Коли хуліганять гормони, або І що йому дала амністія?

Пізнього вечора по вулиці Максима Шимка від залізничного вокзалу в глибину мікрорайону йшли четверо.

  Вони продовжували дорогою обговорювати яскраву подію, яка надовго залишиться в пам'яті: того квітневого дня мати возила доньку та її подружок на екскурсію до Києва. Дівчатка йшли стомлені, але щасливі, додому залишилось кількасот метрів - он і батько вийшов назустріч.

  Та малолюдною опівнічною вулицею рухався не тільки батько. Ще раніше на дівчат звернув увагу перехожий з явними ознаками сп'яніння: ішов нетвердою ходою, похитувався. Та й коли пробував говорити, язиком володав невпевнено.

  Утім випите аніскільки не заважало молодикові добре знати, чого йому хочеться. Алкоголь, як нерідко буває, стимулював секрецію статевих гормонів, так що читачеві неважко здогадатись, чого став домагатись від дівчаток підліткового віку Кузьма Мурко-Березневий (анкетні дані змінено в редакції).

  Чоловіком керував не розум, а підвищена концентрація тестостерону. Спершу він відверто - нецензурними словами - сказав їм у присутності матері, що йому потрібно. Потім безцеремонно схопив за руку доньку і потягнув за собою. Жінка втрутилась і силоміць вирвала дівчинку з рук хулігана.

  Якраз у цю мить нагодився батько, котрий зробив Кузьмі зауваження за негідну поведінку. Відтак забрав дітей та дружину і повів додому.
Далеко відійти не встигли. У Мурка-Березневого до статевих явно додались ще й гормони, що відповідають за агресивну поведінку, тому через хвилину розлючений молодик наздогнав і без зайвих слів почав бити батька. Після удару кулаком в обличчя послідував удар ногою в живіт, потім Кузьма вхопив потерпілого за куртку й потягнув на себе - матеріал одягу не витримав і тріснув по-живому. У бійку втрутилась жінка. Вона відтягнула чоловіка від нападника, а дівчатка стали кричати й кликати на допомогу.

  Та щойно вони відійшли на кілька метрів, як Мурко-Березневий знов кинувся в атаку. Після сильного удару потерпілий упав, зачепивши головою бордюр, на нього посипались удари ногами. Жінка знову відтягнула нападника від жертви. Вона страшенно переживала, щоб не сталось страшного: як-не-як, у чоловіка перша група інвалідності як у ліквідатора наслідків Чорнобильської катастрофи, він пережив кілька інсультів, а в серці мав імплантований протез. Побиття могло закінчитись фатально тут же, на вулиці.

  За цей час перехожі викликали швидку допомогу, яка забрала потерпілого в лікарню, і поліцію, яка теж забрала свого "клієнта" - Кузьму Мурка-Березневого.
Наслідком нападу для потерпілого стало те, що він надовго потрапив до лікарні, стан його здоров'я погіршився настільки, що його перевели в іншу підгрупу за інвалідністю.
Слідство і судовий розгляд тривали загалом півтора року і закінчились у листопаді 2017-го.

  Кузьма Мурко-Березневий щиро розкаявся у вчиненому, пояснив, що "хуліганські дії вчинив через те, що був у стані алкогольного сп'яніння" (цитата з матеріалів справи). Він також просив застосувати до нього Закон "Про амністію", оскільки має на утриманні неповнолітню дитину.

  Що ж, у цьому суд пішов правопорушнику назустріч, засудивши його за хуліганство до 850 гривень штрафу і звільнивши від кримінального покарання.
А от що стосується цивільно-правової відповідальності, то тут Мурку-Березневому не поталанило. Потерпілий подав цивільний позов, вимагаючи матеріальної компенсації завданих збитків (порвана куртка, витрати на лікування). Він також зажадав компенсації за одержані моральні збитки.

  Суд взяв до уваги, що "різко змінився уклад життя потерпілого в сторону погіршення, потерпілий неодноразово перебував на стаціонарному лікуванні, є інвалідом першої групи, потребує постійного стороннього догляду" (цитата з вироку). І тому друга частина вердикту відзначається жорсткістю: з Мурка-Березневого стягнуто матеріальну шкоду в сумі 9161 гривня та моральну шкоду в сумі 100 000 гривень.
Довгенько Кузьмі доведеться віддавати присуджене, відбираючи у своєї сім'ї, адже не така вже й велика зарплата у барменів. Врешті, бачимо в цьому для Мурка-Березневого і позитивну сторону: у нього набагато менше грошей залишиться для випивки, а значить, частіше буде тверезим і вбережеться від таких пригод, як описана вище.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

4309

Родина з Луганська каже, що кращого за Вінницю міста ще не бачили Життя для Світлани Петрищевої і її сім'ї розділилося на "до" і "після" ...

242

У Вінниці запустили систему пошуку дітей за допомогою СМС Із 14 вересня поліція Вінниччини долучилась до соціального проекту "Пошук ...

233

Жителька приміського села Іллінецького району, яка звикла ходити з райцентру додому пішки і якій протягом тривалого часу ніщо не ...

223

17 вересня перестало битися серце неймовірно сильної і талановитої жінки Раїси Панасюк.  45-річна громадська діячка за своє непросте ...

195

У Вінниці 13 вересня у залі засідань міської ради почесні грамоти та грошові премії отримали четверо поліцейських, які менш ніж за два ...