть нам будматеріали, ми самі хочемо проводити відновлювальні роботи.

  Одразу після того, як на арсеналі перестали вибухати снаряди, повідомлялося, що без житла ці вибухи залишили п'ятеро сімей: один зруйнований будинок у Павлівці, два - у Калинівці, по одному - у Сальнику і Медвідці. Першим, кому купили новий будинок замість зруйнованого - сім'я Ковальчуків у Павлівці.

  Водночас від Вінницької облдержадміністрації готують звернення до Уряду з пропозиціями вдосконалити законодавство щодо надання допомоги при надзвичайній ситуації.
- Є специфіка використання коштів державного бюджету. Для того, щоб відновити будинок, у перші дні провели актові обстеження, потім виготовлення проектно-кошторисної документації, спланувати кошторис, завезти в Київ для погодження з трьома міністерствами - регіонального розвитку, економіки та фінансів… знайти приватну установу для здійснення ремонтних робіт. І тільки після того прийдуть кошти. Ми з головою Калинівської РДА вже обговорювали - внесемо Уряду пропозиції для вдосконалення порядку надання такої допомоги, - пояснив Валерій Коровій.

  За словами голови облдержадміністрації, касове виконання коштів по державному бюджету для постраждалих населених пунктів - 10, 2 млн грн.
- Ми розраховуємо, що протягом тижня буде освоєно ще близько 5 млн грн, - каже Валерій Коровій.
 


Микола ГАНДЗЮККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

103

Під час навчань "Чисте небо" розбився літак.  "Близько 17.00 16 жовтня в районі села Уланів, між населеними пунктами Бердичів та Хмільник, ...

93

Спорткомплекс уже огороджують парканом, роботи почнуть з ремонту даху Минулого тижня почались підготовчі роботи до великої ...

67

За день на благодійному фестивалі для Івасика Бедрія вінничани зібрали 194 тис. грн. Вінниця - місто чуйних людей, небайдужих до чужої ...

63

У Вінниці автомобілісти влаштували акції проти високих цін на пальне 11 жовтня з 9.00 до 10.00 представники вінницького осередку ГО «Авто ...

60

Переваги логістичним компаніям для прискорення перевезень вантажу Корупційний механізм отримання неправомірної вигоди посадовцями ...